Official results for Foot-O - Two Day Classic Day 2 Hill Park Dale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O - Two Day Classic Day 2 Hill Park Dale
Organiser: LOST
Date: Sunday 2 June 2013

Expert 1

8 100 m, 21 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Tomas Krajca No club membership 59:42 7:22
2 Henry McNulty LO.W 1:00:35 +0:53 7:28
3 Craig Dufty BO.W 1:02:09 +2:27 7:40
4 John Toomey SW.W 1:10:18 +10:36 8:40
5 Rachel West BO.W 1:14:51 +15:09 9:14
6 Sten Classens KO.W 1:17:54 +18:12 9:37
7 Ricky Thackray BO.W 1:23:56 +24:14 10:21
8 Graham Braid KO.W 1:24:26 +24:44 10:25
9 Wayne Eliot WO.W 1:26:19 +26:37 10:39
10 Tim Sikma KO.W 1:40:40 +40:58 12:25
11 Lesa Muir WO.W 1:49:45 +50:03 13:32
12 Robin Simpson KO.W 1:52:08 +52:26 13:50
13 Graeme Harris WO.W 1:57:53 +58:11 14:33
14 Peter Merrotsy LO.W 2:20:43 +1:21:01 17:22
15 Polly Weston No club membership 2:35:45 +1:36:03 19:13
16 Bryce Crage BO.W 2:39:42 +1:40:00 19:42
17 Janet Musker WO.W 3:01:25 +2:01:43 22:23
Phil Dufty No club membership mispunched
Ian Spencer BO.W mispunched
Andre Morkel LO.W mispunched
Alex Korolev SW.W did not finish

Expert 2

5 900 m, 23 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Kjell Winther LO.W 52:49 8:57
2 Cameron Duncan KO.W 55:17 +2:28 9:22
3 Simon Windsor BO.W 58:20 +5:31 9:53
4 Andrew Martin WO.W 1:03:22 +10:33 10:44
5 Murray Cox WO.W 1:04:04 +11:15 10:51
6 Ceri Pass KO.W 1:04:46 +11:57 10:58
7 Peter O'Loughlin SW.W 1:05:14 +12:25 11:03
8 Tony Whittaker LO.W 1:05:40 +12:51 11:07
9 David McCauley WO.W 1:09:46 +16:57 11:49
10 Cliff Phillips SW.W 1:17:11 +24:22 13:04
11 Russell Wade WO.W 1:17:57 +25:08 13:12
12 Phil Taylor LO.W 1:18:27 +25:38 13:17
13 Rob Beattie BO.W 1:20:41 +27:52 13:40
14 Allan Whitfield SW.W 1:21:47 +28:58 13:51
15 Peter Mattner KO.W 1:22:54 +30:05 14:03
16 Ken Dalton WO.W 1:27:50 +35:01 14:53
17 Chris Swain KO.W 1:30:39 +37:50 15:21
18 Robert Graieg LO.W 1:32:42 +39:53 15:42
19 Maurice Patten Red Roos ACT 1:33:18 +40:29 15:48
20 Ken Post WO.W 1:41:25 +48:36 17:11
21 Brian Austin WO.W 1:57:12 +1:04:23 19:51
Mel Lintern No club membership disqualified
Thomas Windsor WO.W mispunched
Rob West BO.W did not start

Expert 3

4 600 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Tony Simpkins LO.W 53:47 11:41
2 Dan Greig WO.W 56:25 +2:38 12:15
3 Rob West BO.W 56:42 +2:55 12:19
4 Carol Brownlie WO.W 57:22 +3:35 12:28
5 Ron Marcus WO.W 1:02:38 +8:51 13:36
6 Vera Krajeova No club membership 1:04:59 +11:12 14:07
7 Peter Komyshan WO.W 1:06:43 +12:56 14:30
8 Rosalie McCauley WO.W 1:06:59 +13:12 14:33
9 Michelle Whitfield SW.W 1:08:04 +14:17 14:47
10 Alec Duncan KO.W 1:09:41 +15:54 15:08
11 Ian Jennings WO.W 1:10:26 +16:39 15:18
12 Jennifer Binns LO.W 1:17:55 +24:08 16:56
13 Rachel Austin SW.W 1:19:37 +25:50 17:18
14 Helen Post WO.W 1:27:44 +33:57 19:04
15 Lynette Stoltze LO.W 1:32:13 +38:26 20:02
16 Don Mason SW.W 1:48:28 +54:41 23:34
17 Graham Blackwell No club membership 2:17:46 +1:23:59 29:56
Christina Stadler No club membership mispunched
Gary Aitken LO.W mispunched

Expert 4

2 700 m, 25 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Anthea Feaver LO.W 31:45 11:45
2 Ken Brownlie WO.W 32:44 +0:59 12:07
3 Michael Dufty BO.W 35:16 +3:31 13:03
4 Gen Graham-Taylor No club membership 37:01 +5:16 13:42
5 Michelle Martin WO.W 42:54 +11:09 15:53
6 Kellie Martin WO.W 43:01 +11:16 15:55
7 Janet Fletcher LO.W 45:03 +13:18 16:41
8 Rosemary Kullman LO.W 45:55 +14:10 17:00
9 Peter Hamilton WO.W 46:33 +14:48 17:14
10 John Major KO.W 47:55 +16:10 17:44
11 Jill Elderfield SW.W 49:14 +17:29 18:14
12 Daisy McCauley WO.W 54:04 +22:19 20:01
13 Penny Dufty BO.W 54:16 +22:31 20:05
14 Lois West BO.W 54:52 +23:07 20:19
15 Jennifer Major KO.W 55:51 +24:06 20:41
16 Christine Howitt WO.W 57:53 +26:08 21:26
17 Jacqui McManus LO.W 57:55 +26:10 21:27
18 Heike Behrbohm KO.W 58:31 +26:46 21:40
19 Peter Elderfield SW.W 1:02:08 +30:23 23:00
20 Jan Pass KO.W 1:02:11 +30:26 23:01
21 Jenny Komyshan WO.W 1:03:37 +31:52 23:33
22 John Harris WO.W 1:06:48 +35:03 24:44
23 Jenna Linehan No club membership 1:10:20 +38:35 26:02
24 Valerie Jennings WO.W 1:43:12 +1:11:27 38:13
25 John Bowler No club membership 1:56:27 +1:24:42 43:07

Active 1

4 000 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Oliver Martin WO.W 54:24 13:36
2 Natasha Sparg BO.W 55:30 +1:06 13:52
3 Janine Moroney No club membership 1:21:36 +27:12 20:24
4 Malcolm Neill SW.W 1:22:52 +28:28 20:43
5 Tom Brownlie WO.W 1:32:28 +38:04 23:07
6 Marnie Vertigan No club membership 1:38:06 +43:42 24:31
7 Trina Whittaker No club membership 1:42:02 +47:38 25:30
8 Anne Austin WO.W 1:43:28 +49:04 25:52
9 Melinda Richards WO.W 1:59:20 +1:04:56 29:50
10 Tom Paynter No club membership 2:14:19 +1:19:55 33:34
Mitchell Cumbers WO.W mispunched
Joshua Bakaimis WO.W mispunched
Gina Lintern No club membership mispunched
Louis Blackwell No club membership mispunched
Kiersta Gregg LO.W mispunched

Starter 2

2 500 m, 4 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Jordan Neill SW.W 23:33 9:25
2 Sam Windsor No club membership 26:46 +3:13 10:42
3 Josie Duncan KO.W 40:15 +16:42 16:06
4 Ben Lintern No club membership 45:30 +21:57 18:12

Starter 1

1 900 m, 8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Shaun Richards WO.W 16:32 8:42
1 Sarah Richards WO.W 16:32 8:42
3 Patrick Dufty BO.W 18:08 +1:36 9:32
4 Kate Braid KO.W 18:11 +1:39 9:34
5 Liam Dufty BO.W 18:16 +1:44 9:36
6 Kynen Neill SW.W 20:41 +4:09 10:53
7 Edmund Toomey SW.W 36:34 +20:02 19:14
Liam Phillips SW.W mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.