Orienteering Australia

Official results for Bush Orienteering - Bunya - MBRC Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush Orienteering - Bunya - MBRC Event
Organiser: Enoggeroos
Date: Saturday 17 June 2017

Easy

1 900 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James FergusonUG.Q17:539:24
2Faith Rivas- -22:27+4:3411:48
3Claire Wellings- -22:29+4:3611:50
4Isabella Christo- -22:34+4:4111:52
5Isaac WellingsNo club22:53+5:0012:02
6Sharon WithersUG.Q23:04+5:1112:08
7Reid Wellings- -23:06+5:1312:09
7Robert Wellings- -23:06+5:1312:09
9Lachlan FergusonUG.Q23:30+5:3712:22
10Adrian GarbelliniAshgrove 24:22+6:2912:49
11Adam Webb- -27:08+9:1514:16
12Charlee Webb- -27:31+9:3814:28
13Andrew Carsley- -32:03+14:1016:52
14Ella Carsley- -32:14+14:2116:57
15Shaniqua SchmidtNo club36:06+18:1319:00
16David Knowles- -43:28+25:3522:52
17Louise WellingsNo club44:02+26:0923:10
18Simon Knowles- -44:05+26:1223:12
19Melinda Christo- -44:10+26:1723:14
20Berney Behioi- -47:44+29:5125:07
21Peter Keford- -48:38+30:4525:35
22Kat Kefford- -49:40+31:4726:08
23Andrea Smith- -55:04+37:1128:58
24Marion Smith- -55:19+37:2629:06
25Veronique Vogel- -57:35+39:4230:18
26Mabale Vogel- -57:37+39:4430:19
27Brisbane Paczensky- -59:13+41:2031:10
28Vicki Cutter- -59:19+41:2631:13
29Charleigh Pevreal- -59:34+41:4131:21
30Lydia Kefford- -12:28:07+12:10:146:33:44
31Rhodei GashNo club12:28:08+12:10:156:33:45
Lyn HallNo clubdid not finish

Hard 3

3 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Winnie OakhillUG.Q33:079:44
2Caroline PigerreUG.Q33:25+0:189:49
3Daniel Del DotGarran41:37+8:3012:14
4John Gan- -41:54+8:4712:19
5Paul ElbyEN.Q42:49+9:4212:35
6Michael SchaferCasuarina55:35+22:2816:20
7Ian Dale- -57:29+24:2216:54
8Mandy CaldwellBilambil1:01:16+28:0918:01
9Sue Clarke- -1:01:55+28:4818:12
10Juliana de NooyUG.Q1:02:06+28:5918:15
11Richard Hatfull- -1:09:26+36:1920:25
12Janelle SchaferRedland Bay1:15:42+42:3522:15
13Chris Devine- -1:17:42+44:3522:51
14Jared Brown- -1:27:52+54:4525:50
15Jess Bilyj- -2:30:57+1:57:5044:23
16Joe Skozylas- -2:31:01+1:57:5444:25
Walter KelemenLaceys Creekmispunched

Hard 5

2 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Clive PopeUG.Q38:1417:22
2Jane ElbyNewmarket42:08+3:5419:09
3Andrew Mac NeillBracken Ridge42:43+4:2919:25
4Donna MacKenzie- -54:54+16:4024:57
5Angela LissettBracken Ridge1:08:48+30:3431:16
6Rhonda BowlingEN.Q1:14:22+36:0833:48
Connor ArnoldNo clubdid not finish

Moderate

2 700 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sara GarbelliniEN.Q1:17:5528:51
2Katie Webb- -2:23:49+1:05:5453:15
Lucas Schmidt- -mispunched
Kerri Arnold- -did not finish
Ashley Arnold- -did not finish
Scott FergusonUG.Qdid not finish
Jen RamamurthyEN.Qdid not finish
Isabella Christo- -did not finish
Claire Wellings- -did not finish
Faith Rivas- -did not finish
Isaac Wellings- -did not finish
Reid Wellings- -did not finish
Robert Wellings- -did not finish
Oliver Webb- -did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.