Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 19 - Blackburn Lake

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 19 - Blackburn Lake
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Wednesday 22 February 2017

Bayside Kangaroos Orienteers

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1JENELLE TEMPLETONE (Scatter) (10)1:00:00
2STEVEN OCONNELLB (Scatter) (21)1:00:00
3BRYAN ACKERLYA (Scatter) (30)1:00:00
3MERV TREASEPower Walkers (45)1:05:00
4LEN BUDGEPower Walkers (45)1:05:00
5EWEN TEMPLETOND (Scatter) (23)1:00:00
6ANDREW HUNTERB (Scatter) (21)1:00:00
6ROGER SLADEPower Walkers (45)1:05:00
7JANET KINGE (Scatter) (10)1:00:00
8TIM HATLEYC (Scatter) (58)1:00:00
11KAY RASIDIPower Walkers (45)1:05:00
12MATTHEW KINGC (Scatter) (58)1:00:00
12PHILIP HUTTONPower Walkers (45)1:05:00
15ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (45)1:05:00
16EDWARD CALDWELLB (Scatter) (21)1:00:00
19MARTIN KOZMAA (Scatter) (30)1:00:00
19MICHAEL HUBBERTPower Walkers (45)1:05:00
20BEV TREASEPower Walkers (45)1:05:00
21IAN MORGANPower Walkers (45)1:05:00
22DEB SUTHERLANDC (Scatter) (58)1:00:00
23GORDON WILSONC (Scatter) (58)1:00:00
24GWENNYTH BAKERPower Walkers (45)1:05:00
25KEN JAMESA (Scatter) (30)1:00:00
26DENNIS MEWSC (Scatter) (58)1:00:00
27IAN DAVIESA (Scatter) (30)1:00:00
32HENK DE JONGPower Walkers (45)1:05:00
34GREG TAMBLYNC (Scatter) (58)1:00:00
35PRUE DOBBINC (Scatter) (58)1:00:00
36VANESSA KINGC (Scatter) (58)1:00:00
40BARRY CROSSPower Walkers (45)1:05:00
42MURRAY HANNAC (Scatter) (58)1:00:00

Dandenong Ranges Orienteering Club

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1NICK MADDOCKB (Scatter) (21)1:00:00
2PETER HOBBSA (Scatter) (30)1:00:00
2ASHA STEERC (Scatter) (58)1:00:00
3COLIN PEARCEB (Scatter) (21)1:00:00
5LANITA STEERB (Scatter) (21)1:00:00
5PETER DALWOODC (Scatter) (58)1:00:00
6PETER GROVERD (Scatter) (23)1:00:00
7DENISE PIKEC (Scatter) (58)1:00:00
7RAY WATSOND (Scatter) (23)1:00:00
7CARL STEMPPower Walkers (45)1:05:00
9HELEN KERLEYPower Walkers (45)1:05:00
10IAN GREENWOODB (Scatter) (21)1:00:00
10ALLAN MILLERPower Walkers (45)1:05:00
13RILEY ANASTASIC (Scatter) (58)1:00:00
13LYN GREENWOODPower Walkers (45)1:05:00
14MARK BESLEYB (Scatter) (21)1:00:00
14REG SAUNDERSC (Scatter) (58)1:00:00
15PETER YEATESD (Scatter) (23)1:00:00
17PAT MILLERPower Walkers (45)1:05:00
18ALICIA DYMOWSKIA (Scatter) (30)1:00:00
18JANINE STEERC (Scatter) (58)1:00:00
27STUART MCWILLIAMC (Scatter) (58)1:00:00
28ILZE YEATESPower Walkers (45)1:05:00
29DALE HOWEC (Scatter) (58)1:00:00
40DEBBIE DODDC (Scatter) (58)1:00:00

Melbourne Forest Racers

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE ARTHURA (Scatter) (30)1:00:00
1TORREN ARTHURD (Scatter) (23)1:00:00
2SOPHIE ARTHURD (Scatter) (23)1:00:00
4MASON ARTHURC (Scatter) (58)1:00:00
7ALAN DALEYB (Scatter) (21)1:00:00
16HADYN TANGC (Scatter) (58)1:00:00

Nillumbik Emus Orienteering Club

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2RON FREDERICKPower Walkers (45)1:05:00
4RACHEL JOHNSONB (Scatter) (21)1:00:00
5MICHAEL HAYWARDPower Walkers (45)1:05:00
8PETER MALLENB (Scatter) (21)1:00:00
9LAURIS STIRLINGB (Scatter) (21)1:00:00
10RICK BAILESA (Scatter) (30)1:00:00
12GEOFF HUDSONB (Scatter) (21)1:00:00
17DAVID PRENTICEC (Scatter) (58)1:00:00
25IAN STIRLINGPower Walkers (45)1:05:00
33PETER MALONEYC (Scatter) (58)1:00:00
43SCHON HUDSONPower Walkers (45)1:05:00
51BARRY MOOREC (Scatter) (58)1:00:00

Orienteering Victoria

96 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVE STILLWELLPower Walkers (45)1:05:00
2HUGO DICKSONE (Scatter) (10)1:00:00
3MARCUS REDMANC (Scatter) (58)1:00:00
3CHARLIE LINES-DERRIERD (Scatter) (23)1:00:00
3JUSTIN BOOTHE (Scatter) (10)1:00:00
4ALEX SUTHERLANDA (Scatter) (30)1:00:00
4JONATHAN WONGD (Scatter) (23)1:00:00
4JOHNNY HILLE (Scatter) (10)1:00:00
5LUCUS LEEE (Scatter) (10)1:00:00
6MICHAEL DARDISA (Scatter) (30)1:00:00
6MATT MANNINGE (Scatter) (10)1:00:00
7ALEX IKINA (Scatter) (30)1:00:00
8MATTHEW KAUTSKYA (Scatter) (30)1:00:00
8OLIVER ANDERSOND (Scatter) (23)1:00:00
8MICHELLE EHRLICHE (Scatter) (10)1:00:00
9ANGUS SANDERSA (Scatter) (30)1:00:00
9HAMISH ANDERSONC (Scatter) (58)1:00:00
9BENJAMIN PRICED (Scatter) (23)1:00:00
9CHRISTIAN HACHMANNE (Scatter) (10)1:00:00
10MARK JAFFREYC (Scatter) (58)1:00:00
10KEITH NGD (Scatter) (23)1:00:00
10JOSHUA PETERE (Scatter) (10)1:00:00
11GEOFFREY MCLEANA (Scatter) (30)1:00:00
11MICHAEL JOSEFSSONB (Scatter) (21)1:00:00
11FINN HORANC (Scatter) (58)1:00:00
11HAMISH CANNYD (Scatter) (23)1:00:00
12MATT GROVERA (Scatter) (30)1:00:00
12JAMIEN QUACHD (Scatter) (23)1:00:00
13CALLUM EVANSA (Scatter) (30)1:00:00
13CHE MCGUIREB (Scatter) (21)1:00:00
13DOMINIC PAYMAND (Scatter) (23)1:00:00
14MIHIN PERERAA (Scatter) (30)1:00:00
14CAMERON LEED (Scatter) (23)1:00:00
15MATTHEW TINGATEA (Scatter) (30)1:00:00
15ANDREW LEEB (Scatter) (21)1:00:00
15JAN KAUTSKYC (Scatter) (58)1:00:00
16CHRIS CHAMBERLAINA (Scatter) (30)1:00:00
16GRAHAM LEARYD (Scatter) (23)1:00:00
17HARRIS PLOWMANA (Scatter) (30)1:00:00
17LACHLAN TINGATEB (Scatter) (21)1:00:00
17MARTY SELVESTREID (Scatter) (23)1:00:00
18CALVIN BLAIRB (Scatter) (21)1:00:00
18NICHOLAS BAVVYD (Scatter) (23)1:00:00
18JENNY KINGPower Walkers (45)1:05:00
19BRETT REEDC (Scatter) (58)1:00:00
19JEAN MONACOD (Scatter) (23)1:00:00
20THOMAS BRADDYA (Scatter) (30)1:00:00
20DOUG PEDENB (Scatter) (21)1:00:00
20DAVID RODGERSC (Scatter) (58)1:00:00
20RAYMOND YANAGID (Scatter) (23)1:00:00
21CHARLES LIA (Scatter) (30)1:00:00
21MICHAEL DONAGHUEB (Scatter) (21)1:00:00
21RAYMOND SIRLYND (Scatter) (23)1:00:00
22LIAM WHITTLEA (Scatter) (30)1:00:00
22LIZ THORPED (Scatter) (23)1:00:00
22ANDREW HARDYPower Walkers (45)1:05:00
23LEO ROUBOSA (Scatter) (30)1:00:00
23PETER KARAPALIDISD (Scatter) (23)1:00:00
23NELLIE BENNETTPower Walkers (45)1:05:00
24OSCAR FENWICKA (Scatter) (30)1:00:00
24SIMON EVANSC (Scatter) (58)1:00:00
25EMMA GATESC (Scatter) (58)1:00:00
26ARTHUR SORENSENA (Scatter) (30)1:00:00
28COLIN WANGC (Scatter) (58)1:00:00
29NICHOLAS LEEA (Scatter) (30)1:00:00
30ALEX YAPA (Scatter) (30)1:00:00
30LANCE THOMASC (Scatter) (58)1:00:00
30VERITY HARINGPower Walkers (45)1:05:00
31ANGUS MCRAEC (Scatter) (58)1:00:00
32JOHN FITZGERALDC (Scatter) (58)1:00:00
33STEVE UNKNOWNPower Walkers (45)1:05:00
34PETER MUMMERYPower Walkers (45)1:05:00
35WHITE SCOUTSPower Walkers (45)1:05:00
36GREY SCOUTSPower Walkers (45)1:05:00
37JOHN WEYMOUTHC (Scatter) (58)1:00:00
37ELI NIALLPower Walkers (45)1:05:00
38LAURENCE ARMSTRONGC (Scatter) (58)1:00:00
38JOSEPH LOPower Walkers (45)1:05:00
39TOMMY WEIC (Scatter) (58)1:00:00
39TAWNY SCOUTSPower Walkers (45)1:05:00
41JAMES GUNASEGARAMC (Scatter) (58)1:00:00
41RED SCOUTSPower Walkers (45)1:05:00
43HARRY CREEKC (Scatter) (58)1:00:00
44THOMAS LEEC (Scatter) (58)1:00:00
44NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (45)1:05:00
45TIM KEEPC (Scatter) (58)1:00:00
46HENRY ROLFEC (Scatter) (58)1:00:00
47ANDREW DI BATTISTAC (Scatter) (58)1:00:00
48LACHLAN JAFFREYC (Scatter) (58)1:00:00
49WILL THOMASC (Scatter) (58)1:00:00
52SEAN LARKINC (Scatter) (58)1:00:00
54THOMAS ANDRONISC (Scatter) (58)1:00:00
55ZAYNE PASHALIARISC (Scatter) (58)1:00:00
56LACHLAN MCKEITHC (Scatter) (58)1:00:00
57MATTHEW USATOFFC (Scatter) (58)1:00:00
58LIAM GREERC (Scatter) (58)1:00:00

Tuckonie Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6WARWICK DAVISC (Scatter) (58)1:00:00

Victorian ARDF Group

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
19HAMISH MCDONALDB (Scatter) (21)1:00:00
29SUZANNE OCALLAGHANPower Walkers (45)1:05:00
31DIANNE SHALDERSPower Walkers (45)1:05:00

Yarra Valley Orienteering Club

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1RUSSELL BULMANCourse Setter (1)completed
1TED VAN GELDERMALSENC (Scatter) (58)1:00:00
5RON SCHOLESA (Scatter) (30)1:00:00
8KATHERINE DENTPower Walkers (45)1:05:00
14PETER BLACKPower Walkers (45)1:05:00
16LYN GREENPower Walkers (45)1:05:00
21TIM DENTC (Scatter) (58)1:00:00
26JACKIE DEMPSTERPower Walkers (45)1:05:00
27JOHN DEMPSTERPower Walkers (45)1:05:00
28PETER LADAA (Scatter) (30)1:00:00
42BELINDA DALEPower Walkers (45)1:05:00
45MARGI FREEMANTLEPower Walkers (45)1:05:00
50LIBBY MEEKINGC (Scatter) (58)1:00:00
53JOHN MEEKINGC (Scatter) (58)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.