Orienteering Australia

Official results for Foot-O Wundabiniring Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O Wundabiniring Brook
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Sunday 8 September 2013

Expert 1

9 200 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tomas Linehan LO.W 51:28 5:35
2 Henry McNulty LO.W 55:15 +3:47 6:00
3 Craig Dufty BO.W 56:41 +5:13 6:09 Download route in GPX format
4 Wayne Eliot WO.W 1:05:04 +13:36 7:04
5 Kellie Whitfield SW.W 1:08:37 +17:09 7:27
6 Cameron Duncan KO.W 1:12:17 +20:49 7:51
7 Marketa Novotna LO.W 1:12:53 +21:25 7:55
8 Andre Morkel LO.W 1:13:09 +21:41 7:57 Download route in GPX format
9 Ricky Thackray BO.W 1:13:17 +21:49 7:57 Download route in GPX format
10 Luke Benefield No club membership 1:18:26 +26:58 8:31
11 Andrew Martin WO.W 1:20:02 +28:34 8:41
12 Graeme Harris WO.W 1:30:05 +38:37 9:47
13 Phil Dufty BO.W 1:44:08 +52:40 11:19
14 Bryce Crage BO.W 2:05:38 +1:14:10 13:39 Download route in GPX format

Expert 2

7 500 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kjell Winther LO.W 58:28 7:47
2 Ian Dalton WO.W 1:07:36 +9:08 9:00 Download route in GPX format
3 David McCauley WO.W 1:17:47 +19:19 10:22
4 Tony Whittaker LO.W 1:17:59 +19:31 10:23
5 Russell Candy KO.W 1:20:15 +21:47 10:42
6 Robert Graieg LO.W 1:23:25 +24:57 11:07
7 Phil Taylor LO.W 1:23:32 +25:04 11:08
8 Ron Marcus WO.W 1:32:09 +33:41 12:17
9 Dave Currell LO.W 2:00:08 +1:01:40 16:01

Expert 3

5 100 m, 24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Oliver Martin WO.W 43:07 8:27
2 Ken Post WO.W 48:06 +4:59 9:25
3 Dan Greig WO.W 48:41 +5:34 9:32
4 Virpi Komulainen LO.W 49:16 +6:09 9:39
5 Tony Simpkins LO.W 50:02 +6:55 9:48
6 Ian Fletcher LO.W 53:07 +10:00 10:24
7 Ken Dalton WO.W 54:34 +11:27 10:41
8 Rob West BO.W 56:03 +12:56 10:59
9 Cassie Wade WO.W 56:46 +13:39 11:07
10 Michael Dufty BO.W 59:40 +16:33 11:41
11 Robert Boekelaar WO.W 1:04:47 +21:40 12:42
12 Digby Mercer WO.W 1:05:05 +21:58 12:45
13 Brian Austin WO.W 1:12:02 +28:55 14:07
14 Michelle Martin WO.W 1:14:10 +31:03 14:32
15 Alex Korolev SW.W 1:14:39 +31:32 14:38
16 Rosalie McCauley WO.W 1:17:48 +34:41 15:15
17 Gary Aitken LO.W 1:21:17 +38:10 15:56
18 Natasha Sparg BO.W 1:21:34 +38:27 15:59
19 Penny Dufty BO.W 1:24:23 +41:16 16:32
20 John Cummins BO.W 1:28:53 +45:46 17:25
21 Lynette Stoltze LO.W 1:36:17 +53:10 18:52
22 Lyn Mercer WO.W 1:50:10 +1:07:03 21:36
23 Hubert Day LO.W 2:13:10 +1:30:03 26:06
Nick Lethbridge WO.W mispunched

Expert 4

3 200 m, 24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LO.W 30:59 9:40
2 Virpi Komulainen2 KO.W 37:01 +6:02 11:34
3 Carol Brownlie WO.W 42:00 +11:01 13:07
4 Ken Brownlie WO.W 43:30 +12:31 13:35
5 Janet Fletcher LO.W 48:06 +17:07 15:01
6 Alec Duncan KO.W 48:36 +17:37 15:11
7 Jennifer Binns LO.W 48:52 +17:53 15:16
8 Helen Post WO.W 56:24 +25:25 17:37
9 Jenna Linehan No club membership 59:32 +28:33 18:36
10 Annemaire Frank BO.W 1:01:28 +30:29 19:12
11 John Major KO.W 1:04:04 +33:05 20:01
12 Debra Lethbridge WO.W 1:06:06 +35:07 20:39
13 Toni Frank BO.W 1:06:22 +35:23 20:44
14 Bryan Hardy WO.W 1:07:01 +36:02 20:56
15 Jacqueline McManus KO.W 1:08:42 +37:43 21:28
16 Lois West BO.W 1:11:53 +40:54 22:27
17 Jenny Komyshan WO.W 1:19:22 +48:23 24:48
18 Gina Wade WO.W 1:19:39 +48:40 24:53
19 Jane Hardy WO.W 1:23:36 +52:37 26:07
20 Wendy Hobley LO.W 1:25:20 +54:21 26:40
21 Anne Austin WO.W 1:36:28 +1:05:29 30:08
22 Jennifer Major KO.W 1:41:08 +1:10:09 31:36
Craig Dermer KO.W mispunched
Daisy McCauley WO.W mispunched

Active

3 700 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kiersten Gregg LO.W 42:59 11:37
2 Daniel Eves BO.W 44:24 +1:25 12:00
3 Hiroyuki Matsui No club membership 49:55 +6:56 13:29
4 Janine Moroney No club membership 1:03:46 +20:47 17:14
5 Jacob Eves BO.W 1:04:16 +21:17 17:22
6 Renee Willemsen WO.W 1:18:55 +35:56 21:19
7 Shaun Richards WO.W 1:26:16 +43:17 23:18
8 Andrew King No club membership 1:27:10 +44:11 23:33
9 Melinda Richards WO.W 1:27:57 +44:58 23:46
10 Michael Cook BO.W 2:04:29 +1:21:30 33:38

Starter 2

2 400 m, 3 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Sarah Richards WO.W 27:19 11:22
2 Hiroko Matsui No club membership 30:08 +2:49 12:33
Mason Eves BO.W mispunched

Starter 1

1 900 m, 4 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Patrick Dufty BO.W 15:41 8:15
2 Liam Dufty BO.W 16:08 +0:27 8:29
3 Kate Braid BO.W 18:13 +2:32 9:35
4 Shane Lewis KO.W 37:23 +21:42 19:40 Download route in GPX format

Please report errors in the result list to the organiser.