Orienteering Australia

Official results for ACT Twilight #5, Radford College

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Twilight #5, Radford College
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 9 November 2016

BS A

52 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emily LiOrange 2: W: Junior (6)18:338:25
1Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (8)17:408:01
1Tristan MillerOrange 1: M: Junior (15)17:215:47
1Brynly MitchellOrange 2: Teams (7)26:4812:10
2Toni BrownOrange 1: W: Masters (14)22:43+2:137:34
2Justine HobsonOrange 2: W: Junior (6)18:43+0:108:30
2Matthew PurcellOrange 1: Men: Open (8)22:57+7:347:39
3Chris AndersenOrange 2: M: Masters (12)18:10+1:068:15
3Caitlin YoungOrange 1: W: Junior (7)23:01+3:317:40
3Ellen JohnsonOrange 2: W: Junior (6)19:48+1:159:00
4Nicolle HabermehlOrange 2: W: Masters (10)33:10+7:1315:04
4Lucinda AntcliffOrange 2: W: Junior (6)22:58+4:2510:26
4Matthew StocksOrange 1: M: Masters (37)18:44+2:526:14
4Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (12)19:22+2:188:48
4Ewan BarnettOrange 1: M: Junior (15)18:49+1:286:16
5Anita ScherrerOrange 1: W: Masters (14)25:01+4:318:20
5Lynwen ConnickOrange 2: W: Masters (10)33:42+7:4515:19
5Natalie MillerOrange 2: W: Junior (6)27:29+8:5612:29
5Patrick MillerOrange 1: M: Junior (15)18:51+1:306:17
6Peter DaffernOrange 1: M: Masters (37)20:54+5:026:58
6Zoe CuthbertOrange 1: W: Junior (7)31:11+11:4110:23
6Ryan StocksOrange 1: M: Junior (15)19:56+2:356:38
7Tara SutherlandOrange 1: W: Masters (14)26:36+6:068:52
7Carys ConnickOrange 1: W: Junior (7)33:17+13:4711:05
8Susanne HarryssonOrange 1: W: Masters (14)27:16+6:469:05
8Susan HallissyOrange 2: W: Masters (10)39:23+13:2617:54
8Jesse PiiroinenOrange 1: M: Junior (15)20:41+3:206:53
9Henry LhuedeGreen: Men: Junior (18)19:31+7:1516:15
9Ben HobsonOrange 1: M: Junior (15)22:15+4:547:25
9Alison InglisOrange 1: W: Masters (14)29:05+8:359:41
9Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (37)22:11+6:197:23
10Coral DowOrange 2: W: Masters (10)40:31+14:3418:25
10Dennis TrewinOrange 2: M: Masters (12)31:23+14:1914:15
10David StocksOrange 1: M: Junior (15)22:17+4:567:25
10Kelly YoungOrange 1: W: Masters (14)31:11+10:4110:23
11Jo HobsonOrange 1: W: Masters (14)33:05+12:3511:01
11Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (15)22:37+5:167:32
12Kevin PaineOrange 2: M: Masters (12)54:31+37:2724:46
12Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (15)23:31+6:107:50
12Jane BarnettOrange 1: W: Masters (14)34:24+13:5411:28
12Bruce BarnettOrange 1: M: Masters (37)23:40+7:487:53
13Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (15)29:56+12:359:58
14Toby LangOrange 1: M: Junior (15)35:31+18:1011:50
15David PolandOrange 1: M: Masters (37)24:55+9:038:18
19Greg WilsonOrange 1: M: Masters (37)27:18+11:269:06
20Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (37)27:21+11:299:07
21Michael MitchellOrange 1: M: Masters (37)28:23+12:319:27
24Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (37)29:31+13:399:50
26Zac ZahariasOrange 1: M: Masters (37)30:03+14:1110:01
31Peter MillerOrange 1: M: Masters (37)33:44+17:5211:14
Nick VaughanOrange 1: M: Masters (37)over max time
Christian PiiroinenOrange 1: M: Junior (15)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.