Orienteering Australia

Official results for Saturday Metro #15, Mt Taylor

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Metro #15, Mt Taylor
Organiser: Weston Emus
Date: Saturday 27 August 2016

Classes: Show all | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

BS A

55 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Flynn McKinneyBlue: Teams (11)12:408:47
1Steve McKinneyBlue: Teams (11)12:408:47
1Ellen JohnsonOrange 2: W: Junior (5)34:269:35
1Matthew StocksOrange 2: M: Masters (22)23:126:27
1David StocksOrange 2: M: Junior (17)24:576:56
1Toni BrownOrange 1: W: Masters (6)43:327:54
1Ewan BarnettOrange 1: M: Junior (13)34:306:15
1Helena DaleyGreen: Women: Master (5)23:3211:02
1Hannah DaleyGreen: Women: Junior (10)19:399:13
1Anita ScherrerOrange 2: W: Masters (15)25:517:12
1Bec McKinneyBlue: Teams (11)12:408:47
2Susanne HarryssonOrange 2: W: Masters (15)38:54+13:0310:50
2Brendan HarrisGreen: Men: Masters (3)40:12+5:0518:52
2Paul de JonghOrange 1: Men: Open (3)33:04+3:186:00
2Charly SnareGreen: Women: Junior (10)21:09+1:309:55
2Samuel McKinneyGreen: Men: Junior (26)20:57+2:039:50
3Caitlin YoungOrange 1: W: Junior (3)45:29+8:128:15
3Justine HobsonGreen: Women: Junior (10)21:14+1:359:58
3Richard BattGreen: Men: Masters (3)53:49+18:4225:15
3Ben HobsonOrange 2: M: Junior (17)31:26+6:298:45
3Clare LonerganOrange 1: W: Masters (6)47:07+3:358:33
3Daniel Del DotOrange 1: Men: Open (3)45:41+15:558:17
4Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (17)35:18+10:219:49
4Katherine HinchcliffeOrange 2: W: Junior (5)1:01:36+27:1017:09
4Janice BattGreen: Women: Master (5)53:57+30:2525:19
5Valerie BarkerOrange 2: W: Masters (15)44:21+18:3012:21
5Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (10)23:12+3:3310:53
6Peter DaffernOrange 1: M: Masters (25)40:32+13:567:21
6Jane BarnettOrange 2: W: Masters (15)45:55+20:0412:47
6David JenkinsOrange 2: M: Masters (22)33:37+10:259:21
7Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (13)52:35+18:059:32
7Jo HobsonOrange 2: W: Masters (15)48:44+22:5313:34
8Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (22)40:19+17:0711:13
8Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (13)53:28+18:589:42
9Kieran MacdonellOrange 1: M: Masters (25)42:52+16:167:46
10Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (25)43:24+16:487:52
10Toby LangOrange 1: M: Junior (13)1:01:10+26:4011:06
10Pauli PiiroinenOrange 2: M: Masters (22)44:37+21:2512:25
10Zack NoyesOrange 2: M: Junior (17)47:11+22:1413:08
11Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (22)46:38+23:2612:59
11Lincoln BattGreen: Men: Junior (26)32:39+13:4515:19
12Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (25)53:51+27:159:46
13Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (15)1:03:43+37:5217:44
14Ken YoungOrange 1: M: Masters (25)56:40+30:0410:17
15Jadyn HolmikGreen: Men: Junior (26)38:38+19:4418:08
16Eino MeuronenOrange 2: M: Masters (22)59:28+36:1616:33
16Greg WilsonOrange 1: M: Masters (25)57:48+31:1210:29
17Kai ViljakainenOrange 2: M: Junior (17)1:10:18+45:2119:34
19Mark ParsonsOrange 1: M: Masters (25)1:02:42+36:0611:22
23Jan GoetessonOrange 1: M: Masters (25)1:20:38+54:0214:38
Noah PolandOrange 1: M: Junior (13)mispunched
Ty ToddBlue: Men: Junior (6)mispunched
Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (25)mispunched
Tayla HolmikGreen: Women: Junior (10)mispunched
Henry LhuedeGreen: Men: Junior (26)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.