Orienteering Australia

Official results for ACT Twilight #13, Goorooyaroo

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Twilight #13, Goorooyaroo
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 15 February 2017

. .

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Clare McAuliffeOrange 2: Teams (6)1:08:4119:04
1Caleb QuispesBlue: Teams (2)16:447:36
1Adelaide ArmstrongGreen: Women: Junior (6)19:097:58
3Flynn HopkinsGreen: Men: Junior (6)30:18+8:0212:37
5Finn MarslandOrange 1: M: Masters (16)47:50+3:218:23

AO A

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Grace CraneOrange 1: W: Open (2)40:467:09
1Matthew CraneOrange 1: Men: Open (4)28:254:59
1Stephen StillOrange 2: Men: Open (4)22:576:22
2Jennifer WebbOrange 2: W: Masters (12)35:15+1:179:47
4James WebbGreen: Men: Junior (6)32:07+9:5113:22
4Florence CraneBlue: Women: Junior (5)38:47+21:10
6Ingrid Shelton AgarGreen: Women: Junior (6)38:19+19:1015:57

BF N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Eoin RotheryOrange 1: M: Masters (16)46:10+1:418:05

BS A

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Peter MillerOrange 2: M: Masters (16)27:477:43
1Tristan MillerOrange 1: M: Junior (6)36:496:27
1Emily LiOrange 2: W: Junior (5)34:299:34
1David StocksOrange 2: M: Junior (7)22:166:11
1Helena DaleyGreen: Women: Master (2)27:1711:22
1Kelly YoungOrange 2: W: Masters (12)33:589:26
2Ross StewartOrange 1: M: Masters (16)45:15+0:467:56
2Patrick MillerOrange 1: M: Junior (6)39:20+2:316:54
2Paul de JonghOrange 1: Men: Open (4)38:04+9:396:40
2Alison InglisOrange 1: W: Masters (4)59:18+5:4410:24
2Susan HallissyGreen: Women: Master (2)32:11+4:5413:24
2Ewan BarnettOrange 1: Training Map (8)36:06+1:436:20
2Hannah DaleyGreen: Women: Junior (6)21:19+2:108:52
2Justine HobsonOrange 2: W: Junior (5)43:19+8:5012:01
3Chris AndersenOrange 2: M: Masters (16)30:15+2:288:24
3Natalie MillerOrange 2: W: Junior (5)1:04:05+29:3617:48
3Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (6)23:08+3:599:38
3Brendan WilsonOrange 2: M: Junior (7)28:47+6:317:59
3Jo HobsonOrange 2: W: Masters (12)39:12+5:1410:53
4Matt WestwoodOrange 1: Men: Open (4)58:14+29:4910:12
4Jonathan MillerOrange 2: M: Masters (16)32:48+5:019:06
4Bronwyn CalverOrange 1: W: Masters (4)1:08:50+15:1612:04
4Chris StocksOrange 2: W: Masters (12)41:11+7:1311:26
4Matthew StocksOrange 1: Training Map (8)44:37+10:147:49
4Bruce BarnettOrange 1: M: Masters (16)46:59+2:308:14
4Brynly MitchellOrange 1: M: Junior (6)51:14+14:258:59
5Elizabeth AndersenBlue: Women: Junior (5)44:32+26:55
5Joseph WilsonOrange 2: M: Junior (7)37:55+15:3910:31
5Jane BarnettOrange 2: W: Masters (12)44:05+10:0712:14
6Toby LangOrange 1: M: Junior (6)1:00:14+23:2510:34
6Lynwen ConnickOrange 2: W: Masters (12)46:30+12:3212:55
6Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (16)36:23+8:3610:06
7Tom de JonghOrange 2: M: Masters (16)39:19+11:3210:55
7Jodie DavisOrange 2: W: Masters (12)51:46+17:4814:22
7David PolandOrange 1: Training Map (8)52:03+17:409:07
9Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (12)57:13+23:1515:53
10Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (16)48:20+20:3313:25
10Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (16)57:04+12:3510:00
12Pauli PiiroinenOrange 2: M: Masters (16)51:52+24:0514:24
12Greg WilsonOrange 1: M: Masters (16)1:02:42+18:1311:00
14Kevin PaineOrange 2: M: Masters (16)1:06:51+39:0418:34
15Jan GoetessonOrange 1: M: Masters (16)1:55:31+1:11:0220:15
Alan SargeantOrange 2: M: Masters (16)mispunched
Ben HobsonOrange 1: M: Junior (6)did not finish

GJ A

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lucas HodgensBlue: Men: Junior (4)21:299:45
2Daniel FoxGreen: Men: Junior (6)26:38+4:2211:05
2Samuel MichaelisBlue: Men: Junior (4)22:07+0:3810:03
5Jack HigginsGreen: Men: Junior (6)32:34+10:1813:34
5Celeste HodgensGreen: Women: Junior (6)26:50+7:4111:10

GS A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alex RicksGreen: Men: Junior (6)22:169:16
2Jonathon RicksOrange 2: Men: Open (4)33:52+10:559:24
Leon RichardsonOrange 2: M: Junior (7)mispunched

MC A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Melanie StamellOrange 2: W: Open (4)51:13+5:0414:13
3Wendy EmertonOrange 1: W: Masters (4)1:00:46+7:1210:39
An Ran ChenOrange 1: W: Open (2)mispunched

PO A

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jacob LindstamOrange 1: Training Map (8)34:236:01
1Ana HercegOrange 1: W: Masters (4)53:349:23
1Nathan GuinnessOrange 1: M: Masters (16)44:297:48
2Andrew KerrOrange 2: M: Junior (7)23:05+0:496:24
3Mark GlanvilleOrange 1: M: Junior (6)42:16+5:277:24
3Dom YuenOrange 2: W: Open (4)51:52+5:4314:24
4Nikolaus ElzOrange 2: Men: Open (4)1:04:53+41:5618:01
4Elizabeth DunbarOrange 2: W: Open (4)59:45+13:3616:35
5Tara MelhuishOrange 1: Training Map (8)46:30+12:078:09
6Nick MelhuishOrange 1: M: Masters (16)49:48+5:198:44
6Zoe MelhuishOrange 1: Training Map (8)51:23+17:009:00
7Jon GlanvilleOrange 1: M: Masters (16)51:20+6:519:00
8Shannan ForrestOrange 2: W: Masters (12)56:18+22:2015:38
8Phil WalkerOrange 1: Training Map (8)53:27+19:049:22
9Bill MonaghanOrange 2: M: Masters (16)47:21+19:3413:09
10Pat MiethkeOrange 2: W: Masters (12)57:29+23:3115:58
11Geoff WoodOrange 1: M: Masters (16)59:54+15:2510:30
13Bryant AllenOrange 1: M: Masters (16)1:08:48+24:1912:04
13Ian ElzOrange 2: M: Masters (16)55:50+28:0315:30
Morten PedersenOrange 1: M: Masters (16)mispunched
Tim CoxOrange 2: M: Masters (16)mispunched

RR A

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Mark GregsonOrange 1: Training Map (8)36:49+2:266:27
4Izzie DerlackiGreen: Women: Junior (6)24:26+5:1710:10
4Tamara NeedhamOrange 2: W: Junior (5)1:06:06+31:3718:21
5Bill JonesOrange 2: M: Masters (16)33:59+6:129:26
5Zac NeedhamOrange 1: M: Junior (6)52:00+15:119:07
8Tate NeedhamOrange 1: M: Masters (16)51:28+6:599:01
8John SuttonOrange 2: M: Masters (16)42:47+15:0011:53
9Davin FifieldOrange 1: M: Masters (16)55:34+11:059:44
11Hind NeedhamOrange 2: W: Masters (12)1:06:10+32:1218:22
14Eric WainwrightOrange 1: M: Masters (16)1:18:51+34:2213:50
Hugh MooreOrange 2: Teams (6)mispunched
Ann SuttonOrange 2: W: Masters (12)mispunched
Karin SchulzOrange 2: Teams (6)mispunched
Chartlotte WatsonOrange 1: W: Open (2)did not finish
Keith FifieldOrange 1: M: Masters (16)did not finish

WE A

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Val SheahanBlue: Women: Masters (1)30:0913:42
1Paul SheahanGreen: Men: Masters (1)18:117:34
2Andrew Cumming ThomOrange 2: M: Masters (16)29:54+2:078:18
4Tom SheahanOrange 2: M: Junior (7)33:54+11:389:25
11John SuominenOrange 2: M: Masters (16)49:42+21:5513:48

Please report errors in the result list to the organiser.