Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Southern Summer Series 14 - Beaumaris

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Southern Summer Series 14 - Beaumaris
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Monday 16 January 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteerscompleted

A (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2IAN DAVIESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00

B (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2JAY KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3DAMIAN SPENCERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
6LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8NEALE BANKSOrienteering Victoria1:00:00
9ANDRAS BOGDANOVITSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10IAN PARRYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

C (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JENNY CHAPMANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
4MURRAY HANNABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9ROBYN HILLIEROrienteering Victoria1:00:00

D (Scatter)

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
3DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4IAN BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
2DAVID STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
4MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
5BERNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6AINSLIE CUMMINSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
7NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
8ELIZABETH HATLEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
12KATE PRESTNEYOrienteering Victoria1:05:00
13LAZ MASONOrienteering Victoria1:05:00
14ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
15MARK BRADLEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
17GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18PETER CHENDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
19SHARON BOURNEOrienteering Victoria1:05:00
20KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
22CHRIS WRIGHTOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.