Official results for Lake Samsonvale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Lake Samsonvale
Organiser: Enoggeroos
Date: Sunday 7 May 2017

Easy

1 800 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sundar RamamurthyEN.Q22:1012:18
2Chris NemethTF.Q24:38+2:2813:41
3Cate NemethTF.Q25:05+2:5513:56
4Paul GarbelliniEN.Q31:24+9:1417:26
5Cole Barnett- -31:33+9:2317:31
6Ella Riguet- -31:36+9:2617:33
7James FergusonUG.Q33:14+11:0418:27
8Lachlan FergusonUG.Q36:27+14:1720:15
9Adrian GarbelliniEN.Q38:54+16:4421:36
10Josephine GarbelliniEN.Q43:10+21:0023:58
11Shyler Richards- -45:24+23:1425:13
12Arthur Richards- -45:32+23:2225:17
13Krystal Lee- -47:15+25:0526:15
14Katherine ShiSO.Q47:16+25:0626:15
15Oscar Riguet- -1:00:59+38:4933:52
15Mael Gueneau- -1:00:59+38:4933:52
17Sarah Jackson- -1:17:29+55:1943:02
18Trina Pickens- -1:17:30+55:2043:03
19Taohl Norman- -1:25:57+1:03:4747:45
20Frankie Norman- -1:26:00+1:03:5047:46
21Andrea Smith- -1:27:34+1:05:2448:38
22Marion Smith- -1:27:48+1:05:3848:46
Lyn Hall- -mispunched
Jan Parr- -did not finish

Hard 3

4 100 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kurt NeumannEN.Q29:027:04
2Lorenzo CalabroTF.Q32:05+3:037:49
3Laurina Neumann- -37:12+8:109:04
4Caroline PigerreUG.Q37:36+8:349:10
5Mark NemethTF.Q40:52+11:509:58
6Tim McIntyreUG.Q42:44+13:4210:25
7Lachlan HowardEN.Q42:48+13:4610:26
8Thomas GarbelliniEN.Q43:51+14:4910:41
9Georgia JonesUR.N47:02+18:0011:28
10Stephen MorrisTF.Q53:05+24:0312:56
11Andrew PinsentWindsor54:50+25:4813:22
12Guy PigerreUG.Q54:51+25:4913:22
13James ShulmeisterUG.Q56:48+27:4613:51
14Rod DominishEN.Q1:07:14+38:1216:23
15Juliana de NooyUG.Q1:07:18+38:1616:24
16Zazi BrennanRR.Q1:08:35+39:3316:43
17Fiona QuinnSO.Q1:25:58+56:5620:58
18Darryn QuinnSO.Q1:26:27+57:2521:05
19Ramona Sim + Chris Devine- -2:04:47+1:35:4530:26
Samuel GarbelliniEN.Qmispunched

Hard 5

2 400 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James RapkinsEN.Q23:419:52
2Jeff Kingston- -30:28+6:4712:41
3Connor Sampson- -31:36+7:5513:10
4Dylan BryantEN.Q34:30+10:4914:22
5Tony BryantEN.Q35:30+11:4914:47
6Elizabeth FergusonUG.Q39:16+15:3516:21
7Christopher SpriggsUG.Q46:00+22:1919:10
8Robin SpriggsUG.Q53:32+29:5122:18
9Donna Mackenzie- -53:48+30:0722:25
10Andrew Mac Neil- -58:49+35:0824:30
11Fiona McIntyreUG.Q1:00:40+36:5925:16
12Alan CoxTF.Q1:06:21+42:4027:38
13Pam CoxTF.Q1:17:00+53:1932:05
14Francisco Shi- -1:21:07+57:2633:47
15Leesa Osborne- -1:59:01+1:35:2049:35
Jen RamamurthyEN.Qdid not finish

Moderate Short

2 600 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jeff Kingston- -42:5216:29
2Nicole Lipp- -56:57+14:0521:54
3Andrew Carsley- -57:00+14:0821:55
4Miles BryantEN.Q1:11:33+28:4127:31
5Alison BryantEN.Q1:11:35+28:4327:31
6Sara GarbelliniEN.Q1:15:43+32:5129:07
7Alex White- -1:39:34+56:4238:17
8Andrew White- -1:39:35+56:4338:18
9Josie White- -1:39:45+56:5338:21
10Carmne White- -1:40:08+57:1638:30
11Duane Parnell- -1:48:20+1:05:2841:40
12Jennifer McMillan- -1:48:25+1:05:3341:41
13Roy KalecinskiTF.Q1:52:00+1:09:0843:04
14Benita Suckling- -2:29:49+1:46:5757:37
15Monique Suckling- -2:29:50+1:46:5857:37
Julie Kuskopf- -did not finish
Stephanie McCaul- -did not finish
Evelyn Williames- -did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.