Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Northern Summer Series 8 - Bulleen Ups 'n Downs

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Northern Summer Series 8 - Bulleen Ups 'n Downs
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Thursday 8 December 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteerscompleted

B (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2RUSSELL BULMANYarra Valley Orienteering Club1:00:00
3STEPHEN DUNBARBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
6DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
8PETER LEWISOrienteering Victoria1:00:00

C (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2MICHAEL HORNOrienteering Victoria1:00:00
3REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
5DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
7JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8DANIEL CAHIROrienteering Victoria1:00:00
9GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10KATHRYN EDBROOKEOrienteering Victoria1:00:00

D (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EWEN TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3RUTH GODDARDYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4JENELLE TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
6DAVID GODDARDYarra Valley Orienteering Club1:00:00
7LIBBY MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00
8KATHY LILEYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
9JOHN MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10ROSEMARIE DE HAASOrienteering Victoria1:00:00
11SUE COLLARDOrienteering Victoria1:00:00
12KELVIN LONGHURSTOrienteering Victoria1:00:00

Power Walkers

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:05:00
3ANGELA WHITEOrienteering Victoria1:05:00
4MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
5DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
6ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7SANDY BURGOYNEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8JENNY JOHNSTONEOrienteering Victoria1:05:00
9GREG JOHNSTONEOrienteering Victoria1:05:00
10BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
11NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
12LACHLAN PREWETTOrienteering Victoria1:05:00
13LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15MARGARET MILETTAOrienteering Victoria1:05:00
16PETER BLACKYarra Valley Orienteering Club1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.