Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Western Summer Series 12 - Copperfield Rocks

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Western Summer Series 12 - Copperfield Rocks
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Tuesday 10 January 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DON FELLNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATT VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
3SHANE MALLIABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4FREDRIK JOHANSSONMelbourne Forest Racers1:00:00
5WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
6BRAD DAVIESOrienteering Victoria1:00:00

B (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ADRIAN MURPHYOrienteering Victoria1:00:00
2EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3MARK HENNESEYOrienteering Victoria1:00:00
4JULIE FRANCISMelbourne Forest Racers1:00:00
5ROB ALLENTuckonie Orienteering Club1:00:00
6PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
7ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
8GARY BUCHANEureka Orienteers1:00:00
9MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00

C (Scatter)

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3PETER BEGGSTuckonie Orienteering Club1:00:00
4KEN MOORETuckonie Orienteering Club1:00:00
5PAUL MARRAOrienteering Victoria1:00:00

D (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SHEILA AYRESOrienteering Victoria1:00:00
2SYLVIA MURPHYTuckonie Orienteering Club1:00:00
3PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5LINDSAY THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
6JAN THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
7BARBARA KILFOYLETuckonie Orienteering Club1:00:00
8CHIZA KARLAOrienteering Victoria1:00:00
9FIONA FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3TIM KARLAOrienteering Victoria1:05:00
4PAUL MAINOrienteering Victoria1:05:00
5VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6SUE DONALDSONOrienteering Victoria1:05:00
7HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8ANNE ROBINSONBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9IAN YARDEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10IAN MCLEANTuckonie Orienteering Club1:05:00
11MARGARET MICALLEFOrienteering Victoria1:05:00
12GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13CLAIRE ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16JEANETTE FINEGANOrienteering Victoria1:05:00
17ANNE HUBBARDOrienteering Victoria1:05:00
18LUCAS HUBBARDBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19BERNICE DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
20JOHN DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
21ANGELA WHIFFINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22DENICE PERRYMANOrienteering Victoria1:05:00
23JULIANA TURDAOrienteering Victoria1:05:00
24DANIEL PHILLIPSOrienteering Victoria1:05:00
25ZOE KILLEENBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
26VANESSA GALLIVERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
27JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
28TOBY VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
29FREYA VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
30ERIN VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
31EMILY REESOrienteering Victoria1:05:00
32TOM REESOrienteering Victoria1:05:00
33KATIE REESOrienteering Victoria1:05:00
34GERI KARLAOrienteering Victoria1:05:00
35JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.