Orienteering Australia

Official results for Sheepstation Creek OY 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sheepstation Creek OY 1
Organiser: Enoggeroos
Date: Sunday 5 March 2017

Hard 1

6 400 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBB.Q40:396:21
2Riley de JongRR.Q45:19+4:407:04
3Mark NemethTF.Q45:32+4:537:06
4Lachlan HowardEN.Q47:04+6:257:21
5Anna SheldonUG.Q49:08+8:297:40
6Geoff PeckTF.Q54:12+13:338:28
7Gary SutherlandTF.Q54:50+14:118:34
8Paul ElbyEN.Q56:11+15:328:46
9Paulo Alvear FujiiEN.Q59:27+18:489:17
10Francis BreslinTaringa1:00:43+20:049:29
11Robert HerkesGO.N1:19:10+38:3112:22
12Tony BowmanMoores Pocket1:22:56+42:1712:57

Hard 2

5 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel GrayUG.Q38:456:55
2Tim McIntyreUG.Q41:29+2:447:24
3Ryan GrayUG.Q41:58+3:137:29
4Brenton GrayUG.Q44:22+5:377:55
5Lance ReadUG.Q48:08+9:238:35
6Winnie OakhillUG.Q52:58+14:139:27
7Helen BreslinUG.Q57:18+18:3310:13
8Michael CostelloTF.Q58:19+19:3410:24
9Nicholas BurridgeUG.Q1:11:59+33:1412:51
10Brian CordwellTF.Q1:28:23+49:3815:46
11Sophie PatonWooloowin1:39:31+1:00:4617:46
Mandy CaldwellUG.Qmispunched
James EllisonEN.Qmispunched

Hard 3

4 500 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR.Q38:258:32
2Ellie de JongRR.Q38:32+0:078:33
3Su Yan TayUG.Q40:06+1:418:54
4Blake ReinbottRR.Q40:39+2:149:02
5Wendy ReadUG.Q40:57+2:329:06
6Ruth EnsbeyBB.Q46:54+8:2910:25
7Tony BryantEN.Q47:52+9:2710:38
8Laurel GannonRR.Q48:36+10:1110:48
9Neil SimsonTF.Q48:52+10:2710:51
10Wim de JongRR.Q52:02+13:3711:33
11Richard LaneRR.Q55:40+17:1512:22
12Mark PetrieSO.Q55:44+17:1912:23
13Michael SchaferTF.Q57:59+19:3412:53
14Anastasia HeikkilaSO.Q1:01:20+22:5513:37
15Ross McGinnisSO.Q1:09:32+31:0715:27
16Nick AllanAnnerley1:10:31+32:0615:40
17Karen BeathAnnerley1:10:35+32:1015:41
Meredith GrayUG.Qdid not start

Hard 4

3 700 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greg ChatfieldUG.Q35:209:32
2Julia GannonRR.Q36:13+0:539:47
3Mikaela GrayUG.Q37:57+2:3710:15
4Samuel GarbelliniEN.Q38:09+2:4910:18
5Piet FiletUG.Q38:55+3:3510:31
6Trevor SauerSO.Q42:25+7:0511:27
7Lynda RapkinsEN.Q47:06+11:4612:43
8Thomas GarbelliniEN.Q50:40+15:2013:41
9Clive PopeUG.Q52:18+16:5814:08
10Nina GannonRR.Q52:44+17:2414:15
11Johanna Tavner-CornerTF.Q58:12+22:5215:43
12Tony Tavner-CornerTF.Q59:43+24:2316:08
13Jacquie RandUG.Q59:57+24:3716:12
14Laura de JongRR.Q1:00:58+25:3816:28
15Richard PhillisFernvale1:01:44+26:2416:41
16Helen HillRR.Q1:04:02+28:4217:18
17Tom SchultsUG.Q1:05:07+29:4717:35
18James BowlingEN.Q1:06:58+31:3818:05
19Joseph GarbelliniEN.Q1:08:51+33:3118:36
20Stephen MorrisTF.Q1:09:08+33:4818:41
21Cameron WilliamsRR.Q1:11:21+36:0119:17
22Kasey LaneRR.Q1:21:06+45:4621:55
23Iain DuncanSO.Q1:31:00+55:4024:35
Peter RussellSO.Qmispunched
Geraldine ChatfieldUG.Qmispunched
Lucy HillRR.Qmispunched
Janelle SchaferTF.Qmispunched
Kathy PetrieSO.Qmispunched
Ross DuncanGolden Beachdid not finish

Hard 5

2 700 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Reid MoranTF.Q36:2413:28
2Alex GannonRR.Q39:18+2:5414:33
3Christopher SpriggsUG.Q42:25+6:0115:42
4Neville CobboldUG.Q43:25+7:0116:04
5Judith HayTF.Q44:17+7:5316:24
6Joan SheldonUG.Q46:14+9:5017:07
7Robin SpriggsUG.Q50:27+14:0318:41
8Rhonda BowlingEN.Q55:21+18:5720:30
9Robin SimsonTF.Q56:12+19:4820:48
10Fiona McIntyreUG.Q1:01:16+24:5222:41
11Pam CoxTF.Q1:04:14+27:5023:47
12Christine CordwellTF.Q1:08:43+32:1925:27
13Barbara PopeUG.Q1:11:40+35:1626:32
14Alan W CoxTF.Q1:22:54+46:3030:42
Jennifer BrettTF.Qdid not start
Vicki OakhillUG.Qdid not start

Moderate 1

3 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nicole WilliamsRR.Q41:3712:36

Moderate 2

2 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Dylan BryantEN.Qmispunched
Zack LaneRR.Qmispunched
John CostelloBrisbanedid not finish

Easy

1 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chris NemethTF.Q15:538:49
2Linda BurridgeUG.Q16:51+0:589:21
3Jack ReinbottRR.Q18:00+2:0710:00
4Paul GarbelliniEN.Q18:40+2:4710:22
5Greg MaddenRR.Q20:18+4:2511:16
6Deb ReinbottRR.Q20:33+4:4011:25
7Lisa de JongRR.Q20:57+5:0411:38
8Abbie LaneRR.Q26:26+10:3314:41
9Kiara MaddenRR.Q26:39+10:4614:48
10Josephine GarbelliniEN.Q29:05+13:1216:09
Sara GarbelliniEN.Qmispunched
Jen WoodsTF.Qmispunched
Nicole MaddenRR.Qdid not start

Very Easy

1 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alara WilliamsRR.Q12:258:16
2Cassy ReinbottRR.Q13:35+1:109:03
3Adrian GarbelliniEN.Q15:02+2:3710:01
4Caelan WilliamsRR.Q15:27+3:0210:18
5Jed LaneRR.Q17:33+5:0811:42
6Jacob MaddenRR.Q20:21+7:5613:34
7Cate NemethTF.Q24:13+11:4816:08
8Annika MaddenRR.Q28:36+16:1119:04
9Daniel CostelloTF.Q41:54+29:2927:56
Charlotte CostelloTF.Qdid not start
Thea CostelloTF.Qdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.