Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 8 - Kingston Park - Marino

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 8 - Kingston Park - Marino
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 20 January 2017

CR S

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Morris AllenScatter Male (11)32:07
12Ezanee CooperLong (12)1:21:00+33:0013:57
16Marta GarciaMedium (39)53:15+18:5011:50
37Vince RoseMedium (39)1:25:15+50:5018:56
37Ann StasinouskyMedium (39)1:25:15+50:5018:56
37Christy StasinouskyMedium (39)1:25:15+50:5018:56

GS N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Thomas CarterLong (12)1:15:42+27:4213:03

OH S

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Leanne OsborneShort (17)41:45+11:0314:54
2Lachlan McCarthyLong (12)51:14+3:148:50
3Daniel BurdenShort (17)49:00+18:1817:30
3Rachel BurdenShort (17)49:00+18:1817:30
3Adrian UppillMedium (39)36:44+2:198:09
4Trent McInernyScatter Male (11)46:30+14:23
4Evelyn ColwellScatter Female (4)1:25:55+32:10
6Lucas BurdenShort (17)58:53+28:1121:01
6Robin UppillMedium (39)42:45+8:209:30
6Craig ColwellLong (12)1:04:40+16:4011:08
8Skye JonesShort (17)1:10:00+39:1825:00
8Louise PetherickShort (17)1:10:00+39:1825:00
8Charlie StuchberyShort (17)1:10:00+39:1825:00
8Paul StuchberyShort (17)1:10:00+39:1825:00
8Peta StuchberyShort (17)1:10:00+39:1825:00
10Simon BurdenMedium (39)45:42+11:1710:09
14Leith SodenMedium (39)52:00+17:3511:33
14Zara SodenMedium (39)52:00+17:3511:33
29Esther van der LindenMedium (39)1:04:10+29:4514:15
29Josh van der LindenMedium (39)1:04:10+29:4514:15
29Martin van der LindenMedium (39)1:04:10+29:4514:15
29Zara van der LindenMedium (39)1:04:10+29:4514:15
40Dion ByasMedium (39)did not finish
40Ned ByasMedium (39)did not finish

TJ S

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zoe CarterShort (17)30:4210:57
1Ben CazzolotoMedium (39)34:257:38
1Toby CazzolotoMedium (39)34:257:38
2Lewis CarterScatter Male (11)43:30+11:23
4Stephen CavanaghMedium (39)38:05+3:408:27
5Mark HomesLong (12)1:01:15+13:1510:33
8Richard BorrelliScatter Male (11)57:50+25:43
8Simon GilbieScatter Male (11)57:50+25:43
15Carol HomesShort (17)1:19:00+48:1828:12
15Grace HomesShort (17)1:19:00+48:1828:12
15Sophia HomesShort (17)1:19:00+48:1828:12
25Alwin LimMedium (39)57:00+22:3512:40

TT S

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeScatter Female (4)53:45
2Abigail GeorgeScatter Female (4)59:06+5:21
4David GeorgeLong (12)56:16+8:169:42
5John NieuwenhovenScatter Male (11)49:57+17:50
6George ReevesScatter Male (11)52:46+20:39
8Charlotte BraderMedium (39)44:40+10:159:55
9Antonio GarciaLong (12)1:07:00+19:0011:33
10Trevor DimentLong (12)1:07:40+19:4011:40
11Jack MarschallScatter Male (11)1:07:40+35:33
17Alison WhittakerMedium (39)53:26+19:0111:52
18Andrew BerboonMedium (39)54:30+20:0512:06
18Ben van der LindenMedium (39)54:30+20:0512:06
18Paul van der LindenMedium (39)54:30+20:0512:06
18Sam van der LindenMedium (39)54:30+20:0512:06
22Erica DimentMedium (39)55:54+21:2912:25

WA S

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Amber TomasLong (12)48:008:16
3Tyson HillyardLong (12)52:16+4:169:00
3Jenny CasanovaScatter Female (4)1:09:50+16:05
5Robert DuffieldMedium (39)38:47+4:228:37
7Robyn CuttenShort (17)1:04:45+34:0323:07
7Peter KreminskiScatter Male (11)55:45+23:38
10Andrew KennedyScatter Male (11)59:05+26:58
12Rachael UptonMedium (39)47:58+13:3310:39
13Dorothy CasanovaShort (17)1:10:20+39:3825:07
13Jim CasanovaShort (17)1:10:20+39:3825:07
13Frank TomasMedium (39)48:42+14:1710:49
27David DuffieldMedium (39)1:02:20+27:5513:51
27Pam DuffieldMedium (39)1:02:20+27:5513:51
33Peter CuttenMedium (39)1:04:14+29:4914:16
34Dalice KentMedium (39)1:12:25+38:0016:05
34Paul MorganMedium (39)1:12:25+38:0016:05

YA S

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ron SmernikScatter Male (11)43:30+11:23
5Steph BaconShort (17)50:25+19:4318:00
7Nathan PorterMedium (39)44:00+9:359:46
7Finlay TwiningLong (12)1:05:44+17:4411:20
8Alyce HeapLong (12)1:05:45+17:4511:20
9Dave NicolsonMedium (39)45:40+11:1510:08
11Cameron GreenMedium (39)47:25+13:0010:32
23Rachel MoonMedium (39)56:00+21:3512:26
23Josephine SmernikMedium (39)56:00+21:3512:26
26Wendy HeapMedium (39)58:20+23:5512:57
36Ruth NicolsonMedium (39)1:15:00+40:3516:40

Please report errors in the result list to the organiser.