Orienteering Australia

Official results for Pittwater - NOL 2017 Round 1, Race 1 - Middle Distance

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Pittwater - NOL 2017 Round 1, Race 1 - Middle Distance
Organiser: Orienteering Tasmania
Date: Saturday 11 March 2017

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Test Runner1W20E (10)not competing

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Felix SpäthM21E (31)33:137:27

ACT Cockatoos

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Ian LawfordM21E (31)31:417:07
2Matthew CraneM21E (31)31:417:07
3Tara MelhuishW20E (10)36:1212:16
3Jo AllisonW21E (19)35:1810:09
4Belinda LawfordW21E (19)35:5210:19
4Noah PolandM20E (23)34:518:46
5Ewan BarnettM20E (23)37:029:18
7David ShepherdM21E (31)35:197:56
9Patrick MillerM20E (23)39:179:52
11Charlotte WatsonW21E (19)46:4713:27
12Andrew BarnettM21E (31)39:058:46
16Stephen MelhuishM20E (23)48:2612:11
17Jacob LindstamM21E (31)40:469:09
20Oliver MillM20E (23)51:4813:01
Katie ReynoldsW21E (19)mispunched

Bushflyers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31David PolandM21E (31)1:11:2116:02

NSW Stingers

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Rebecca GeorgeW20E (10)40:0813:36
8Georgia JonesW20E (10)40:5913:53
11Robert BennettM21E (31)38:518:43
12Alastair GeorgeM20E (23)42:1610:37
13Duncan CurrieM20E (23)43:2710:55
14Nicola BlatchfordW21E (19)48:3713:59
15Atte LahtinenM21E (31)40:189:03
17Anna FitzgeraldW21E (19)1:09:5120:06
17Toby WilsonM20E (23)48:4212:15
21Andrew BrownM21E (31)46:2410:25

Qld Cyclones

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Caroline PigerreW20E (10)37:1712:38
7Winnie OakhillW20E (10)40:3113:44
9Anatoly KulikovM21E (31)37:468:29
10Krystal NeumannW21E (19)46:3913:25
11Jack NeumannM20E (23)41:2610:25
15Anna SheldonW21E (19)50:0414:24
15Daniel GrayM20E (23)45:5711:33
18Simeon BurrillM20E (23)50:0312:35
19Riley de JongM20E (23)50:1912:39
30David TayM21E (31)1:06:3214:57

SA Arrows

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Simon UppillM21E (31)31:257:03
5Bridget AndersonW21E (19)36:5110:36
6Kerrin RattrayM21E (31)34:247:43
8Nicholas CongediM20E (23)39:039:49
10Sarah LimW20E (10)55:0218:39
10Dante AfnanM20E (23)39:4910:01
12Jenny CasanovaW21E (19)48:1313:52
14Stefano RausM21E (31)40:069:00
27John NieuwenhovenM21E (31)51:0511:28

s-sport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Susen LöschW21E (19)31:148:59

Tas Foresters

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Zoe DowlingW20E (10)30:1610:15
2Rachel AllenW20E (10)34:5911:51
2Jarrah DayM20E (23)29:567:31
3Joseph DickinsonM20E (23)34:128:36
5Brodie NankervisM21E (31)33:387:33
6Sebastian OHalloranM20E (23)37:249:24
7Grace CraneW21E (19)38:0110:56
7Jed FlemingM20E (23)38:109:36
8Anna DowlingW21E (19)40:2111:36
10Jeremy GenarM21E (31)38:268:38
14Jake WestM20E (23)43:4310:59
16Silke Van RooyW21E (19)54:5115:47
18Ainsley ScottW21E (19)1:13:5421:15
20Matthew PattenM21E (31)45:2610:12
22Johann BurgessM20E (23)1:01:4315:31Download route in GPX format
23Paul LigginsM21E (31)47:3610:41
23Luke WestM20E (23)1:11:1517:55
24Jemery DayM21E (31)49:2911:07
29Matthew CohenM21E (31)54:3612:16
Ashley NankervisM21E (31)did not finish

Vic Nuggets

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Aston KeyM20E (23)29:097:20
2Natasha KeyW21E (19)33:169:34
5Asha SteerW20E (10)38:3813:05
6Liis JohansonW21E (19)37:2210:45
8Leon KeelyM21E (31)37:328:26
9Lanita SteerW21E (19)40:3211:39
13Clare BrownridgeW21E (19)48:1613:53
13Bruce ArthurM21E (31)39:278:51
16Warren KeyM21E (31)40:399:08
18David BrownridgeM21E (31)40:509:10
19Simon RouseM21E (31)42:039:26
21Max DalheimM20E (23)1:01:0715:22
22James RobertsonM21E (31)47:1210:36
25Geoff LawfordM21E (31)49:3511:08
26Jim RussellM21E (31)50:0811:15
28Blair TrewinM21E (31)51:2511:33

WA Nomads

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Jo Anna MaynardW20E (10)42:4614:29

Please report errors in the result list to the organiser.