Orienteering Australia

Official results for Pittwater Bush Sprint - 'Sand Dunes 3 Day' - Day 3

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Pittwater Bush Sprint - 'Sand Dunes 3 Day' - Day 3
Organiser: Wellington Ranges
Date: Monday 13 March 2017

Australopers

49 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Bert ElsonM65 (10)25:1710:38
1Beverley MillerM/W Open A (1)1:23:3846:27
1Jan HardyW60 (4)34:3614:34
1Robyn ChapmanW65 (3)34:3814:34
1Will EnkelaarM10 (1)25:4423:56
1Zali McCombW14 (1)10:199:35
1Jett McCombM12 (1)10:159:32
1Jonathan McCombM35 (3)21:106:05
1Jeff DunnM50 (7)27:447:58
1Lucy HawthorneW35-50AS (1)47:3720:02
1Sebastian OHalloranM17-20 (12)21:226:08
2Janet BushW65 (3)47:3620:02
2Grace CraneW21 (8)23:246:44
2Helena GriggsW70 (3)1:26:2147:58
2James LaverM70 (7)34:4114:36
2Amy EnkelaarW16 (6)28:149:39
2Mark WestM50 (7)31:189:00
2Kim EnkelaarW40 (2)44:5415:21
2Sally WayteW55 (9)34:4214:36
2Peter CusickM60 (5)29:4810:11
2Cathy McCombW45 (3)26:519:10
3Karen Wild-AllenW45 (3)32:3111:07
3Mikayla CooperW16 (6)30:5610:34
3Kate LucasW55 (9)36:5015:30
3Barbara TassellW65 (3)48:3020:25
4Rodney MillerM/W Open B (4)43:1940:17
4Rachel AllenW17-20 (5)30:048:39
4Christine MarshallW50 (10)29:1710:00
4Paul EnkelaarM45 (6)53:5915:32
4Jane CusickW55 (9)41:2417:25
4Jane CalderW60 (4)53:2922:31
4Sebastian BurgessM55 (8)35:2512:06
5Ainsley ScottW21 (8)30:458:50
5Ross KellyM70 (7)49:0820:41
5Mick CooperM50 (7)48:1613:53
6Andrea SchiwyW55 (9)48:4420:31
6Wayne GriggsM70 (7)50:5521:26
6Gary CarrollM55 (8)37:2112:46
6Gayle WestW50 (10)37:2512:47
6Mike CalderM65 (10)35:3714:59
7Terry CavanaghM70 (7)51:5121:49
7Martin BicevskisM65 (10)37:5615:58
7Charles DragarM50 (7)51:0914:43
9Matthew CohenM21 (19)30:327:40
10Dion McKenzieM21 (19)30:397:42
10Luke WestM17-20 (12)28:568:19
11Jake WestM17-20 (12)30:088:40
15Jemery DayM21 (19)32:328:11
Peter SmartM45 (6)mispunched

Esk Valley

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Kenneth McLeanM40 (1)34:5210:02
1Riley KerrM14 (1)11:3910:50
2Paul PacqueM35 (3)30:388:48
2Joseph DickinsonM17-20 (12)22:456:32
4Eleanor McLeanW16 (6)31:1110:39
5Chris BrownW50 (10)32:2411:04
5Jed FlemingM17-20 (12)23:446:49
6Arabella PhillipsW16 (6)33:0711:19
7Matthew PattenM21 (19)29:417:28
8Dirk NankervisM55 (8)1:01:2320:59
9Kim NankervisW50 (10)1:12:4924:53
10Donelda NilesW50 (10)1:20:4327:35

Orienteering Tasmania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Andrew StocksM45 (6)mispunched

Pathfinders

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Quinn BissettW Open AS (1)48:3116:35
2Shey BissettM/W Open B (4)31:4429:31
5Rod BissettM65 (10)33:3514:08
7Jo-Anne BissettW55 (9)49:5120:59

Tas Foresters

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Johann BurgessM17-20 (12)25:477:25Download route in GPX format

Wellington Ranges

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Alex BattagliaM16 (2)29:458:33
1Sue HancockW50 (10)25:048:34
1Zoe DowlingW17-20 (5)26:417:40
2Brett SpauldingM35-50AS (2)54:0018:27
3David HancockM70 (7)41:4317:33
4Hugh FitzgeraldM50 (7)38:1110:59
5Michael DowlingM55 (8)36:1312:22
6Darryl SmithM50 (7)50:1414:27
7Michael BattagliaM55 (8)56:0319:09
8Ian RathboneM65 (10)38:4316:18
8Liz CanningW50 (10)49:0916:48
12Bernard WalkerM21 (19)31:117:50

Please report errors in the result list to the organiser.