Orienteering Australia

Official results for Stockyard Creek

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Stockyard Creek
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Thursday 13 October 2016

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kerry ParryShort (12)34:4115:05

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Michelle StickleyShort (12)1:05:5928:42

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kurt NeumannLong (13)35:075:29

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Laurina NeumannLong (13)44:03+1:106:52

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matthew RossMedium (14)mispunched

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kayrn RossMedium (14)mispunched

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jim BowlingMedium (14)1:00:34+6:0514:05

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Rhonda BowlingShort (12)49:44+3:4921:37

ENQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Jen RamamurthyShort (12)1:05:59+0:4628:42

PLQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Brett StevensLong (13)50:35+0:177:54

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Geoff PeckLong (13)52:29+1:548:12

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Stephen MorrisLong (13)1:07:14+1:1810:30

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Stephen ParkerLong (13)1:11:36+4:2211:11

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Johanna Tavner-CornerMedium (14)1:10:33+1:5416:24

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tony Tavner CornerMedium (14)1:26:38+11:3220:09

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Judith HayShort (12)36:46+1:3715:59

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Robin SimsonShort (12)37:59+1:1316:31

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jennifer BrettShort (12)38:21+0:2216:40

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Pam CoxShort (12)45:55+7:3419:58

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Roy KalecinskiShort (12)57:01+5:1324:48

TFQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alan CoxShort (12)1:05:13+8:1228:22

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ryan GrayLong (13)42:48+7:416:41

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Daniel GrayLong (13)42:53+0:056:42

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Meredith GrayLong (13)49:55+5:527:47

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Brenton GrayLong (13)50:18+0:237:51

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tony HowesLong (13)54:30+2:018:30

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Su Yan TayLong (13)58:46+4:169:10

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Erin AppletonLong (13)1:05:56+7:1010:18

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Greg ChatfieldMedium (14)47:2511:01

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lauren BaadeMedium (14)47:56+0:3111:08

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Clive PopeMedium (14)54:29+6:3312:40

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jacqueline DukinoMedium (14)mispunched

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5James MitchellMedium (14)1:02:55+2:2114:38

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Robin SpriggsMedium (14)1:03:37+0:4214:47

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kirsten BaadeMedium (14)1:04:00+0:2314:53

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ingrid BaadeMedium (14)1:08:39+4:3915:58

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Christopher SpriggsMedium (14)1:15:06+4:3317:28

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Neville CobboldShort (12)35:09+0:2815:17

UGQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8John CooperShort (12)51:48+2:0422:31

Please report errors in the result list to the organiser.