Official results for Bendigo Bush Classic 9 - Pilchers Bridge Nth

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 9 - Pilchers Bridge Nth
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 10 June 2017

1

7 325 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers59:068:04
2Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Club1:42:21+43:1513:58
3Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:47:37+48:3114:41

2

5 900 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers40:346:52
2Nic CherryBG V Bendigo Orienteers47:34+7:008:03
3John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers54:06+13:329:10
4David JonesBG V Bendigo Orienteers56:01+15:279:29
5Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers56:30+15:569:34
6David KnightBK V Bayside Kangaroos Orienteers58:26+17:529:54
7Peter HillBG V Bendigo Orienteers59:31+18:5710:05
8Mark HennessyCH V Central Highlands Orienteering1:06:18+25:4411:14
9Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:06:37+26:0311:17
10Iain MacDonaldBG V Bendigo Orienteers1:08:43+28:0911:38
11Matt & Beth JackelBG V Bendigo Orienteers1:13:15+32:4112:24
12Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers1:14:18+33:4412:35
13Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:16:36+36:0212:58
14Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:18:19+37:4513:16
15Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:21:56+41:2213:53
16John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:31:02+50:2815:25
17Terry GavaghanTK V Tuckonie Orienteering Club1:35:16+54:4216:08
18Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:43:31+1:02:5717:32
Heather JonesBG V Bendigo Orienteersmispunched
Ken DowlingEU V Eureka Orienteersmispunched

3

3 425 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers36:1610:35
2Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers36:22+0:0610:37
3Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers42:20+6:0412:21
4Jack WigneyBG V Bendigo Orienteers43:58+7:4212:50
5Bob CameronBG V Bendigo Orienteers54:45+18:2915:59
6Laurie NivenNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:03:08+26:5218:25
7Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Club1:16:49+40:3322:25
8Margaret KerteszBG V Bendigo Orienteers1:32:28+56:1226:59
Amos WalzBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers32:5711:21
2Lauren BrunnerBG V Bendigo Orienteers46:31+13:3416:02
3Naomi FountainAU A Australia - No Club53:22+20:2518:24
4Eleanor WilliamsBG V Bendigo Orienteers54:33+21:3618:48
5Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:07:56+34:5923:25
6Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:10:44+37:4724:23
Rob RigatoAU A Australia - No Clubmispunched
Rex NivenNE V Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched

5

2 825 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dustan GilesAU A Australia - No Club35:2112:30
2Xavier OughAU A Australia - No Club37:16+1:5513:11
3Jenae .AU A Australia - No Club54:12+18:5119:11
4Kaleb BrackenAU A Australia - No Club1:03:31+28:1022:29

Please report errors in the result list to the organiser.