Eventor Australia

Orienteering Australia's central IT-system

 
 

Official results for Sydney Sprint Series 2017 Race #5 - Lindfield

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Sprint Series 2017 Race #5 - Lindfield
Organiser: Big Foot Orienteers
Date: Sunday 5 February 2017

JW

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rebecca GeorgeBF.N29:3613:27
2Lucy MackieBF.N34:02+4:2615:28
Maree DoyleUR.Ndid not start
Serena DoyleUR.Ndid not start

JM

2 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Toby WilsonGO.N17:598:10
2Aidan DawsonGO.N18:16+0:178:18
3Duncan CurrieGO.N19:17+1:188:45
4Alastair GeorgeBF.N20:42+2:439:24
5Clyde McGheeBN.N28:27+10:2812:55
6Finn MackayUR.N28:36+10:3712:59
7Ewan ShinglerBF.N28:59+11:0013:10
8Fergus MackieBF.N31:40+13:4114:23
9Tom KennedyGO.N31:44+13:4514:25
Alex KennedyGO.Nmispunched

OW

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aniko Fozo-KerteszGO.N26:5012:11
2Amy HarmerWH.N58:13+31:2326:27

OM

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Chris FirbankBF.Nmispunched

MW

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lisa Linssennone49:1122:21
Melanaie ChristieUR.Ndid not finish

MM

2 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom DaviesSL19:188:46
2Andrew HillWH.N19:31+0:138:52
3Peter FozoGO.N29:12+9:5413:16
4Miles EllisBF.N35:36+16:1816:10
5Phillip SmythBN.N41:12+21:5418:43

VW

2 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tania KennedyGO.N34:2415:38
2Joanna ParrBF.N35:28+1:0416:07
3Airdrie LongGO.N37:33+3:0917:04
4Amanda MackieBF.N46:40+12:1621:12
5Lara Dabreo- -49:59+15:3522:43
6Jill WoodruffGO.N55:24+21:0025:10
7Barbara DawsonGO.N1:06:41+32:1730:18

VM

2 200 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alan GardeNC.N21:009:32
2David BrayGO.N27:15+6:1512:23
3Andrew WisniewskiBF.N29:17+8:1713:18
4Hamish MackieBF.N31:47+10:4714:26 Download route in GPX format
5Jamie KennedyGO.N31:49+10:4914:27
6Peter McConaghyGO.N31:59+10:5914:32
7Peter AnnettsGO.N32:01+11:0114:33
8David McGheeBN.N32:11+11:1114:37
9Michael FreeGO.N40:04+19:0418:12
10Gary GloverGO.N1:08:58+47:5831:20
Simon NashBN.Nmispunched
Marco Sievi- -mispunched
Shane DoyleUR.Ndid not start

SVW

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1STACEY BRYCEGO.N1:06:0930:04
2Pauline EvansBF.N1:06:39+0:3030:17

SVM

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jim MackayUR.N33:0215:00
2Peter ThomasonBN.N34:40+1:3815:45
3Michael HalmyBN.N36:01+2:5916:22
4Rodney ParkinBN.N36:50+3:4816:44
5Colin BurnettGO.N36:57+3:5516:47
6Matt PetersUR.N39:04+6:0217:45
7Andrew GrahamGO.N41:59+8:5719:05
8Mike WardGO.N1:05:35+32:3329:48

LW

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bryony CoxGO.N49:2422:27

LM

2 200 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gordon WilsonBN.N29:5213:34
2Terry BluettBN.N34:00+4:0815:27
3Warwick SelbyGO.N37:46+7:5417:10
4Graeme HillWH.N39:26+9:3417:55
5Dick OgilvieUR.N44:44+14:5220:19
6John AndersonGO.N49:13+19:2122:22
7Dave LottyUR.N52:49+22:5724:00
8Keith GoodeBF.N57:16+27:2426:01
9Tim CoxGO.N59:56+30:0427:14
Andrew Vesey-WellsWH.Nmispunched
Ross BarrGO.Nmispunched

IW

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maureen OgilvieUR.N1:23:2737:55

IM

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lloyd GledhillGO.N1:00:3927:34

Please report errors in the result list to the organiser.

© Orienteering Australia