Orienteering Australia

Official results for Sprint Into Spring Race 7 - South Star

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Into Spring Race 7 - South Star
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 26 November 2016

Classes: Show all | MF | SP | UB

Mo Farah

2 825 m, 76 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brodie NankervisEsk Valley Orienteering Club15:525:36
2Patrick JaffeMelbourne Forest Racers15:58+0:065:39
3Angus HainesVictoria - no club17:25+1:336:09
4Kerrin RattrayMelbourne Forest Racers17:38+1:466:14
5Bruce ArthurMelbourne Forest Racers17:44+1:526:16
6Oliver MartinBendigo Orienteers18:37+2:456:35
7Natasha KeyMelbourne Forest Racers18:46+2:546:38
8Jimmy CameronBendigo Orienteers18:54+3:026:41
9Patrick MillerBushflyers ACT19:00+3:086:43
10James RobertsonBendigo Orienteers19:01+3:096:43
11Liis JohansonMelbourne Forest Racers19:15+3:236:48
12Belinda LawfordAbominable O-Men ACT19:19+3:276:50
13Craig FeuerherdtBendigo Orienteers19:35+3:436:55
14Alastair GeorgeVictoria - no club19:38+3:466:56
15Warren KeyMelbourne Forest Racers19:41+3:496:58
16Jim RussellBendigo Orienteers19:43+3:516:58
17Glen CharltonVictoria - no club19:47+3:557:00
18Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers20:02+4:107:05
19Tristan MillerBushflyers ACT20:09+4:177:07
20Noora KoskinenMelbourne Forest Racers20:12+4:207:09
21Geoff LawfordEureka Orienteers20:16+4:247:10
22Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteers20:50+4:587:22
23Jonathan RayDandenong Ranges Orienteering21:07+5:157:28
24Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering22:17+6:257:53
25Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers22:30+6:387:57
26Dante AfnanVictoria - no club22:37+6:458:00
26Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering22:37+6:458:00
28Glenn JamesBendigo Orienteers22:53+7:018:06
29Asha SteerDandenong Ranges Orienteering23:01+7:098:08
30Dion KeechMelbourne Forest Racers23:09+7:178:11
31Matt van der PeetBayside Kangaroos Orienteers23:12+7:208:12
32Chris NorwoodEureka Orienteers23:13+7:218:13
33Clare BrownridgeBendigo Orienteers23:14+7:228:13
34Peter CollinsBayside Kangaroos Orienteers23:30+7:388:19
35Jo Anna MaynardVictoria - no club23:31+7:398:19
36Max DalheimMelbourne Forest Racers23:36+7:448:21
37Lotta KirvesmiesMelbourne Forest Racers23:39+7:478:22
38Michael LoughnanBendigo Orienteers24:35+8:438:42
39Ed SteenbergenCentral Highlands Orienteering24:52+9:008:48
40Rod GrayEureka Orienteers24:55+9:038:49
40Neil BarrBendigo Orienteers24:55+9:038:49
42Henry CameronBendigo Orienteers25:34+9:429:03
43Andrew CameronBendigo Orienteers25:37+9:459:04
44Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering25:50+9:589:08
45Conan PrendergastVictoria - no club26:29+10:379:22
46Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers27:39+11:479:47
47Vic SedunaryBayside Kangaroos Orienteers28:02+12:109:55
48Roch PrendergastEureka Orienteers28:18+12:2610:01
49Shane MalliaBayside Kangaroos Orienteers28:41+12:4910:09
50Anna DowlingVictoria - no club28:53+13:0110:13
51Warwick DavisTuckonie Orienteering Club29:04+13:1210:17
52Leisha MaggsBendigo Orienteers31:11+15:1911:02
53Nicola DalheimMelbourne Forest Racers32:21+16:2911:27
54Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering33:01+17:0911:41
55Sue KeyMelbourne Forest Racers33:35+17:4311:53
56Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers33:53+18:0111:59
57Gary BuchanEureka Orienteers34:02+18:1012:02
58Don FellNillumbik Emus Orienteering Cl34:07+18:1512:04
59Charles BrownridgeVictoria - no club34:20+18:2812:09
60Ian DoddDandenong Ranges Orienteering34:37+18:4512:15
61Rebecca ShawBayside Kangaroos Orienteers35:28+19:3612:33
62Toby CooperEureka Orienteers35:29+19:3712:33
63Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers36:44+20:5213:00
64Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering36:48+20:5613:01
65Andrew HunterBayside Kangaroos Orienteers37:32+21:4013:17
66Darren EenjesBendigo Orienteers39:05+23:1313:50
67Glen WhiteYarra Valley Orienteering Club40:22+24:3014:17
68Jayne SalesMelbourne Forest Racers41:50+25:5814:48
69Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers42:12+26:2014:56
70Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering43:35+27:4315:25
71Erin van der PeetBayside Kangaroos Orienteers50:27+34:3517:51
72Andrew WallaceVictoria - no club50:48+34:5617:58
Signe BilleMelbourne Forest Racersmispunched
Simon RouseDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Julie FlynnBendigo Orienteersmispunched
Ian LawfordAbominable O-Men ACTmispunched
Ben GoonanVictoria - no clubdid not start
Christopher NauntonBendigo Orienteersdid not start
Warwick WilliamsBendigo Orienteersdid not start

Sally Pearson

1 950 m, 64 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jenny BourneEureka Orienteers15:518:07
2Jensen KeyMelbourne Forest Racers16:02+0:118:13
3Carolyn JacksonMelbourne Forest Racers17:31+1:408:58
4Mason ArthurMelbourne Forest Racers17:36+1:459:01
5Hadyn TangMelbourne Forest Racers19:45+3:5410:07
6Tony RadfordBendigo Orienteers19:47+3:5610:08
7Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club20:02+4:1110:16
8Carola RayDandenong Ranges Orienteering20:43+4:5210:37
9Ross BarrVictoria - no club20:57+5:0610:44
10James GrayEureka Orienteers22:07+6:1611:20
11Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club22:20+6:2911:27
12David JaffeMelbourne Forest Racers22:40+6:4911:37
13Andras BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering22:57+7:0611:46
14Serryn EenjesBendigo Orienteers23:15+7:2411:55
15Eric WainwrightVictoria - no club23:35+7:4412:05
16Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club24:43+8:5212:40
17Peter SearleBendigo Orienteers25:30+9:3913:04
18Alison RadfordBendigo Orienteers26:11+10:2013:25
19Campbell JamesBendigo Orienteers26:26+10:3513:33
20Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers26:29+10:3813:34
21Heather ODonnellYarra Valley Orienteering Club26:37+10:4613:38
22Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers27:06+11:1513:53
23William DaveyMelbourne Forest Racers27:07+11:1613:54
24Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering27:13+11:2213:57
25Raelee EenjesBendigo Orienteers27:26+11:3514:04
26Rod PhillipsMelbourne Forest Racers27:28+11:3714:05
27Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers28:33+12:4214:38
28Kate FrancisMelbourne Forest Racers28:46+12:5514:45
29Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club29:38+13:4715:11
30Peter GroverDandenong Ranges Orienteering29:55+14:0415:20
31Caitlyn SteerBendigo Orienteers31:35+15:4416:11
32Steven OConnellBayside Kangaroos Orienteers31:36+15:4516:12
33Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Cl31:51+16:0016:20
34Terry DavidsonVictoria - no club31:57+16:0616:23
35Denise PikeDandenong Ranges Orienteering32:17+16:2616:33
36John GavensBayside Kangaroos Orienteers32:27+16:3616:38
37Blake GordonEureka Orienteers32:31+16:4016:40
38Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers33:07+17:1616:58
39Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers33:08+17:1716:59
40Julie FrancisMelbourne Forest Racers33:15+17:2417:03
41Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers33:22+17:3117:06
42Suzanne OCallaghanBayside Kangaroos Orienteers33:33+17:4217:12
43Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering33:44+17:5317:17
44Pamela KingDandenong Ranges Orienteering34:28+18:3717:40
45Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Cl35:09+19:1818:01
46Dave LottyVictoria - no club35:14+19:2318:04
47Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club36:40+20:4918:48
48Ian MathiesonVictoria - no club39:06+23:1520:03
49Dianne SearleBendigo Orienteers42:19+26:2821:42
50Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club44:45+28:5422:56
51Janet KingBayside Kangaroos Orienteers47:21+31:3024:16
52Judy PrendergastEureka Orienteers47:55+32:0424:34
53Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers53:04+37:1327:12
54Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club54:02+38:1127:42
55Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers58:24+42:3329:56
56Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers1:00:47+44:5631:10
57Desmond GregoryBayside Kangaroos Orienteers1:16:11+1:00:2039:04
58Mike SalvarisBayside Kangaroos Orienteers1:16:12+1:00:2139:04
59Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers1:17:05+1:01:1439:31
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteeringmispunched
John DempsterYarra Valley Orienteering Clubmispunched
Frank van der PeetBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Anne ArthurMelbourne Forest Racersdid not start
Torren ArthurMelbourne Forest Racersdid not start
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Cldid not start
John MeekingYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Darren RoweBendigo Orienteersdid not start
Tullie RoweVictoria - no clubdid not start

Usain Bolt

2 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers13:246:42
2Felix CorcoranVictoria - no club14:48+1:247:24
3Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club17:10+3:468:35
4Martin CorcoranVictoria - no club19:43+6:199:51
5Pat MewsBayside Kangaroos Orienteers21:17+7:5310:38
6Dale Ann GordonEureka Orienteers27:37+14:1313:48
7Trisha OsborneVictoria - no club29:11+15:4714:35
8Evan GavensBayside Kangaroos Orienteers30:31+17:0715:15
9Daniel KamanDandenong Ranges Orienteering30:32+17:0815:16
10Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers32:07+18:4316:03
11Paula DaveyVictoria - no club33:46+20:2216:53
12Mia GavensBayside Kangaroos Orienteers36:12+22:4818:06
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Clubnot competing
Carol CoadBendigo Orienteersdid not start
Athene GoonanBendigo Orienteersdid not start
Nerrina GoonanBendigo Orienteersdid not start
Milla KeyMelbourne Forest Racersdid not start
Oliver MartinVictoria - no clubdid not start
Tina SmithDandenong Ranges Orienteeringdid not start
Toby Van der peetBayside Kangaroos Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.