Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 12 - Mooroolbark

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 12 - Mooroolbark
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 4 January 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TINA SMITHDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHURMelbourne Forest Racers1:00:00
2ALEX IKINOrienteering Victoria1:00:00
3ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4MATT HERITAGEOrienteering Victoria1:00:00
5GEOFFREY MCLEANOrienteering Victoria1:00:00
6JODIE STREETOrienteering Victoria1:00:00
7JOSH STREETOrienteering Victoria1:00:00
8PAUL MONKSOrienteering Victoria1:00:00
9VIC SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10KRISTIAN HALBERTOrienteering Victoria1:00:00
11ADAM JAFFREYOrienteering Victoria1:00:00
12RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
13MARTIN KOZMABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
14KEN JAMESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
15COLIN PEARCEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
16BLAIR TREWINYarra Valley Orienteering Club1:00:00

B (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
6BILL VANDENDOOLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7PATRICK THIENOrienteering Victoria1:00:00
8ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
9LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
11STEVEN MACKENZIEOrienteering Victoria1:00:00
12GED MILLARDOrienteering Victoria1:00:00
13MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
14GREG ROBINSONOrienteering Victoria1:00:00
15GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
16DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

C (Scatter)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2CAROLYN JACKSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3ANDREW BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5ZAC CLARKEOrienteering Victoria1:00:00
6BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7MICHAEL CLARKEOrienteering Victoria1:00:00
8MASON ARTHURMelbourne Forest Racers1:00:00
9DAVID KNIGHTBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
11GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
12TIM DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
13PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
14SARAH DAVIESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
15VANESSA KINGOrienteering Victoria1:00:00
16GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
17STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
18PRUE DOBBINBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
19PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
20JOHN MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JENNY MITCHELLDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2GRAHAM LEARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
6JONATHAN WONGOrienteering Victoria1:00:00
7RAY WATSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8PAM KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RON FREDERICKNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4PETER VAN WINDENOrienteering Victoria1:05:00
5HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
6LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
8NICKY RIDGERSOrienteering Victoria1:05:00
9ANDREW HARDYOrienteering Victoria1:05:00
10ELIZABETH HATLEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
12KAREN ROBINSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
13LYN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
14BARRY CROSSOrienteering Victoria1:05:00
15CHRIS WRIGHTOrienteering Victoria1:05:00
16ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
17BERNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19MEGAN RYANOrienteering Victoria1:05:00
20MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
22ADAM SCAMMELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
23DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
24HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
25ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
26PETER MUMMERYOrienteering Victoria1:05:00
27NAVIGATORS NEWBURYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
28KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
29SUE GURMANOrienteering Victoria1:05:00
30PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
31JILL PHILLIPSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
32IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
33GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
34BLAKE KEAROrienteering Victoria1:05:00
35KELLY LANEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
36HANNAH ROBINSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.