Official results for Bendigo Bush Classic 2 - Royal George Company

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 2 - Royal George Company
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 8 April 2017

1

6 450 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers50:097:46
2Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers51:08+0:597:55
3Belinda LawfordEU V Eureka Orienteers51:35+1:267:59
4Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers53:32+3:238:17
5Jim RussellBG V Bendigo Orienteers53:39+3:308:19
6Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering54:06+3:578:23
7Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers57:40+7:318:56
8Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers1:01:16+11:079:29
9Evan BarrBG V Bendigo Orienteers1:03:21+13:129:49
10Warwick WilliamsBG V Bendigo Orienteers1:09:18+19:0910:44
11Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers1:10:05+19:5610:51
12Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers1:10:47+20:3810:58
13Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:12:01+21:5211:09
14Ilka BarrBG V Bendigo Orienteers1:15:23+25:1411:41
15Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers1:16:47+26:3811:54
16Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:23:58+33:4913:01
17Kate RadfordAU A Australia - No Club1:28:16+38:0713:41
18Steve LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:35:54+45:4514:52
19Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:38:06+47:5715:12 Download route in GPX format
20Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:49:29+59:2016:58
Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched

2

5 075 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers44:338:46
2Iain MacdonaldBG V Bendigo Orienteers46:32+1:599:10
3Don CherryBG V Bendigo Orienteers50:59+6:2610:02
4Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers52:33+8:0010:21
5Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers54:07+9:3410:39
6John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers57:00+12:2711:13
7David KnightBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:01:09+16:3612:02
8Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:06:48+22:1513:09
9Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:08:52+24:1913:34
10Hadyn TangMF V Melbourne Forest Racers1:15:16+30:4314:49 Download route in GPX format
11Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers1:20:54+36:2115:56
12David JonesBG V Bendigo Orienteers1:24:33+40:0016:39
13Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:25:12+40:3916:47
14Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:25:27+40:5416:50
15Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers1:30:37+46:0417:51
16Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:38:25+53:5219:23
17Peter DalwoodDR V Dandenong Ranges Orienteering1:58:46+1:14:1323:24
Jenny BourneEU V Eureka Orienteersmispunched
Blake GordonEU V Eureka Orienteersmispunched

3

3 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HillBG V Bendigo Orienteers37:2112:27
2Amos WalzBG V Bendigo Orienteers40:24+3:0313:28
3Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers43:39+6:1814:33
4Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers44:23+7:0214:47
5Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers45:25+8:0415:08
6Jason CarterBG V Bendigo Orienteers47:22+10:0115:47
7Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers49:47+12:2616:35
8Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers49:49+12:2816:36
9Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers50:25+13:0416:48
10Dale Ann GordonEU V Eureka Orienteers51:43+14:2217:14
11Jean ONeillAU A Australia - No Club54:58+17:3718:19
12Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers55:33+18:1218:31
13Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers1:02:38+25:1720:52
14Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:05:49+28:2821:56
15Pamela KingDR V Dandenong Ranges Orienteering1:23:31+46:1027:50
Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

3 000 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers42:0114:00
2Merv BendleDR V Dandenong Ranges Orienteering43:00+0:5914:20
3Jack BainAU A Australia - No Club48:53+6:5216:17
4Elke PrielippBG V Bendigo Orienteers1:07:54+25:5322:38
5Chris BendleDR V Dandenong Ranges Orienteering1:18:05+36:0426:01
6Emma simon KneeAU A Australia - No Club1:24:16+42:1528:05
7Eleanor WilliamsBG V Bendigo Orienteers1:27:22+45:2129:07
7Margaret KerteszBG V Bendigo Orienteers1:27:22+45:2129:07
9Narissa LeungBG V Bendigo Orienteers1:32:00+49:5930:40
10Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:32:06+50:0530:42
Bev BrunnerAU A Australia - No Clubmispunched

5

2 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Harrison CarterBG V Bendigo Orienteers21:0310:31
2Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers23:15+2:1211:37
3Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers25:26+4:2312:43
3Lachlan KneeAU A Australia - No Club25:26+4:2312:43
5Lauren BrunnerBG V Bendigo Orienteers27:27+6:2413:43
6Adele TangMF V Melbourne Forest Racers34:53+13:5017:26
7Isabelle CarterBG V Bendigo Orienteers41:37+20:3420:48
8Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers43:08+22:0521:34
Peyton LakeyAU A Australia - No Clubmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.