Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 6 - Upper Crusoe

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 6 - Upper Crusoe
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 20 May 2017

1

6 650 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers42:416:25
2Jim RussellBG V Bendigo Orienteers45:33+2:526:50
3Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering50:38+7:577:36
4David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers55:37+12:568:21
5Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club1:03:11+20:309:30
6Rory FinlayMF V Melbourne Forest Racers1:11:16+28:3510:43
7Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers1:19:12+36:3111:54
8Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:48:03+1:05:2216:14
9Stephen CollinsBK V Bayside Kangaroos Orienteers2:00:06+1:17:2518:03
Julie FlynnBG V Bendigo Orienteersmispunched
Peter ForbesBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish

2

4 650 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Neil BarrBG V Bendigo Orienteers43:269:20
2Iain MacDonaldBG V Bendigo Orienteers45:16+1:509:44
3Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers46:25+2:599:58
4Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers54:36+11:1011:44
5Gary GrealyBG V Bendigo Orienteers55:01+11:3511:49
6John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers55:39+12:1311:58
7Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club57:37+14:1112:23
8Bryne NickBG V Bendigo Orienteers58:26+15:0012:33
9Raymond FinlayAU A Australia - No Club1:00:01+16:3512:54
10Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:01:35+18:0913:14
11Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:03:00+19:3413:32
12Mark HennessyCH V Central Highlands Orienteering1:03:21+19:5513:37
13Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club1:03:58+20:3213:45
14Philippa Lohmeyer-CollinsBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:11:43+28:1715:25
15John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:12:30+29:0415:35
16Ken DowlingEU V Eureka Orienteers1:12:48+29:2215:39
17Peter HillBG V Bendigo Orienteers1:16:46+33:2016:30
18Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:21:44+38:1817:34
19David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club1:27:05+43:3918:43
20Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:32:10+48:4419:49
21Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club1:34:27+51:0120:18
21Heather O`DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Club1:34:27+51:0120:18
23Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:45:08+1:01:4222:36
24Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:55:15+1:11:4924:47
Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Clubmispunched
Colin WalkerBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

3 200 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers26:368:18
2Matt JackelBG V Bendigo Orienteers40:25+13:4912:37
3Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers48:35+21:5915:10
4Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers48:38+22:0215:11
5Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club51:58+25:2216:14
6Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers58:20+31:4418:13
7Judy FittBG V Bendigo Orienteers1:00:34+33:5818:55
8Georgia MitchellAU A Australia - No Club1:15:48+49:1223:41
9Tegan LoweAU A Australia - No Club1:15:52+49:1623:42
10Caitriona McgowanAU A Australia - No Club1:16:09+49:3323:47
Bob CameronBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Teresa FinlayAU A Australia - No Club39:1412:39
2Ashley WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club50:00+10:4616:07
3Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:32:56+53:4229:58
4Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:46:03+1:06:4934:12

5

2 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers20:417:57
2Ashley WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club20:55+0:148:02
3Liz HarperAU A Australia - No Club30:18+9:3711:39
4Allison HughesAU A Australia - No Club39:52+19:1115:20
5Jack BarianosAU A Australia - No Club41:47+21:0616:04
6Lauren ThomasAU A Australia - No Club48:47+28:0618:45

Please report errors in the result list to the organiser.