Orienteering Australia

Official results for Foot-O Gunapin

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O Gunapin
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Sunday 4 August 2013

Expert 1

8 900 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Henry McNulty LO.W 50:59 5:43
2 Craig Dufty BO.W 52:07 +1:08 5:51 Download route in GPX format
3 Ricky Thackray BO.W 58:10 +7:11 6:32 Download route in GPX format
4 Wayne Eliot WO.W 59:14 +8:15 6:39
5 Ivan Komyshan non 59:29 +8:30 6:41
6 Andre Morkel LO.W 1:03:43 +12:44 7:09 Download route in GPX format
7 Sten Claessens KO.W 1:04:47 +13:48 7:16 Download route in GPX format
8 Paul Dowling non 1:09:59 +19:00 7:51 Download route in GPX format
9 Luke Benefield non 1:16:15 +25:16 8:34
10 Graeme Harris WO.W 1:18:15 +27:16 8:47
11 Andrew Martin WO.W 1:20:08 +29:09 9:00
12 Robin Simpson KO.W 1:35:24 +44:25 10:43
13 Natasha Sparg BO.W 2:01:34 +1:10:35 13:39
14 Bryce Crage BO.W 2:01:36 +1:10:37 13:39 Download route in GPX format
15 Ian Spencer BO.W 2:29:05 +1:38:06 16:45

Expert 2

7 300 m, 12 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid KO.W 51:30 7:03 Download route in GPX format
2 Simon Windsor BO.W 52:58 +1:28 7:15
3 Kjell Winther LO.W 55:20 +3:50 7:34
4 Ceri Pass KO.W 59:40 +8:10 8:10
5 Tom Brownlie WO.W 1:05:15 +13:45 8:56
6 Russell Wade WO.W 1:06:19 +14:49 9:05
7 Richard Matthews LO.W 1:15:05 +23:35 10:17 Download route in GPX format
8 Phil Taylor LO.W 1:15:47 +24:17 10:22
9 Edward Plummer WO.W 1:28:24 +36:54 12:06
10 Dave Currell LO.W 1:54:26 +1:02:56 15:40
11 Steve Halligan KO.W 1:57:18 +1:05:48 16:04
Chip Lundstrom WO.W mispunched

Expert 3

4 800 m, 31 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Oliver Martin WO.W 39:47 8:17
2 Luke Benefield non 40:03 +0:16 8:20
3 Ian Fletcher LO.W 41:29 +1:42 8:38
4 Tony Simpkins LO.W 43:03 +3:16 8:58 Download route in GPX format
5 Noel Schoknecht LO.W 44:29 +4:42 9:16
6 Ken Post WO.W 44:47 +5:00 9:19
7 Virpi Komulainen LO.W 45:20 +5:33 9:26
8 Dan Greig WO.W 45:50 +6:03 9:32
9 Mike Howe LO.W 46:14 +6:27 9:37
10 David McCauley WO.W 49:07 +9:20 10:13
11 Paul Smale KO.W 50:19 +10:32 10:28
12 Rob West BO.W 52:30 +12:43 10:56
13 Digby Mercer WO.W 52:58 +13:11 11:02
14 Cassie Wade WO.W 54:14 +14:27 11:17
15 Robert Boekelaar WO.W 54:40 +14:53 11:23
16 Mike SIbbald BO.W 55:03 +15:16 11:28
17 Chris Swain KO.W 55:08 +15:21 11:29
18 Ken Brownlie WO.W 57:19 +17:32 11:56
19 Brian Austin WO.W 59:25 +19:38 12:22
20 Ian Jennings WO.W 1:03:02 +23:15 13:07
21 Adam Binks BO.W 1:04:20 +24:33 13:24
22 Rosalie McCauley WO.W 1:06:08 +26:21 13:46
23 James Mann BO.W 1:10:32 +30:45 14:41
24 John Cummins BO.W 1:11:40 +31:53 14:55
25 Christine Howitt WO.W 1:13:53 +34:06 15:23
26 John Major KO.W 1:19:49 +40:02 16:37
27 Gary Aitken LO.W 1:24:38 +44:51 17:37
28 Lyn Mercer WO.W 1:36:21 +56:34 20:04
29 John Harris WO.W 1:43:13 +1:03:26 21:30
Elena Williams No club membership mispunched
Nick Lethbridge WO.W did not finish

Expert 4

3 200 m, 33 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LO.W 26:22 8:14
2 Carol Brownlie WO.W 30:40 +4:18 9:35
3 Bryan Hardy WO.W 35:53 +9:31 11:12
4 Rob Beattie BO.W 37:05 +10:43 11:35
5 Craig Dermer non 39:37 +13:15 12:22
6 Helen Post WO.W 40:53 +14:31 12:46
7 Jayne Shucker non 42:37 +16:15 13:19
8 Michael Dufty BO.W 43:05 +16:43 13:27
9 Rosemary Kullmann LO.W 43:55 +17:33 13:43
10 Michelle Martin WO.W 44:30 +18:08 13:54
11 David Pass KO.W 45:11 +18:49 14:07
12 Jennifer Binns LO.W 45:33 +19:11 14:14
13 Lyndsay Shucker non 46:03 +19:41 14:23
14 Lois West BO.W 48:23 +22:01 15:07
15 Nicole Davis LO.W 51:39 +25:17 16:08 Download route in GPX format
16 Daisy McCauley WO.W 53:07 +26:45 16:35
17 Jacob Eves BO.W 53:22 +27:00 16:40
18 Robert Graieg LO.W 53:32 +27:10 16:43
19 Jennifer Major KO.W 54:30 +28:08 17:01
20 Vicki Redden non 57:49 +31:27 18:04
21 Debra Lethbridge WO.W 58:49 +32:27 18:22
22 Bev Shucker non 59:07 +32:45 18:28
23 Tyler Eves BO.W 1:01:25 +35:03 19:11
24 Peter Hamilton WO.W 1:06:21 +39:59 20:44
25 Jane Hardy WO.W 1:10:46 +44:24 22:06
26 Jacqueline McManus KO.W 1:12:09 +45:47 22:32
27 Moreen Cox LO.W 1:14:16 +47:54 23:12
28 Erica Smale KO.W 1:14:37 +48:15 23:19
29 Julie Harris WO.W 2:12:49 +1:46:27 41:30
30 Glenda Husk WO.W 2:12:52 +1:46:30 41:31
Gina Wade WO.W mispunched
Janet Fletcher LO.W mispunched
Wendy Hobley LO.W did not finish

Active

3 300 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackaray BO.W 21:28 6:30 Download route in GPX format
2 Joanna Maynard BO.W 30:39 +9:11 9:17
3 Mitchell Cumbers WO.W 46:25 +24:57 14:03
4 Joshua Bakaimis WO.W 48:31 +27:03 14:42
5 Kiersten Gregg LO.W 53:50 +32:22 16:18
6 Edele O'Brien non 58:45 +37:17 17:48
7 Kathy Hamilton WO.W 59:15 +37:47 17:57
8 Andrea Eves BO.W 1:01:00 +39:32 18:29
9 Max Plummer WO.W 1:07:51 +46:23 20:33
10 Alan Cox LO.W 1:13:21 +51:53 22:13
11 Anne Austin WO.W 1:29:14 +1:07:46 27:02
12 Euan Pretl non 1:33:43 +1:12:15 28:23
13 Melinda Richards WO.W 1:40:50 +1:19:22 30:33
Valerie Jennings WO.W mispunched

Starter 2

2 600 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Mason Eves BO.W 19:13 7:23
2 Sarah Richards WO.W 25:07 +5:54 9:39
3 Shaun Richards WO.W 25:44 +6:31 9:53
4 Patrick Dufty BO.W 29:57 +10:44 11:31
5 Coreen Maynard BO.W 33:47 +14:34 12:59
Kellie Martin WO.W mispunched
Vicky Brownlie WO.W mispunched

Starter 1

1 800 m, 3 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Daniel Eves BO.W 11:20 6:17
2 Sasha Eves BO.W 26:09 +14:49 14:31
3 Kate Braid KO.W 28:09 +16:49 15:38

Please report errors in the result list to the organiser.