Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Northern Summer Series 22 - Ivanhoe

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Northern Summer Series 22 - Ivanhoe
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Thursday 16 March 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Clubcompleted

A (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6JAYNE SALESMelbourne Forest Racers1:00:00
7STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
9VIC SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10MATT RIALIOrienteering Victoria1:00:00

B (Scatter)

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
2PETER LEWISOrienteering Victoria1:00:00

C (Scatter)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2BRODY MCCARTHYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
3CORMAC MCCARTHYYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8LIBBY MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00
9PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10MALE UNKNOWNOrienteering Victoria1:00:00
11JOHN MEEKINGYarra Valley Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JENELLE TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2EWEN TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4DAVID GODDARDYarra Valley Orienteering Club1:00:00
5STUART MCWILLIAMSOrienteering Victoria1:00:00
6KATHY LILEYYarra Valley Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
4MARCELLE STANTONOrienteering Victoria1:05:00
5MATTHEW STANTONOrienteering Victoria1:05:00
6BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
7DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
8CHRIS BUTLEROrienteering Victoria1:05:00
9HANNAH SPENCEROrienteering Victoria1:05:00
10JENNY JOHNSTONEOrienteering Victoria1:05:00
11GREG JOHNSTONEOrienteering Victoria1:05:00
12MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14MARTIN JAGGSOrienteering Victoria1:05:00
15CATHERINE JAGGSOrienteering Victoria1:05:00
16TINA SMITHDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
17ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20LEI JONESOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.