Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Western Summer Series 20 - Maribyrnong Parklands

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Western Summer Series 20 - Maribyrnong Parklands
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Tuesday 7 March 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER BEGGSTuckonie Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2FREDRIK JOHANSSONMelbourne Forest Racers1:00:00
3CHRIS GODFRED-SPENNINGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5BRAD DAVIESOrienteering Victoria1:00:00
6PHELAN TRINHOrienteering Victoria1:00:00
7ALEXANDRA GRAYOrienteering Victoria1:00:00

B (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM WARDROPYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club1:00:00
3EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers1:00:00
5ROB ALLENTuckonie Orienteering Club1:00:00
6ALAN COOKEOrienteering Victoria1:00:00
7MARK HENNESEYOrienteering Victoria1:00:00
8JAYNE SALESMelbourne Forest Racers1:00:00
9DON FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
11ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
12JULIE FRANCISMelbourne Forest Racers1:00:00

C (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRYAN STOKESOrienteering Victoria1:00:00
2EVAN GAVENSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3SCOTT GAVENSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4KATE FRANCISMelbourne Forest Racers1:00:00
5JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7JORDAN HIRSTOrienteering Victoria1:00:00
8ANDY PENGOrienteering Victoria1:00:00
9MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10TRACEY BOYDOrienteering Victoria1:00:00
11PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12MARCUS CHAUOrienteering Victoria1:00:00
13JOHN KEATINGOrienteering Victoria1:00:00
14MARINA KEATINGOrienteering Victoria1:00:00
15KEN MOORETuckonie Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RACHEL MALLIAOrienteering Victoria1:00:00
2PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4SYLVIA MURPHYTuckonie Orienteering Club1:00:00
5HEATHER LESLIEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6JOHN GAVENSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7LINDSAY THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
8SAM LOTHIANOrienteering Victoria1:00:00
9TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10JAN THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
11BARBARA KILFOYLETuckonie Orienteering Club1:00:00
12CHIZA KARLAOrienteering Victoria1:00:00

Power Walkers

45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2JO TORRBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3IAN MCLEANTuckonie Orienteering Club1:05:00
4JASON RUANOrienteering Victoria1:05:00
5MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
6TIM KARLAOrienteering Victoria1:05:00
7GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9JEANETTE FINEGANOrienteering Victoria1:05:00
10PAM TRIPPBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11JEN CHIVILOOrienteering Victoria1:05:00
12STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13BERNICE DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
14JOHN DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
15VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
17ANGELA WHIFFINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18JANET WILSONOrienteering Victoria1:05:00
19NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
20EFFIE VADNJALOrienteering Victoria1:05:00
21SUE HEALYNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
22SCARLETT YUOrienteering Victoria1:05:00
23TERRY MAOrienteering Victoria1:05:00
24CATHERINE TANGOrienteering Victoria1:05:00
25DARVIS PARKOrienteering Victoria1:05:00
26VANESSA GALLIVERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
27SERENA HAOOrienteering Victoria1:05:00
28LETHUYDAN TRANOrienteering Victoria1:05:00
29HAIHA NGUYENOrienteering Victoria1:05:00
30GERI KARLAOrienteering Victoria1:05:00
31NAHO ITOOrienteering Victoria1:05:00
32RATA SIRIMAHARAJOrienteering Victoria1:05:00
33LUCAS HUBBARDBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
34CATHY MCAULEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
35ANNE HUBBARDOrienteering Victoria1:05:00
36JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
37JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
38KEVIN QIOrienteering Victoria1:05:00
39SIYUAN KANGOrienteering Victoria1:05:00
40KEVIN CHENOrienteering Victoria1:05:00
41MODO ZHONGOrienteering Victoria1:05:00
42CIAUDIA GUOOrienteering Victoria1:05:00
43NICK KIMOrienteering Victoria1:05:00
44SUKI YANOrienteering Victoria1:05:00
45CICI SONGOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.