Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 22 - Maroondah Triangle

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 22 - Maroondah Triangle
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 15 March 2017

Bayside Kangaroos Orienteers

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1GEOFFREY MCLEANA (Scatter) (36)1:00:00
1LARA BELLPower Walkers (39)1:05:00
3KAY RASIDIPower Walkers (39)1:05:00
4CHARLIE LINES-PERRIERB (Scatter) (64)1:00:00
6MATTHEW KINGPower Walkers (39)1:05:00
7ANDREW HUNTERPower Walkers (39)1:05:00
10GWENNYTH BAKERPower Walkers (39)1:05:00
11EDWARD CALDWELLB (Scatter) (64)1:00:00
11BUZZ BAYLEYPower Walkers (39)1:05:00
12VIC SEDUNARYA (Scatter) (36)1:00:00
12ROGER SLADEB (Scatter) (64)1:00:00
12ADAM SCAMMELLPower Walkers (39)1:05:00
13KEN JAMESA (Scatter) (36)1:00:00
14DAVID KNIGHTB (Scatter) (64)1:00:00
17MARTIN KOZMAA (Scatter) (36)1:00:00
18MICHAEL HUBBERTPower Walkers (39)1:05:00
19GRAHAM LEARYB (Scatter) (64)1:00:00
20HENK DE JONGPower Walkers (39)1:05:00
21STEVEN OCONNELLA (Scatter) (36)1:00:00
26TIM HATLEYB (Scatter) (64)1:00:00
27JENNY CHAPMANB (Scatter) (64)1:00:00
27ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (39)1:05:00
31BRYAN ACKERLYA (Scatter) (36)1:00:00
32JENNY SHEAHANPower Walkers (39)1:05:00
35KEITH ANKERPower Walkers (39)1:05:00
36IAN DAVIESA (Scatter) (36)1:00:00
36MALCOLM CALDWELLPower Walkers (39)1:05:00
39JOHN SHEAHANPower Walkers (39)1:05:00
41GREG TAMBLYNB (Scatter) (64)1:00:00
46JANET KINGB (Scatter) (64)1:00:00
52EWEN TEMPLETONB (Scatter) (64)1:00:00
55JENELLE TEMPLETONB (Scatter) (64)1:00:00

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14JAMES ROBERTSONA (Scatter) (36)1:00:00

Dandenong Ranges Orienteering Club

26 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ALLAN MILLERCourse Setter (1)completed
4HELEN KERLEYPower Walkers (39)1:05:00
6COLIN PEARCEA (Scatter) (36)1:00:00
6JAY KERLEYB (Scatter) (64)1:00:00
7PETER DALWOODB (Scatter) (64)1:00:00
8TONY BIRDPower Walkers (39)1:05:00
9PAM KINGPower Walkers (39)1:05:00
10NICK MADDOCKB (Scatter) (64)1:00:00
13PAT MILLERPower Walkers (39)1:05:00
15ROSALIND KINGPower Walkers (39)1:05:00
19IAN GREENWOODA (Scatter) (36)1:00:00
20JANINE STEERB (Scatter) (64)1:00:00
22DENISE PIKEPower Walkers (39)1:05:00
23STUART MCWILLIAMA (Scatter) (36)1:00:00
24DEBBIE DODDB (Scatter) (64)1:00:00
24LYN GREENWOODPower Walkers (39)1:05:00
25PHIL TORODEA (Scatter) (36)1:00:00
27PETER GROVERA (Scatter) (36)1:00:00
29PETER YEATESB (Scatter) (64)1:00:00
29TINA SMITHPower Walkers (39)1:05:00
30RAY WATSONB (Scatter) (64)1:00:00
33LANITA STEERB (Scatter) (64)1:00:00
33ILZE YEATESPower Walkers (39)1:05:00
42RILEY ANASTASIB (Scatter) (64)1:00:00
43ASHA STEERB (Scatter) (64)1:00:00
54SUZY SPEIRSB (Scatter) (64)1:00:00

Melbourne Forest Racers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3MASON ARTHURA (Scatter) (36)1:00:00
5HADYN TANGB (Scatter) (64)1:00:00

Nillumbik Emus Orienteering Club

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PETER MALLENB (Scatter) (64)1:00:00
2RACHEL JOHNSONA (Scatter) (36)1:00:00
2MICHAEL STILLWELLPower Walkers (39)1:05:00
14BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (39)1:05:00
16LAURIS STIRLINGA (Scatter) (36)1:00:00
18ROBERT HUDSONA (Scatter) (36)1:00:00
21ERICA JOHNSONPower Walkers (39)1:05:00
28JOSIE YEATMANA (Scatter) (36)1:00:00
34IAN STIRLINGPower Walkers (39)1:05:00
57PETER MALONEYB (Scatter) (64)1:00:00

Orienteering Victoria

54 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4FINN HORANA (Scatter) (36)1:00:00
5MARK HAMMONDPower Walkers (39)1:05:00
8THOMAS BRADDYB (Scatter) (64)1:00:00
9CHRIS CHAMBERLAINA (Scatter) (36)1:00:00
9MIHIN PERERAB (Scatter) (64)1:00:00
10OSCAR FENWICKA (Scatter) (36)1:00:00
13LAURENCE ARMSTRONGB (Scatter) (64)1:00:00
15CALVIN BLAIRA (Scatter) (36)1:00:00
15MARCUS REDMANB (Scatter) (64)1:00:00
16ANGUS MCRAEB (Scatter) (64)1:00:00
16RHONDA LEARYPower Walkers (39)1:05:00
17RAYMOND SIRLYNB (Scatter) (64)1:00:00
17BARRY CROSSPower Walkers (39)1:05:00
18JOHN FITZGERALDB (Scatter) (64)1:00:00
20MILES GLASPOLEA (Scatter) (36)1:00:00
21ANGUS SANDERSB (Scatter) (64)1:00:00
22THOMAS ANDRONISA (Scatter) (36)1:00:00
22ALEX SUTHERLANDB (Scatter) (64)1:00:00
23LEO ROUBOSB (Scatter) (64)1:00:00
23DAVE STILLWELLPower Walkers (39)1:05:00
24MICHAEL HOBBSA (Scatter) (36)1:00:00
25DOMINIC PAYMANB (Scatter) (64)1:00:00
26TANYA HOBBSA (Scatter) (36)1:00:00
28LACHLAN TINGATEB (Scatter) (64)1:00:00
30TOMMY WEIA (Scatter) (36)1:00:00
30JAMES FOWLERPower Walkers (39)1:05:00
31ALEX YAPB (Scatter) (64)1:00:00
32ANDREW LEEA (Scatter) (36)1:00:00
32JEAN-PAUL MARTINIB (Scatter) (64)1:00:00
33MATTHEW TINGATEA (Scatter) (36)1:00:00
34MICHAEL DONAGHUEA (Scatter) (36)1:00:00
35ARTHUR SORENSENA (Scatter) (36)1:00:00
35EMMA GATESB (Scatter) (64)1:00:00
36MARK JAFFREYB (Scatter) (64)1:00:00
37PETER KARAPALIDISB (Scatter) (64)1:00:00
37NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (39)1:05:00
38PETER KARAPALIDISB (Scatter) (64)1:00:00
38NELSON STREETPower Walkers (39)1:05:00
39HAMISH SZEGIB (Scatter) (64)1:00:00
40IAN LIB (Scatter) (64)1:00:00
44ADEN WILMSHURSTB (Scatter) (64)1:00:00
47JUSTIN BOOTHB (Scatter) (64)1:00:00
48CHRIS BUIB (Scatter) (64)1:00:00
49JOHNNY HILLB (Scatter) (64)1:00:00
50ANDREW DI BATTISTAB (Scatter) (64)1:00:00
51LACHLAN MCKEITHB (Scatter) (64)1:00:00
53DANIEL SWAINB (Scatter) (64)1:00:00
56LACHLAN JAFFREYB (Scatter) (64)1:00:00
59MAX KAISERB (Scatter) (64)1:00:00
60LIAM GREERB (Scatter) (64)1:00:00
61ZAYNE PASHALIARISB (Scatter) (64)1:00:00
62CHRISTIAN HACHMANNB (Scatter) (64)1:00:00
63JOSHUA PETERB (Scatter) (64)1:00:00
64HARRY CREEKB (Scatter) (64)1:00:00

Tuckonie Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25NOEL MCVEYPower Walkers (39)1:05:00

Victorian ARDF Group

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5BRUCE PATERSONA (Scatter) (36)1:00:00
19DIANNE SHALDERSPower Walkers (39)1:05:00
28SUZANNE OCALLAGHANPower Walkers (39)1:05:00
58HAMISH MCDONALDB (Scatter) (64)1:00:00

Yarra Valley Orienteering Club

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2BRODY MCCARTHYB (Scatter) (64)1:00:00
3CORMAC MCCARTHYB (Scatter) (64)1:00:00
7RON SCHOLESA (Scatter) (36)1:00:00
8RUSSELL BULMANA (Scatter) (36)1:00:00
11BLAIR TREWINA (Scatter) (36)1:00:00
26TED VAN GELDERMALSENPower Walkers (39)1:05:00
29KATHERINE DENTA (Scatter) (36)1:00:00
31JOHN DEMPSTERPower Walkers (39)1:05:00
34MARGI FREEMANTLEB (Scatter) (64)1:00:00
45JOCELYN WATTSB (Scatter) (64)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.