Orienteering Australia

Official results for Foot-O - State Orienteering League Frazzle Rock

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O - State Orienteering League Frazzle Rock
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Sunday 7 July 2013

Expert 1

8 750 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty BO.W . 1:04:56 7:25
2 Steve Fletcher WO.W . 1:20:35 +15:39 9:12
3 Andre Morkel LO.W . 1:25:44 +20:48 9:47
4 Ivan Komyshan No club membership 1:25:59 +21:03 9:49
5 Simon Windsor BO.W . 1:37:32 +32:36 11:08
6 Phil Dufty BO.W . 1:58:09 +53:13 13:30
7 Malcolm Hingston No club membership 3:11:23 +2:06:27 21:52

Expert 2

6 580 m, 17 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kjell Winther LO.W . 1:02:09 9:26
2 Kellie Whitfield SW.W . 1:05:45 +3:36 9:59
3 Graham Braid KO.W . 1:05:54 +3:45 10:00
4 Cameron Duncan KO.W . 1:10:12 +8:03 10:40
5 Peter O'Loughlin SW.W . 1:19:30 +17:21 12:04
6 Tony Whittaker LO.W . 1:23:18 +21:09 12:39
7 David McCauley WO.W . 1:25:41 +23:32 13:01
8 Phil Taylor LO.W . 1:27:39 +25:30 13:19
9 Ceri Pass KO.W . 1:30:59 +28:50 13:49
10 Rob Beattie BO.W . 1:43:27 +41:18 15:43
11 Michael Dufty BO.W . 1:44:07 +41:58 15:49
12 Robert Graieg LO.W . 1:49:28 +47:19 16:38
13 Brian Austin WO.W . 1:51:14 +49:05 16:54
14 Vanessa Smith KO.W . 2:06:35 +1:04:26 19:14
15 Ron Marcus WO.W . 2:07:30 +1:05:21 19:22
Ian Spencer BO.W . mispunched
Russell Wade WO.W . mispunched

Expert 3

4 810 m, 21 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tony Simpkins LO.W . 51:52 10:46
2 Thomas Windsor No club membership 51:53 +0:01 10:47
3 Noel Schoknecht LO.W . 52:19 +0:27 10:52
4 Richard Matthews LO.W . 54:02 +2:10 11:14
5 Ken Post WO.W . 57:12 +5:20 11:53
6 Chip Lundstrom WO.W . 1:03:10 +11:18 13:07
7 Digby Mercer WO.W . 1:04:10 +12:18 13:20
8 Ken Brownlie WO.W . 1:06:49 +14:57 13:53 Download route in GPX format
9 Robert Boekelaar WO.W . 1:07:08 +15:16 13:57
10 Mike Howe LO.W . 1:07:43 +15:51 14:04
11 Nick Lethbridge WO.W . 1:08:50 +16:58 14:18
12 Rob West BO.W . 1:13:27 +21:35 15:16
13 Ian Jennings WO.W . 1:19:17 +27:25 16:28
14 Penny Dufty BO.W . 1:25:34 +33:42 17:47
15 Jennifer Binns LO.W . 1:32:21 +40:29 19:11
16 Lois West BO.W . 1:34:27 +42:35 19:38
17 Jan Candy KO.W . 1:36:50 +44:58 20:07
18 Alec Duncan KO.W . 1:39:06 +47:14 20:36
19 Lynette Stoltze LO.W . 1:47:06 +55:14 22:15
20 Lyn Mercer WO.W . 2:27:24 +1:35:32 30:38
21 Jonathon Skotscl No club membership 2:33:07 +1:41:15 31:49

Expert 4

3 040 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ian Fletcher LO.W . 34:54 11:28
2 Kellie Martin WO.W . 49:12 +14:18 16:11
3 Janet Fletcher LO.W . 49:14 +14:20 16:11
4 Rosemary Kullmann LO.W . 57:31 +22:37 18:55
5 Debra Lethbridge WO.W . 58:37 +23:43 19:16
6 Nicole Davis LO.W . 58:56 +24:02 19:23
7 David Pass KO.W . 59:41 +24:47 19:37
8 Cassie Wade No club membership 1:01:25 +26:31 20:12
9 Gary Aitken LO.W . 1:01:30 +26:36 20:13
10 Martin Coleman KO.W . 1:06:34 +31:40 21:53
11 Jacqueline McManus KO.W . 1:09:01 +34:07 22:42
12 Peter Hamilton WO.W . 1:15:37 +40:43 24:52
12 Moreen Cox LO.W . 1:15:37 +40:43 24:52
14 Jennifer Major KO.W . 1:16:17 +41:23 25:05
15 John Major KO.W . 1:18:19 +43:25 25:45
16 Gina Wade WO.W . 1:32:09 +57:15 30:18
17 Jan Pass KO.W . 1:37:27 +1:02:33 32:03
18 Valerie Jennings WO.W . 1:40:48 +1:05:54 33:09
19 Wendy Hobley LO.W . 2:00:44 +1:25:50 39:42

Active

3 190 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Oliver Martin WO.W . 37:45 11:50
2 Jacob Eves No club membership 47:25 +9:40 14:51
3 Edward Finnie No club membership 49:29 +11:44 15:30
4 Kiersten Gregg LO.W . 1:00:31 +22:46 18:58
5 Eleanor Finnie No club membership 1:09:50 +32:05 21:53
6 Tyler Eves No club membership 1:10:06 +32:21 21:58
7 Joshua Bakaimis WO.W . 1:11:02 +33:17 22:16
8 Amy Attwood No club membership 1:17:02 +39:17 24:08
9 Grace West No club membership 1:17:24 +39:39 24:15
10 Christine Erbe No club membership 1:39:14 +1:01:29 31:06
11 Kevin Norlott No club membership 1:43:24 +1:05:39 32:24
12 Alan Samuel No club membership 1:43:31 +1:05:46 32:27
13 Debbie Mulay KO.W . 2:03:00 +1:25:15 38:33
14 Anne Austin WO.W . 2:08:03 +1:30:18 40:08
James O'Loughlin SW.W . mispunched

Starter 2

2 800 m, 8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Elise Wells No club membership 31:28 11:14
2 Sarah Richards WO.W . 33:06 +1:38 11:49
3 Jye O'Leary No club membership 38:18 +6:50 13:40
4 Lily McFarlane No club membership 38:50 +7:22 13:52
5 Sophie Wells No club membership 39:20 +7:52 14:02
6 Sam Windsor No club membership 57:10 +25:42 20:25
7 Joanne Bean-Hannigan No club membership 1:00:27 +28:59 21:35
Shaun Richards WO.W . mispunched

Starter 1

2 110 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Chloe Roth No club membership 18:19 8:40
2 Dylan Tarrant No club membership 20:31 +2:12 9:43
3 Patrick Dufty No club membership 22:14 +3:55 10:32
4 Riley McFarlane No club membership 25:06 +6:47 11:53
5 Darren Bean-Hannigan No club membership 30:21 +12:02 14:23
6 Kate Braid KO.W . 39:14 +20:55 18:35

Please report errors in the result list to the organiser.