Official results for Knocklofty North - Southern Saturday afternoon series - Event 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Knocklofty North - Southern Saturday afternoon series - Event 1
Organiser: Australopers
Date: Saturday 13 May 2017

Long

4 100 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul LigginsALT34:598:31
2Matthew CohenALT37:189:05
3Alex BattagliaWRT38:009:16
4Sebastian BurgessALT38:419:26
5Jeff DunnALT43:3910:38
6Dexter CanningWRT45:1811:02
7Michael BattagliaWRT45:4311:09
8Mark WestALT46:2211:18
9Hugh FitzgeraldWRT50:0512:12
10Paul EnkelaarALT50:3112:19
11Steve WatsonWRT53:0012:55
12Liz CanningWRT53:3413:03
13Peter CusickALT53:4413:06
14Luke WestALT55:2713:31
15Ashley WatsonWRT55:2813:31
16Neil HawthorneALT56:3313:47
17Martin BicevskisALT58:3114:16
18Ainsley ScottALT1:01:2514:58
19Joey NicholasALT1:01:4215:02
20Sally WayteALT1:03:4415:32
21Adalyn ScottNo club membership1:06:1616:09
22Charles DragarALT1:08:0716:36
23William ThorpeNo club membership1:11:1817:23
24Lynley HockingALT1:12:0017:33
25Diana Cossar-BurgessALT1:16:1818:36
26Quinn BissettPFT1:32:4622:37
Jo-Anne BissettPFTmispunched

Medium

2 400 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter SmartALT29:2212:14
2Thomas Powell-DaviesALT32:2313:29
3Robert CarmichaelALT32:5213:41
4Martin BicevskisALT33:1713:52
5Mike CalderALT36:5515:22
6Ian RathboneWRT37:3915:41
7Jan HardyALT37:4015:41
8James LaverALT38:0015:50
9Lindsay PenderALT40:0516:42
10Darren SheenNo club membership41:3217:18
11Hilary CaneALT43:0617:57
12Owen MulcahyALT44:3918:36
13Thomas NorgaardNo club membership45:4019:01
14Andrew KoerbinWRT46:0719:12
15Hermione Powell-DaviesALT46:5919:34
16Andrea SchiwyALT48:4920:20
17Gayle WestALT49:1420:30
18David No club membership49:1920:32
19Georgina RoweNo club membership51:2221:24
20Rosie RutledgeALT51:4021:31
21Julia Powell-DaviesALT53:2022:13
22Zali RoweNo club membership53:3022:17
23Jane CalderALT54:3122:42
24Eddie StonerNo club membership56:2123:28
25Niko StonerNo club membership57:1723:52
26Anthony StonerNo club membership57:1923:52
27Xavier ScottNo club membership1:00:1225:05
28Phoebe DavisALT1:00:3325:13
29Henry JonesNo club membership1:02:3726:05
30Adam HawkesWRT1:10:2029:18
31Phillipa WatsonNo club membership1:10:4629:29
32Melanie HawkesWRT1:11:2329:44
33Beverley MillerALT1:29:1637:11
Janet BushALTmispunched

Short

1 800 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Will WhittingtonWRT17:119:32
2Maxwell TraceyALT18:1410:07
3Luca GrovesWRT19:0910:38
4Sam ChristensenNo club membership22:2412:26
5Jill MulcahyNo club membership36:2020:11
6Lachie ClarkALT38:0421:08
7Darren SheenNo club membership38:4721:32
8Will EnkelaarALT40:3122:30
9Griff BendichNo club membership40:5422:43
10Georgina BendeichNo club membership43:1023:58
11James ShevlinALT51:1728:29
12Halle de BoerNo club membership51:3628:40
13Samuel TraceyALT1:01:2134:05

Novice

1 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Will EnkelaarALT17:4710:27
2Griff BendeichNo club membership23:0513:34
3Andrew ZielinskiNo club membership27:0515:55
4Georgina BandeichNo club membership28:3516:48
5Angus RobertsNo club membership31:5318:45
6Harry JamesALT37:4622:12
David JamesNo club membershipdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.