Orienteering Australia

Official results for Xmas DAY3 ONLY - Kitchener (Poppet Head)

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Xmas DAY3 ONLY - Kitchener (Poppet Head)
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Thursday 29 December 2016

Classes: Show all | Women A | Women B | Women C | Women D | Women E | Women F | Men A | Men B | Men C | Men D | Men E | Men F | Men G | M/W Novice | EODHL | EODHS | EODM | EODE | EODVE

NC.N

51 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stephen CraigMen B (22)48:157:29
1Brock SmithMen E (25)37:1811:59
1Nicola BlatchfordWomen A (18)50:047:46
1Erika EnderbyWomen F (10)28:5813:28
1Russell BlatchfordEODHS (3)31:2410:05
2Rudi LandsiedelMen E (25)40:12+2:5412:55
2Mikayla EnderbyWomen E (11)58:34+1:1519:19
3Rebecca CraigM/W Novice (18)20:14+3:269:43
4Nicole HaighWomen C (32)44:52+1:3510:44
5Andrew HaighMen D (47)44:31+5:1114:18
5Jennifer EnderbyWomen A (18)59:14+9:109:11
5William ThompsonMen F (11)57:54+25:1919:06
6Graham FowlerMen E (25)46:32+9:1414:57
6Robert BennettMen A (28)55:23+6:297:25
6Shane TrotterMen B (22)58:50+10:359:08
7Ian DempseyMen D (47)46:06+6:4614:49
8Samantha HoweWomen C (32)49:58+6:4111:57
8Joy GuyWomen D (39)49:46+15:4515:53
9Martina CraigWomen B (15)1:04:03+16:0612:05
9Peter BerkholzMen E (25)50:46+13:2816:19
10Toy MartinWomen D (39)51:28+17:2716:26
10Damien EnderbyMen C (47)55:53+6:3710:30
11Tim TewMen D (47)49:10+9:5015:48
11Scott SimsonMen B (22)1:04:26+16:1110:00
11Steven RobertsMen C (47)56:01+6:4510:31
11Alex MasseyMen A (28)58:39+9:457:51
12Glenn BurgessMen C (47)57:38+8:2210:50
14Maria OrrWomen D (39)55:35+21:3417:45
14Alvin CraigMen C (47)58:01+8:4510:54
15Gayle QuantockWomen C (32)54:08+10:5112:57
15Elaine BennettWomen D (39)57:44+23:4318:26
15Geoff PeelMen D (47)52:29+13:0916:52
16Margaret PeelWomen C (32)57:07+13:5013:39
16Eleanor ThompsonM/W Novice (18)44:39+27:5121:27
17Andrew MorrisMen A (28)1:01:15+12:218:12
18Shane JenkinsMen D (47)53:37+14:1717:14
20Claire BurgessWomen C (32)1:04:43+21:2615:28
20Tony HillMen C (47)1:00:44+11:2811:24
21Steven TodkillMen A (28)1:09:21+20:279:17
22Sharon BurgessWomen D (39)1:05:57+31:5621:04
22Kerry BennettMen E (25)1:15:51+38:3324:23
22Daniel OrrMen A (28)1:16:11+27:1710:12
23Kate AlboroughWomen D (39)1:08:15+34:1421:48
27John LinichMen D (47)1:01:40+22:2019:49
28Thomas WhiteheadMen C (47)1:09:56+20:4013:08
28Bridget WhiteheadWomen C (32)1:20:03+36:4619:09
31Diana CharltonWomen D (39)1:20:52+46:5125:50
44John ShawMen D (47)2:01:26+1:22:0639:02
Cassandra ThompsonWomen E (11)mispunched
Andrew PowerMen D (47)mispunched
Justin StaffordMen A (28)mispunched
Sally-Anne HendersonWomen A (18)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.