Orienteering Australia

Official results for Geilston Gully - Southern Sunday local

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Geilston Gully - Southern Sunday local
Organiser: Australopers
Date: Sunday 12 November 2017

Long

4 900 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jonathan McCombAustralopers49:5810:11
2Matthew CohenAustralopers50:0410:13
3Jemery DayAustralopers51:5810:36
4Sebastian BurgessAustralopers53:0710:50
5Tom PoortenaarAustralopers54:3511:08
6Anthony StonerAustralopers56:1711:29
7John WhittingtonWellington Ranges57:5411:48
8Peter CusickAustralopers59:5012:12
9Ben PoortenaarAustralopers1:00:3312:21
10Bernard WalkerWellington Ranges1:00:4812:24
11Carlin WhiteEsk Valley1:02:3812:46
12Hein PoortenaarAustralopers1:03:1812:55
13Paul EnkelaarAustralopers1:04:2513:08
14Hugh FitzgeraldWellington Ranges1:05:3713:23
15Alex BattagliaWellington Ranges1:06:2313:32
16Michael BattagliaWellington Ranges1:14:0915:07
17Liz CanningWellington Ranges1:22:2416:48
18Charles DragarAustralopers1:22:3316:50
19Karen Wild-AllenAustralopers1:27:0017:45
20Helen Walpole1:28:0417:58
21Diana Cossar-BurgessAustralopers1:53:0423:04

Medium

3 575 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sue HancockWellington Ranges48:1913:30
2Robert CarmichaelAustralopers55:0615:24
3Peter ShawAustralopers55:1215:26 Download route in GPX format
4Rob TorokWellington Ranges56:1215:43
5Bert ElsonAustralopers56:1915:45
6Mena McLeodAustralopers1:00:3916:57
7Phoebe DavisAustralopers1:11:4420:03
8Marnie Redhead1:13:1520:29
9Jan HardyAustralopers1:14:1920:47
10Eleanor Wild1:14:3620:52
11Ian RathboneWellington Ranges1:15:2521:05
12Robyn ChapmanAustralopers1:17:4921:46
13Niko StonerAustralopers1:19:2022:11
14Kate LucasAustralopers1:19:2622:13
15Rebecca MackayAUSTRALOPERS1:21:1222:42
16Mike CalderAustralopers1:22:0222:56
17Sara BrainWellington Ranges1:24:0423:30
18Quinn BissettPathfinders1:24:3023:38
19Rosie RutledgeAustralopers1:35:1026:37
20Lucy HawthorneAustralopers1:35:3726:44
21Ross KellyAustralopers1:37:2327:14
22Andrew KoerbinWellington Ranges1:41:1028:17
23Elizabeth BicevskisAustralopers1:45:3529:32
24Jane CalderAustralopers1:52:0431:20
25John Allan1:57:4932:57
26Beverley MillerAustralopers2:06:2735:22
27Shey BissettPathfinders2:19:3239:01
Jane CusickAUSTRALOPERSmispunched

Short

2 200 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eddie StonerAustralopers36:4016:40
2Jett McCombAustralopers37:3117:03
3Terry CavanaghAustralopers42:1219:10
4Rose Lindner and Lachlan Brown48:1421:55
5Rebecca DavisAustralopers57:2826:07
6Christine PalmerWellington Ranges59:3927:06
7Sasha BennettAustralopers1:06:2030:09
8Rodney MillerAustralopers1:14:3933:55
Sally SalierAUSTRALOPERSmispunched
Tony MountAUSTRALOPERSmispunched
Esta BirdahicAUSTRALOPERSmispunched

Novice

1 350 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Will EnkelaarAL T18:1213:28
2Amos Hall26:0919:22
3Adalyn Scott34:3925:39

Please report errors in the result list to the organiser.