Orienteering Australia

Official results for Sprint Into Spring Race 2 - Keilor Downs Schools

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Into Spring Race 2 - Keilor Downs Schools
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Saturday 22 October 2016

Classes: Show all | MF | SP | UB

Mo Farah

3 575 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kerin RattrayMelbourne Forest Racers14:374:05
2Patrick JaffeMelbourne Forest Racers14:43+0:064:06
3Brodie NankervisEsk Valley Orienteering Club14:50+0:134:08
4Bruce ArthurMelbourne Forest Racers15:51+1:144:26
5James RobertsonBendigo Orienteers16:12+1:354:31
5Leon KeelyBendigo Orienteers16:12+1:354:31
7Lotta KirvesmiesVictoria - no club16:31+1:544:37
8Liis JohansonMelbourne Forest Racers16:44+2:074:40
9Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering16:45+2:084:41
10Natasha KeyMelbourne Forest Racers16:50+2:134:42
11Noora KoskinenMelbourne Forest Racers16:53+2:164:43
12Warren KeyMelbourne Forest Racers17:11+2:344:48
13Belinda LawfordEureka Orienteers17:33+2:564:54
14Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers17:54+3:175:00
15Martin SteerDandenong Ranges Orienteering18:12+3:355:05
16Matt van der PeetBayside Kangaroos Orienteers18:17+3:405:06
17Simon RouseDandenong Ranges Orienteering18:23+3:465:08
18Glenn JamesBendigo Orienteers18:29+3:525:10
19Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers18:31+3:545:10
20Jimmy CameronBendigo Orienteers18:37+4:005:12
21Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers18:57+4:205:18
22Asha SteerDandenong Ranges Orienteering19:04+4:275:20
23Alex IkinBayside Kangaroos Orienteers19:07+4:305:20
24Glen CharltonMelbourne Forest Racers19:26+4:495:26
25Chris NorwoodEureka Orienteers19:44+5:075:31
26Clare BrownridgeBendigo Orienteers19:50+5:135:32
27Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering19:56+5:195:34
28Andrew CameronBendigo Orienteers20:58+6:215:51
29Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering21:10+6:335:55
30Nicola DalheimMelbourne Forest Racers21:56+7:196:08
31Jayne SalesMelbourne Forest Racers22:09+7:326:11
32Ian DoddDandenong Ranges Orienteering22:10+7:336:12
33Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers22:14+7:376:13
34Geoff LawfordEureka Orienteers22:42+8:056:20
35David JaffeMelbourne Forest Racers22:52+8:156:23
36Jonathon SutcliffeBayside Kangaroos Orienteers22:53+8:166:24
37Jim GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl23:18+8:416:31
38Rachel JohnsonNillumbik Emus Orienteering Cl23:54+9:176:41
39Josephine YeatmanNillumbik Emus Orienteering Cl24:42+10:056:54
40Mel GangemiYarra Valley Orienteering Club24:59+10:226:59
41Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering25:28+10:517:07
42David KnightBayside Kangaroos Orienteers25:44+11:077:11
43Gary BuchanEureka Orienteers25:51+11:147:13
44Rebecca ShawBayside Kangaroos Orienteers25:59+11:227:16
45Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering26:04+11:277:17
46Signe BilleVictoria - no club27:21+12:447:39
47Sue KeyMelbourne Forest Racers28:07+13:307:51
48Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering30:21+15:448:29
49Don FellNillumbik Emus Orienteering Cl33:14+18:379:17
50Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers35:49+21:1210:01
51Ian MathiesonVictoria - no club44:41+30:0412:29
52Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Cl46:59+32:2213:08
53Angus DrenenVictoria - no club1:23:36+1:08:5923:23
54Harvey DrenenVictoria - no club1:24:25+1:09:4823:36
Jim RussellBendigo Orienteersmispunched
Graham WallisDandenong Ranges Orienteeringdid not finish
Ted Van GYarra Valley Orienteering Clubnot competing

Sally Pearson

2 550 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jensen KeyMelbourne Forest Racers14:065:31
2Torren ArthurMelbourne Forest Racers14:37+0:315:43
3Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club15:22+1:166:01
4Mason ArthurMelbourne Forest Racers15:42+1:366:09
5Tony SimpkinsVictoria - no club17:24+3:186:49
6Jenny BourneEureka Orienteers17:34+3:286:53
7Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club17:39+3:336:55
8Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Cl17:43+3:376:56
9Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers17:45+3:396:57
10Hadyn TangMelbourne Forest Racers17:46+3:406:58
11Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club18:09+4:037:07
12Heather ODonnellYarra Valley Orienteering Club18:21+4:157:11
13Carola RayDandenong Ranges Orienteering18:59+4:537:26
14Andras BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering19:06+5:007:29
15Julie FrancisMelbourne Forest Racers19:35+5:297:40
16Paul BensonBayside Kangaroos Orienteers19:43+5:377:43
17Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club20:09+6:037:54
18Steven OConnellBayside Kangaroos Orienteers20:23+6:177:59
19James GrayEureka Orienteers20:45+6:398:08
20Rod PhillipsMelbourne Forest Racers20:53+6:478:11
21Will DaveyMelbourne Forest Racers21:21+7:158:22
22Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers21:26+7:208:24
23Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers22:00+7:548:37
24Kate FrancisMelbourne Forest Racers22:41+8:358:53
25Peter GroverDandenong Ranges Orienteering23:04+8:589:02
26Patrick CooperEureka Orienteers24:27+10:219:35
26Toby CooperEureka Orienteers24:27+10:219:35
28Alicia CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl24:37+10:319:39
29Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers24:52+10:469:45
30Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering25:53+11:4710:09
31Jennifer BinnsVictoria - no club29:22+15:1611:30
32Pamela KingDandenong Ranges Orienteering29:43+15:3711:39
33Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Cl30:24+16:1811:55
34Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club30:30+16:2411:57
35Kathryn KnightBayside Kangaroos Orienteers30:48+16:4212:04
36Denise PikeDandenong Ranges Orienteering32:03+17:5712:34
37Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club36:11+22:0514:11
38Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers36:56+22:5014:29
39David GoddardYarra Valley Orienteering Club37:39+23:3314:45
40Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers39:17+25:1115:24
41Noel McVeyTuckonie Orienteering Club39:44+25:3815:34
42Des GregoryBayside Kangaroos Orienteers42:17+28:1116:34
43Kevin MorrisBayside Kangaroos Orienteers45:36+31:3017:52
Frank Van der peetBayside Kangaroos Orienteersdisqualified
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteeringdisqualified
Aidan MayallVictoria - no clubmispunched
Anne ArthurMelbourne Forest Racersmispunched
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Andrew CameronBendigo Orienteersnot competing
Jimmy CameronBendigo Orienteersnot competing

Usain Bolt

2 050 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl25:4812:35
2Luca BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering27:44+1:5613:31
3Brooke AyresVictoria - no club28:14+2:2613:46
4Arika BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering29:04+3:1614:10
5Sheila AyersVictoria - no club29:14+3:2614:15
6Pat MewsBayside Kangaroos Orienteers39:36+13:4819:19
7Jenny SheahanBayside Kangaroos Orienteers42:01+16:1320:29
8Paula DaveyMelbourne Forest Racers43:49+18:0121:22
Daniel KamanDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Evan GavensBayside Kangaroos Orienteersdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.