Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Northern Summer Series 13 - Koonung Crossing

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Northern Summer Series 13 - Koonung Crossing
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Thursday 12 January 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RACHEL JOHNSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
2WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
3MATT RIALIOrienteering Victoria1:00:00
4RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
5MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6VIC SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7CHRIS BALLARDOrienteering Victoria1:00:00
8GLENN MUMMERYOrienteering Victoria1:00:00

B (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3RUSSELL BULMANYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5STEPHEN DUNBARBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
8MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9DAMIAN SPENCERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
12GARY BUCHANEureka Orienteers1:00:00

C (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2CORMAC MCCARTHYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
3PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5DANIEL CAHIROrienteering Victoria1:00:00
6GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8STUART MC WILLIAMSOrienteering Victoria1:00:00
9JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10ROXANE MUTSCHLEROrienteering Victoria1:00:00

D (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EWEN TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3RACHEL MORGANYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5GRAHAM LEARYOrienteering Victoria1:00:00
6REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7BILL BORRIEOrienteering Victoria1:00:00
8KATHY LILEYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
9SUE COLLARDOrienteering Victoria1:00:00

Power Walkers

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4ANGELA WHITEOrienteering Victoria1:05:00
5MARCELLE STANTONOrienteering Victoria1:05:00
6ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
11HANNAH SPENCEROrienteering Victoria1:05:00
12RHONDA LEARYOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.