Orienteering Australia

Official results for Foot-O Julimar

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O Julimar
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 1 September 2013

Expert 1

7 410 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Henry McNulty LO.W 1:09:55 9:26
2 Graham Braid KO.W 1:22:09 +12:14 11:05
3 Marketa Novotna LO.W 1:23:30 +13:35 11:16
4 Cameron Duncan KO.W 1:37:53 +27:58 13:12
5 Kjell Winther LO.W 1:38:17 +28:22 13:15
6 Paul Dowling No club membership 1:40:09 +30:14 13:30 Download route in GPX format
7 Adrian Day KO.W 1:43:50 +33:55 14:00
8 Graeme Harris WO.W 1:57:22 +47:27 15:50
9 Peter Mattner KO.W 2:05:11 +55:16 16:53
10 Tony Whittaker LO.W 2:07:36 +57:41 17:13
11 Ron Marcus WO.W 2:23:06 +1:13:11 19:18
12 Brian Austin WO.W 2:52:22 +1:42:27 23:15
Wayne Elliot WO.W mispunched
Edward Plummer WO.W did not finish

Expert 2

5 510 m, 20 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tom Brownlie WO.W 1:04:07 11:38
2 Ian Fletcher LO.W 1:08:50 +4:43 12:29
3 Andre Morkel LO.W 1:10:40 +6:33 12:49
4 Ceri Pass KO.W 1:10:42 +6:35 12:49
5 Murray Cox WO.W 1:11:06 +6:59 12:54
6 Peter Komyshan WO.W 1:17:50 +13:43 14:07
7 Digby Mercer WO.W 1:18:01 +13:54 14:09
8 Mike Howe LO.W 1:24:43 +20:36 15:22
9 David McCauley WO.W 1:31:43 +27:36 16:38
10 Robert Graieg LO.W 1:34:24 +30:17 17:07
11 Rosalie McCauley WO.W 1:36:54 +32:47 17:35
12 John Cummins BO.W 1:41:52 +37:45 18:29
13 Dave Currell LO.W 1:51:41 +47:34 20:16
14 Hubert Day LO.W 2:39:53 +1:35:46 29:01
Oliver Martin WO.W mispunched
Ken Dalton WO.W mispunched
Lyn Mercer WO.W did not finish
Nick Lethbridge WO.W did not finish
Nick Flux No club membership did not finish
Russell Wade WO.W did not finish

Expert 3

4 460 m, 17 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tony Simpkins LO.W 58:49 13:11
2 Cassie Wade WO.W 59:29 +0:40 13:20
3 Robert Boekelaar WO.W 1:05:17 +6:28 14:38
4 Ken Post WO.W 1:06:34 +7:45 14:55
5 Mike Sibbald BO.W 1:11:19 +12:30 15:59
6 Ken Brownlie WO.W 1:12:27 +13:38 16:14
7 David Pass KO.W 1:20:49 +22:00 18:07
8 Jennifer Binns LO.W 1:21:17 +22:28 18:13
9 Gary Aitken LO.W 1:27:51 +29:02 19:41
10 Alex Korolev No club membership 1:28:45 +29:56 19:53
11 Steve Halligan KO.W 1:29:59 +31:10 20:10
12 Lynette Stoltze LO.W 1:33:07 +34:18 20:52
13 Debra Lethbridge WO.W 1:39:28 +40:39 22:18
14 Moreen Cox LO.W 2:04:34 +1:05:45 27:55
Anthea Feaver LO.W mispunched
Virpi Komulainen LO.W did not finish
John Harris WO.W did not finish

Expert 4

2 730 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Carol Brownlie WO.W 39:10 14:20
2 Janet Fletcher LO.W 39:50 +0:40 14:35
3 Helen Post WO.W 45:55 +6:45 16:49
4 Andy Kemp KO.W 54:17 +15:07 19:53
5 Jennifer Major KO.W 54:22 +15:12 19:54
6 John Major KO.W 55:45 +16:35 20:25
7 Jacob Eves BO.W 59:04 +19:54 21:38
8 Toni Frank BO.W 1:03:35 +24:25 23:17
9 Heike Behrbohm KO.W 1:05:39 +26:29 24:02
10 Gina Wade WO.W 1:08:04 +28:54 24:55
11 Wendy Hobley LO.W 1:12:00 +32:50 26:22
12 Julie Harris WO.W 1:42:17 +1:03:07 37:27
13 Glenda Husk WO.W 1:42:18 +1:03:08 37:28
14 Anne Austin WO.W 1:46:44 +1:07:34 39:05

Active

4 480 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ronny Lardmer No club membership 1:19:41 17:47
2 Hiroyuki Matsui No club membership 2:19:50 +1:00:09 31:12
3 Christine Erbe No club membership 2:35:44 +1:16:03 34:45
Noelene Dorn No club membership mispunched
Joshua Bakaimis WO.W mispunched
Max Plummer WO.W mispunched
Luis Cabral No club membership mispunched
Rio Eryani No club membership mispunched
Seth Cox WO.W mispunched
Alan Cox LO.W mispunched
Clare Lardner No club membership mispunched
Kiersten Gregg LO.W mispunched
James Flux No club membership did not finish
Eleanor Finnie WO.W did not finish

Starter 2

2 290 m, 8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Martin Wells No club membership 35:04 15:18
2 Sarah Richards WO.W 35:17 +0:13 15:24
3 Aiyana Erbeking No club membership 37:29 +2:25 16:22
4 Anna Cox WO.W 40:18 +5:14 17:35
5 Mason Eves BO.W 42:59 +7:55 18:46
6 Isobel Finnie WO.W 46:15 +11:11 20:11
7 Pamela Yeatman WO.W 58:30 +23:26 25:32
8 Hiroko Matsui No club membership 1:01:52 +26:48 27:00

Starter 1

1 850 m, 2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kate Braid KO.W 32:04 17:20
2 Sasha Eves BO.W 36:34 +4:30 19:45

Please report errors in the result list to the organiser.