Orienteering Australia

Official results for Peppermint Grove (Metro Series 6)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Peppermint Grove (Metro Series 6)
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Saturday 26 November 2016

Long

8 000 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun Orienteers35:084:23 Download route in GPX format
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers44:40+9:325:35
3Cameron DuncanKulgun Orienteers45:01+9:535:37
4Vanessa SmithKulgun Orienteers53:45+18:376:43
5Bernhard KlingseisenKulgun Orienteers54:26+19:186:48
6Jason SimpsonLOST56:40+21:327:05
7Calum McLeod- -57:25+22:177:10
8Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West1:06:10+31:028:16
9Spencer Johnson- -1:12:24+37:169:03
10Simon SpagnolLOST1:13:30+38:229:11
11Don MasonSouth-West Orienteering Trekkers1:25:55+50:4710:44
Wayne EliotWullundigong Orienteers of the Westdid not finish

Medium

5 000 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew MartinWullundigong Orienteers of the West31:056:13
2Nick DaleLOST31:30+0:256:18
3Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West34:53+3:486:58
4Tony SimpkinsLOST37:42+6:377:32
5Andre MorkelLOST37:55+6:507:35
6Ian FletcherLOST40:15+9:108:03
7Rob WestBibbulmun Orienteers40:42+9:378:08
8Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West41:40+10:358:20
9David Poole- -42:35+11:308:31
10Maurice PattenRed Roos44:34+13:298:54
11Phil TaylorLOST44:38+13:338:55
12Grant + 2 Hymul- -45:20+14:159:04
13Adam BinksBibbulmun Orienteers46:15+15:109:15
14Richard MatthewsLOST46:42+15:379:20
15Robyn RennieGVOC46:58+15:539:23
16Heike BehrbohmKulgun Orienteers49:12+18:079:50
17Ken DaltonWullundigong Orienteers of the West52:43+21:3810:32
18Jennifer BinnsLOST59:24+28:1911:52
19John MajorKulgun Orienteers1:03:25+32:2012:41
20Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West1:05:49+34:4413:09
21Cameron Shelley- -1:10:10+39:0514:02
22Mary ConroyLOST1:10:15+39:1014:03
23Jack DowlingBibbulmun Orienteers1:11:25+40:2014:17 Download route in GPX format
24Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:12:50+41:4514:34
25Thomas + Emily Hull + Izzard- -1:16:55+45:5015:23
26James + Paul Hull + Izzard- -1:19:22+48:1715:52
27Jenny MajorKulgun Orienteers1:22:42+51:3716:32

Short

3 000 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers20:126:44
2Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers21:28+1:167:09
3Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers23:11+2:597:43
4Liam + Alastair Dufty + PhillipsBibbulmun Orienteers25:38+5:268:32
5Roger + Suzanne Weber- -27:09+6:579:03
6Janet FletcherLOST27:48+7:369:16
7Lois WestBibbulmun Orienteers31:10+10:5810:23
8Penny DuftyBibbulmun Orienteers31:55+11:4310:38
9Rosemary KullmannLOST32:10+11:5810:43
10Tracy + 2 Gizzard- -33:18+13:0611:06
11Yael Gutes- -37:37+17:2512:32
12Jane HardyWullundigong Orienteers of the West40:12+20:0013:24
13Megan + Luke ByeLOST41:00+20:4813:40
14Alan + Cameron ByeLOST41:01+20:4913:40
15Sue DowlingBibbulmun Orienteers41:59+21:4713:59
16Debbie + Richard McKay + BegleyKulgun Orienteers42:02+21:5014:00
17Jack + Emma Major- -42:04+21:5214:01
18Emma + Bernadette Lonsdale + Dornam- -45:55+25:4315:18
19Amy DuftyBibbulmun Orienteers47:40+27:2815:53
20Anonymous - -55:50+35:3818:36
21Anne AustinWullundigong Orienteers of the West58:00+37:4819:20
22Kiersten + 2 Morkel- -1:00:48+40:3620:16
23Roz Luce- -1:16:50+56:3825:36
24Leanne + Daniel McGrath- -1:16:51+56:3925:37
25Fraser + 2 Stafford- -1:17:30+57:1825:50
26Rosemary + 2 Glass- -1:19:38+59:2626:32
27Eleanor Wu- -1:20:40+1:00:2826:53

Please report errors in the result list to the organiser.