Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - The Hills Grammar School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - The Hills Grammar School
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 11 March 2017

Long Line Open

38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew HillWHN23:07
2Peter AnnettsGON25:47+2:40
3Ian JonesURN27:41+4:34
4Alex KennedyGON29:45+6:38
5Jamie KennedyGON30:44+7:37
6Mark ShinglerBFN30:47+7:40
7Brett SewellBNN31:42+8:35
8Paul PrudhoeCCN31:43+8:36
9Ross BarrGON33:05+9:58
10Tony HillGON33:42+10:35
10Tom KennedyGON33:42+10:35
12Airdrie LongGON34:02+10:55
13Tania KennedyGON34:46+11:39
14Maggie JonesURN35:37+12:30
15Jim MackayURN35:46+12:39
16Sharon LambertBNN36:46+13:39
17Ian JessupGON36:55+13:48
18Matt HacketWHN37:21+14:14
19Peter HopperBNN39:21+16:14
20Steve DunlopWHN40:42+17:35
21Ian MillerWHN41:56+18:49
22Carol JacobsonGON42:29+19:22
23Julia PrudhoeCCN42:30+19:23
24Terry BluettBNN43:01+19:54
25Peter ThomasonBNN43:41+20:34
26John GilesGON44:49+21:42
27Elizabeth BulmanGON47:17+24:10
28Bryony CoxGON49:02+25:55
29Rodney DunsheaGON50:40+27:33
30Ron JunghansGON51:05+27:58
31Yang Yang- -54:50+31:43
32Y C LeeGON57:09+34:02
33Ross DukerGON1:36:44+1:13:37
Greg BarbourBFNmispunched
Cheryl BluettGONmispunched
Ken JacobsonGONmispunched
Stefan KuehnGONmispunched
Ellis LeungGONmispunched

Long Line High School

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finn MackayURN29:15
2Sophie JonesURN31:07+1:52
3Alexander VorstermansGON32:17+3:02
4Riley GraingerGON33:02+3:47
5Tshinta HopperBNN35:16+6:01
6Michael ClaydenGON36:22+7:07
7Angus LeungGON38:35+9:20
8Jamie LeeGON39:01+9:46
9Ethan LeeGON46:00+16:45

Short Line Open

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Amy HarmerWHN30:12
2Natalia BeliakovaBFN36:26+6:14
3Richard ThomasGON38:09+7:57
4Barbara JunghansGON43:43+13:31
5Gwen SewellBNN1:07:39+37:27

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nea ShinglerBFN23:41
2Cameron ChanWHN28:13+4:32
3Stephanie ChanWHN35:20+11:39
4Wil ThomasGON37:09+13:28

Short Line Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oliver ButlerKnox1:04:57

Score Primary

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alex Kidston35024:27
2Matt Fisher35024:33+0:06
3Louise Barbour33025:32+1:05
4Lachlan Grainger31043:01+18:34
5Judah Limantono28049:42+25:15
6Julia Barbour27024:11
7Celine Yi23048:29+24:02
8Tomas Stevens19031:33+7:06
9William Nash-Smith19038:22+13:55
10Maggie Mackay18018:42
11Rachel Gray17051:58+27:31

Please report errors in the result list to the organiser.