Orienteering Australia

Official results for Australian Orienteering Carnival 2017 - Bathurst 3'day, Event 3b- Bathurst 3'day- Day 1

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Australian Orienteering Carnival 2017 - Bathurst 3'day
Organiser: Orienteering NSW
Date: Tuesday 26 September 2017 - Thursday 28 September 2017

Event 3b- Bathurst 3'day- Day 1Event 4b- Bathurst 3'day- Day 2Event 4b- Bathurst 3'day- Day 2 (overall)Event 5b- Bathurst 3'day- Day 3Event 5b- Bathurst 3'day- Day 3 (overall)

BB Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simeon BurrillMen B (99)42:365:55
10Philip BurrillMen F (54)1:22:32+31:2714:28

EN Q

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Paul GarbelliniMen H (27)45:22+4:3814:10
3Adrian GarbelliniOpen Very Easy (34)20:33+4:5010:16
4Josephine GarbelliniWomen G (23)1:07:40+22:5121:08
4Krystal NeumannWomen A (55)57:40+9:448:00
5James BowlingMen H (27)54:22+13:3816:59
19Robert RapkinsMen D (138)49:58+9:4211:06
21Lachlan HowardMen A (106)1:17:19+33:369:39
41Joseph GarbelliniMen C (138)1:15:24+36:5913:42
Rhonda BowlingWomen A (55)did not start

QLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anna SheldonWomen A (55)59:13+11:178:13

RR Q

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andrew BrennanMen G (23)47:0610:42
1Matilda RogersEOD VE (17)22:3711:18
2Emrys RogersEOD VE (17)37:08+14:3118:34
5Annette RogersEOD M (21)47:19+18:5014:47
6Ella RogersEOD M (21)48:14+19:4515:04
9Jessica RogersEOD HL (25)1:11:31+41:4213:00
17Riley de JongMen B (99)1:09:05+26:299:35
Bronte GannonWomen A (55)mispunched
Neil GannonMen C (138)did not start
Richard LaneMen C (138)did not start
Alex GannonWomen C (80)did not start

SO Q

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Kathy PetrieEOD HS (15)47:17+15:0213:08
8Mark PetrieEOD HL (25)1:01:29+31:4011:10
8Trevor SauerMen E (68)49:53+12:2813:51
16Murray HainesMen C (138)53:23+14:589:42

TF Q

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Chris NemethOpen Easy (54)21:59+2:439:59
4Cate NemethOpen Very Easy (34)22:14+6:3111:07
7Robin SimsonMen G (23)1:47:39+1:00:3324:27
7Mark NemethMen B (99)55:00+12:247:38
18Neil SimsonMen B (99)1:10:54+28:189:50

UG Q

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Caroline PigerreWomen B (71)52:11+9:049:29
6Meredith GrayWomen B (71)52:44+9:379:35
7Greg ChatfieldMen D (138)43:43+3:279:42
7Robin SpriggsEOD HS (15)56:27+24:1215:40
8Brenton GrayMen C (138)48:50+10:258:52
11Geraldine ChatfieldWomen C (80)59:49+18:3013:17
15Juliana de NooyWomen C (80)1:03:21+22:0214:04
17Peter EffeneyMen C (138)53:57+15:329:48
37Guy PigerreMen C (138)1:13:11+34:4613:18
Christopher SpriggsEOD HS (15)mispunched
Lance ReadMen B (99)did not start
Wendy ReadWomen B (71)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.