Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Southern Summer Series 21 - Camelot Rise

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Southern Summer Series 21 - Camelot Rise
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Monday 6 March 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2IAN DAVIESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4MARK JARVISOrienteering Victoria1:00:00
5WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
6GARRY WALPOLEOrienteering Victoria1:00:00
7PETER BROOKSOrienteering Victoria1:00:00
8ROB MASONOrienteering Victoria1:00:00
9IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

B (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3JAY KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group1:00:00
6PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
8ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
9HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
10KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00

C (Scatter)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5ERIN BRODIEOrienteering Victoria1:00:00
6JENNY CHAPMANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
9PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10MURRAY HANNABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
11BARRY MOORENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5GRAHAM LEARYOrienteering Victoria1:00:00
6RAY WATSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9LIZ THORPEOrienteering Victoria1:00:00
10PAM KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
2HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3GARRY BRODIEOrienteering Victoria1:05:00
4BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
5BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
6ADAM SCAMMELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7CHRIS WRIGHTOrienteering Victoria1:05:00
8GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
12ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
13PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
14SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:05:00
15MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16SUE GURMANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
17BEVERLY ROSSOrienteering Victoria1:05:00
18KERRYN WARBURTONOrienteering Victoria1:05:00
19HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
21LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
23PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
24KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
25SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
26NEWBURY NAVIGATORSOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.