Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 3 - Mosquito Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 3 - Mosquito Creek
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 22 April 2017

1

7 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers41:485:48
2Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers44:14+2:266:08
3Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers56:11+14:237:48
4Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers59:13+17:258:13
5Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:00:59+19:118:28
6Warwick WilliamsBG V Bendigo Orienteers1:05:03+23:159:02
7Angus RobertsNO N Newcastle Orienteering Club1:06:10+24:229:11
John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Nicola PeatEU V Eureka Orienteersdid not finish
Derek MorrisBG V Bendigo Orienteersdid not finish

2

5 300 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers41:017:44
2John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers59:18+18:1711:11
3Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:03:27+22:2611:58
4Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers1:05:04+24:0312:16
5Colin WalkerBG V Bendigo Orienteers1:09:41+28:4013:08
6Brett HouldenBG V Bendigo Orienteers1:12:33+31:3213:41
7Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:26:01+45:0016:13
8David JonesBG V Bendigo Orienteers1:27:40+46:3916:32
9Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:28:08+47:0716:37
10Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:37:05+56:0418:19
11Terry GavaghanTK V Tuckonie Orienteering Club1:39:40+58:3918:48
12Mary EnterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:48:04+1:07:0320:23
Imogen FryAU A Australia - No Clubmispunched
Sarah DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteeringdid not finish
Karina CherryBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Henry CameronBG V Bendigo Orienteersdid not finish

3

3 525 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club38:2510:53
2Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers43:11+4:4612:15
3Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers59:58+21:3317:00
4Lillian MaherBG V Bendigo Orienteers1:05:18+26:5318:31
5John MaherBG V Bendigo Orienteers1:05:49+27:2418:40
6Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers1:06:53+28:2818:58
7Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:19:50+41:2522:38
8Louise EnglishAU A Australia - No Club1:24:34+46:0923:59
9Judy FittBG V Bendigo Orienteers1:37:13+58:4827:34
10Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:42:04+1:03:3928:57
11Leone CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:51:12+1:12:4731:32
Ben EnglishBG V Bendigo Orienteersmispunched
Rachel ChipmanAU A Australia - No Clubmispunched
Dorothy AdrianNE V Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Bob CameronBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

3 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers52:0315:18
2Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club54:36+2:3316:03
3Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers1:14:04+22:0121:47
4Tara Hannah Mel AU A Australia - No Club1:19:53+27:5023:29
5Kate Elise AU A Australia - No Club1:40:39+48:3629:36
6Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:49:47+57:4432:17
7Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:55:58+1:03:5534:06

5

2 325 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michelle and Aly AU A Australia - No Club1:09:2029:49

Please report errors in the result list to the organiser.