Orienteering Australia

Official results for Sprint Into Spring Race 7 - South Star

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Into Spring Race 7 - South Star
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 26 November 2016

Classes: Show all | MF | SP | UB

Sally Pearson

1 950 m, 64 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jenny BourneEureka Orienteers15:51
2Jensen KeyMelbourne Forest Racers16:02+0:11
3Carolyn JacksonMelbourne Forest Racers17:31+1:40
4Mason ArthurMelbourne Forest Racers17:36+1:45
5Hadyn TangMelbourne Forest Racers19:45+3:54
6Tony RadfordBendigo Orienteers19:47+3:56
7Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club20:02+4:11
8Carola RayDandenong Ranges Orienteering20:43+4:52
9Ross BarrVictoria - no club20:57+5:06
10James GrayEureka Orienteers22:07+6:16
11Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club22:20+6:29
12David JaffeMelbourne Forest Racers22:40+6:49
13Andras BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering22:57+7:06
14Serryn EenjesBendigo Orienteers23:15+7:24
15Eric WainwrightVictoria - no club23:35+7:44
16Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club24:43+8:52
17Peter SearleBendigo Orienteers25:30+9:39
18Alison RadfordBendigo Orienteers26:11+10:20
19Campbell JamesBendigo Orienteers26:26+10:35
20Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers26:29+10:38
21Heather ODonnellYarra Valley Orienteering Club26:37+10:46
22Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers27:06+11:15
23William DaveyMelbourne Forest Racers27:07+11:16
24Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering27:13+11:22
25Raelee EenjesBendigo Orienteers27:26+11:35
26Rod PhillipsMelbourne Forest Racers27:28+11:37
27Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers28:33+12:42
28Kate FrancisMelbourne Forest Racers28:46+12:55
29Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club29:38+13:47
30Peter GroverDandenong Ranges Orienteering29:55+14:04
31Caitlyn SteerBendigo Orienteers31:35+15:44
32Steven OConnellBayside Kangaroos Orienteers31:36+15:45
33Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Cl31:51+16:00
34Terry DavidsonVictoria - no club31:57+16:06
35Denise PikeDandenong Ranges Orienteering32:17+16:26
36John GavensBayside Kangaroos Orienteers32:27+16:36
37Blake GordonEureka Orienteers32:31+16:40
38Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers33:07+17:16
39Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers33:08+17:17
40Julie FrancisMelbourne Forest Racers33:15+17:24
41Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers33:22+17:31
42Suzanne OCallaghanBayside Kangaroos Orienteers33:33+17:42
43Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering33:44+17:53
44Pamela KingDandenong Ranges Orienteering34:28+18:37
45Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Cl35:09+19:18
46Dave LottyVictoria - no club35:14+19:23
47Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club36:40+20:49
48Ian MathiesonVictoria - no club39:06+23:15
49Dianne SearleBendigo Orienteers42:19+26:28
50Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club44:45+28:54
51Janet KingBayside Kangaroos Orienteers47:21+31:30
52Judy PrendergastEureka Orienteers47:55+32:04
53Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers53:04+37:13
54Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club54:02+38:11
55Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers58:24+42:33
56Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers1:00:47+44:56
57Desmond GregoryBayside Kangaroos Orienteers1:16:11+1:00:20
58Mike SalvarisBayside Kangaroos Orienteers1:16:12+1:00:21
59Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers1:17:05+1:01:14
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteeringmispunched
John DempsterYarra Valley Orienteering Clubmispunched
Frank van der PeetBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Anne ArthurMelbourne Forest Racersdid not start
Torren ArthurMelbourne Forest Racersdid not start
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Cldid not start
John MeekingYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Darren RoweBendigo Orienteersdid not start
Tullie RoweVictoria - no clubdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.