Official results for City Beach North (Metro Series 2)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: City Beach North (Metro Series 2)
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 9 October 2016

Long

8 000 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Sten Claessens Kulgun Orienteers 34:18 4:17 Download route in GPX format
2 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 34:19 +0:01 4:17 Download route in GPX format
3 Ondrej Vesely - - 37:30 +3:12 4:41
4 Matt Henderson - - 45:31 +11:13 5:41
5 Graeme Harris Wullundigong Orienteers of the West 52:52 +18:34 6:36
6 Brian Austin Wullundigong Orienteers of the West 58:52 +24:34 7:21
7 Bernhard Klingseisen Kulgun Orienteers 59:30 +25:12 7:26
8 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the West 1:00:51 +26:33 7:36
9 Calum McLeod - - 1:01:33 +27:15 7:41
10 Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the West 1:07:38 +33:20 8:27
11 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 1:13:20 +39:02 9:10 Download route in GPX format

Medium

5 000 m, 39 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the West 18:01 3:36
2 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the West 21:00 +2:59 4:12
3 Nick Dale Nedlands 21:40 +3:39 4:20
4 Andre Morkel LOST 22:16 +4:15 4:27
5 Ben Dalton - - 22:35 +4:34 4:31
6 Tyler Eves Bibbulmun Orienteers 23:29 +5:28 4:41
7 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the West 23:41 +5:40 4:44
8 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 24:44 +6:43 4:56
9 Noel Schoknecht LOST 24:45 +6:44 4:57
10 Rob West Bibbulmun Orienteers 25:25 +7:24 5:05
11 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 26:56 +8:55 5:23
12 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 27:26 +9:25 5:29
13 Ian Dalton Kulgun Orienteers 27:45 +9:44 5:33
14 Phil + Janice Smith - - 29:00 +10:59 5:48
15 Richard Matthews LOST 29:40 +11:39 5:56
16 Ken Maxfield - - 30:08 +12:07 6:01
17 Robyn Rennie - - 30:37 +12:36 6:07
18 Emily + Seb Poole + Buzynski - - 32:25 +14:24 6:29
19 Cedric Gros - - 32:30 +14:29 6:30
20 Ken Dalton Wullundigong Orienteers of the West 33:35 +15:34 6:43
21 Mike Howe LOST 36:34 +18:33 7:18
22 Peter Hill - - 37:50 +19:49 7:34
23 Kellie Martin Wullundigong Orienteers of the West 38:30 +20:29 7:42
24 Zaga McCarrey Applecross 39:42 +21:41 7:56
25 Alice Mrazek-Scriven - - 39:50 +21:49 7:58
26 Sharon McFarlane Orienteering Association of WA 43:28 +25:27 8:41
27 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the West 43:39 +25:38 8:43
28 Moreen Cox LOST 45:16 +27:15 9:03
29 Mary Conroy LOST 46:42 +28:41 9:20
30 Daisy McCauley Wullundigong Orienteers of the West 46:45 +28:44 9:21
31 Amanda Rintoul LOST 47:45 +29:44 9:33
32 Russel Montgomery Carlisle 48:10 +30:09 9:38
33 Roger + Suzanne Weber - - 49:10 +31:09 9:50
34 Alan Cox LOST 49:58 +31:57 9:59
35 Liz Addison - - 50:20 +32:19 10:04
36 Callum + 2 Gauntlett - - 52:14 +34:13 10:26
37 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the West 54:40 +36:39 10:56
38 Anne Austin Wullundigong Orienteers of the West 1:00:15 +42:14 12:03
39 Peter + 3 Mee - - 1:02:22 +44:21 12:28

Short

3 000 m, 25 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the West 17:50 5:56
2 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 17:59 +0:09 5:59
3 Cal Pullin - - 19:39 +1:49 6:33
4 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 19:54 +2:04 6:38
5 Heike Behrbohm Kulgun Orienteers 20:02 +2:12 6:40
6 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the West 20:15 +2:25 6:45
7 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 20:16 +2:26 6:45
8 Zali Dale Nedlands 20:40 +2:50 6:53
9 Nicolette + Isobel Finnie - - 21:53 +4:03 7:17
10 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 21:56 +4:06 7:18
11 Lara Dale Nedlands 22:24 +4:34 7:28
12 Lois West Bibbulmun Orienteers 23:03 +5:13 7:41
13 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 24:20 +6:30 8:06
14 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the West 30:29 +12:39 10:09
15 Don Young Bibbulmun Orienteers 31:10 +13:20 10:23
16 Janet Applegate - - 38:15 +20:25 12:45
17 Jane Hardy Wullundigong Orienteers of the West 39:40 +21:50 13:13
18 Ryan + 2 Scriven - - 40:30 +22:40 13:30
19 Ruby + Ruth Henderson + Kinal - - 43:00 +25:10 14:20
20 Archie + 3 Brownlie - - 46:20 +28:30 15:26
21 Tui Dufty - - 47:30 +29:40 15:50
22 Sarah Barblett - - 48:53 +31:03 16:17
23 Selena + Ian Kille - - 56:20 +38:30 18:46
24 Felicity Ivivon - - 1:02:45 +44:55 20:55
25 Tristan + Karen Merritt + Staudte - - 1:10:00 +52:10 23:20

Please report errors in the result list to the organiser.