Orienteering Australia

Official results for Foot-O - State Orienteering League Marginata

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O - State Orienteering League Marginata
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Sunday 28 July 2013

Expert 1

4 890 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Craig Dufty BO.W 35:41 7:17
2 Steve Fletcher WO.W 41:49 +6:08 8:33
3 Paul Dowling non 43:36 +7:55 8:54
4 Graham Braid KO.W 45:19 +9:38 9:16
5 Ivan Komyshan non 45:22 +9:41 9:16
6 Russell Wade WO.W 49:56 +14:15 10:12
7 Cassie Wade non 1:03:46 +28:05 13:02
7 Ian Finnie WO.W 1:03:46 +28:05 13:02
9 Luke Benefield non 1:06:55 +31:14 13:41
10 Wayne Eliot WO.W 1:08:51 +33:10 14:04
11 David McCauley WO.W 1:12:25 +36:44 14:48
12 Peter Mattner KO.W 1:13:26 +37:45 15:01
13 Chris Swain KO.W 1:29:57 +54:16 18:23
14 Steve Halligan KO.W 1:30:41 +55:00 18:32
15 Robert Graieg LO.W 1:33:48 +58:07 19:10

Expert 2

4 110 m, 24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Ceri Pass KO.W 46:10 11:13
2 Mike Gibbard non 46:36 +0:26 11:20
3 Cameron Duncan KO.W 47:41 +1:31 11:36
4 Luke Benefield non 49:10 +3:00 11:57
5 Peter O'Loughlin SW.W 51:06 +4:56 12:25
6 Marck Norret No club membership 53:56 +7:46 13:07
7 Kjell Winther LO.W 56:07 +9:57 13:39
8 Andrew Martin WO.W 1:01:17 +15:07 14:54
9 Phil Taylor LO.W 1:03:59 +17:49 15:34
10 Greg Jolley non 1:04:32 +18:22 15:42
11 Graeme Harris WO.W 1:05:08 +18:58 15:50
12 Simon Windsor BO.W 1:05:24 +19:14 15:54
13 Tom Brownlie WO.W 1:09:34 +23:24 16:55
14 Mike Howe LO.W 1:12:04 +25:54 17:32
15 Ron Marcus WO.W 1:13:21 +27:11 17:50
16 Dan Greig WO.W 1:13:57 +27:47 17:59
17 Oliver Martin WO.W 1:17:03 +30:53 18:44
18 Digby Mercer WO.W 1:17:13 +31:03 18:47
19 Mike Sibbald BO.W 1:26:34 +40:24 21:03
20 Adam Binks BO.W 1:30:02 +43:52 21:54
21 David Pass KO.W 1:36:29 +50:19 23:28
22 Brian Austin WO.W 1:44:18 +58:08 25:22
23 Alex Korolev No club membership 1:48:44 +1:02:34 26:27
Thomas Windsor BO.W mispunched

Expert 3

3 190 m, 25 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Tony Simpkins LO.W 41:11 12:54
2 Noel Schoknecht LO.W 42:45 +1:34 13:24
3 Anthea Feaver LO.W 42:48 +1:37 13:25
4 Ian Fletcher LO.W 44:32 +3:21 13:57
5 Carol Brownlie WO.W 46:17 +5:06 14:30
6 Rob West BO.W 48:32 +7:21 15:12
7 Ken Brownlie WO.W 48:36 +7:25 15:14
8 Lars Gibbard non 48:53 +7:42 15:19
9 Nick Lethbridge WO.W 51:09 +9:58 16:02
10 Richard Matthews LO.W 52:21 +11:10 16:24
11 Robert Boekelaar WO.W 54:59 +13:48 17:14
12 James Mann BO.W 56:35 +15:24 17:44
13 Geoff Smith KO.W 1:00:24 +19:13 18:56
14 John Major KO.W 1:02:48 +21:37 19:41
15 Natasha Sparg BO.W 1:09:59 +28:48 21:56
16 Alec Duncan KO.W 1:12:53 +31:42 22:50
17 Martin Coleman KO.W 1:25:58 +44:47 26:56
18 Jan Smith KO.W 1:30:35 +49:24 28:23
19 Jennifer Binns LO.W 1:35:51 +54:40 30:02
20 Anita Brattland non 1:42:48 +1:01:37 32:13
21 Michelle Martin WO.W 1:48:43 +1:07:32 34:04
22 Dave Currell LO.W 2:03:37 +1:22:26 38:45
Gary Aitken LO.W mispunched
John Cummins BO.W mispunched
Lyn Mercer WO.W mispunched

Expert 4

2 010 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Janet Fletcher LO.W 38:25 19:06
2 Peter Hamilton WO.W 40:52 +2:27 20:19
3 Debra Lethbridge WO.W 41:19 +2:54 20:33
4 Jacqueline McManus KO.W 47:43 +9:18 23:44
5 Rosemary Kullmann LO.W 51:27 +13:02 25:35
6 Jennifer Major KO.W 53:08 +14:43 26:26
7 Jan Pass KO.W 55:48 +17:23 27:45
8 Don Young BO.W 58:47 +20:22 29:14
9 Nicole Davis LO.W 58:55 +20:30 29:18
10 Wendy Hobley LO.W 1:13:28 +35:03 36:33
11 Moreen Cox LO.W 1:15:11 +36:46 37:24

Active

3 140 m, 12 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Rosalie McCauley WO.W 46:29 14:48
2 Elena Williams non 47:13 +0:44 15:02
3 Mitchell Cumbers WO.W 54:22 +7:53 17:18
4 Janine Moroney non 57:59 +11:30 18:27
5 Renee Willemsen non 59:28 +12:59 18:56
6 Kathy Hamilton WO.W 1:00:18 +13:49 19:12
7 Edward Finnie WO.W 1:05:54 +19:25 20:59
8 Eleanor Finnie WO.W 1:16:19 +29:50 24:18
9 Alan Cox LO.W 1:43:52 +57:23 33:04
10 Anne Austin WO.W 1:46:01 +59:32 33:45
Joanna Maynard BO.W mispunched
Eoele O'Brien non mispunched

Starter 2

1 730 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Shaun Richards WO.W 19:23 11:12
2 Michaela Maynard BO.W 28:48 +9:25 16:38
3 Vicky Brownlie WO.W 34:46 +15:23 20:05
4 Sarah Richards WO.W 42:30 +23:07 24:33
5 Kellie Martin WO.W 47:23 +28:00 27:23
6 Coreen Maynard BO.W 49:22 +29:59 28:32
7 Melinda Richards WO.W 49:27 +30:04 28:35

Starter 1

1 580 m, 3 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Liam Dufty BO.W 27:19 17:17
2 Isobel Finnie WO.W 34:58 +7:39 22:07
3 Kate Braid KO.W 49:50 +22:31 31:32

Please report errors in the result list to the organiser.