Official results for OQ AGM | Cyclones Sprint #5 | OY2 USQ Ipswich

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OQ AGM | Cyclones Sprint #5 | OY2 USQ Ipswich
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Sunday 19 March 2017

Hard 1

3 500 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBB.Q14:234:06
2Aaron BreedNo club14:26+0:034:07
3Riley de JongRR.Q15:19+0:564:22
4Kurt NeumannEN.Q15:49+1:264:31
5Krystal NeumannEN.Q17:00+2:374:51
6Ryan GrayUG.Q17:33+3:105:00
7Rachel EffeneyUG.Q17:53+3:305:06
8Daniel GrayUG.Q18:02+3:395:09
9Anna SheldonUG.Q18:12+3:495:12
10Nicholas BurridgeUG.Q18:41+4:185:20
11Lachlan HowardEN.Q18:44+4:215:21
12Heather MuirEN.Q19:00+4:375:25
13Brenton GrayUG.Q19:13+4:505:29
14Jaiden FidgeBB.Q19:19+4:565:31
15Tim McIntyreUG.Q19:30+5:075:34
16Samuel GarbelliniEN.Q19:37+5:145:36
17Mark NemethTF.Q19:43+5:205:38
18Thomas GarbelliniEN.Q19:44+5:215:38
19Winnie OakhillUG.Q20:12+5:495:46
20Geoff PeckTF.Q20:19+5:565:48
21Meredith GrayUG.Q20:33+6:105:52
22Su Yan TayUG.Q20:40+6:175:54
23Malcolm PowellUG.Q21:15+6:526:04
24Jayden HarveyUG.Q21:45+7:226:12
25Bronte GannonRR.Q21:54+7:316:15
26Brad SempleNo club22:13+7:506:20
27Neil SimsonTF.Q22:25+8:026:24
28Wendy ReadUG.Q22:28+8:056:25
29Joseph GarbelliniEN.Q23:11+8:486:37
30James ShulmeisterUG.Q23:50+9:276:48
31Wim de JongRR.Q26:56+12:337:41
32Murray HainesSO.Q27:32+13:097:52
33Jess BilyjNo club29:41+15:188:28
34Guy PigerreUG.Q32:50+18:279:22
35Robin SimsonTF.Q48:10+33:4713:45
Lachlan McIntyreUG.Qmispunched

Hard 2

3 000 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG.Q16:455:35
2Greg ChatfieldUG.Q20:23+3:386:47
3Ross BarrGO.N20:37+3:526:52
4Heather BurridgeUG.Q21:19+4:347:06
5Brendan HenrySO.Q22:04+5:197:21
6Geraldine ChatfieldUG.Q22:17+5:327:25
7Kristine TraceyNo club22:56+6:117:38
8Gordon MuirEN.Q23:07+6:227:42
9Murray PowellUG.Q23:11+6:267:43
10Robert RapkinsEN.Q24:01+7:168:00
11Tony BryantEN.Q24:31+7:468:10
12Laura de JongRR.Q24:38+7:538:12
13Linda BurridgeUG.Q25:20+8:358:26
14Frances PowellUG.Q25:32+8:478:30
15Reid MoranNo club26:05+9:208:41
16Jacquie RandUG.Q26:39+9:548:53
17Clive PopeUG.Q29:52+13:079:57
18James MitchellUG.Q31:28+14:4310:29
19Liz BourneBB.Q35:06+18:2111:42
20James BowlingEN.Q35:55+19:1011:58

Hard 3

1 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cameron WilliamsRR.Q11:186:38
2Cayleb FidgeBB.Q13:35+2:177:59
3Robin SpriggsUG.Q15:43+4:259:14
4Lynda RapkinsEN.Q18:40+7:2210:58
5Rhonda BowlingEN.Q26:07+14:4915:21
6Noelene AndersonUG.Q27:45+16:2716:19
7Jen WoodsTF.Q44:58+33:4026:27
8Barbara PopeUG.Q11:56:17+11:44:597:01:20

Moderate

2 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elizabeth FergusonUG.Q18:079:03
2Scott FergusonUG.Q20:59+2:5210:29
3Tanaya HarveyUG.Q21:27+3:2010:43
4Liam BromilowNo club21:36+3:2910:48
5Jen RamamurthyEN.Q22:53+4:4611:26
6Linda HarveyUG.Q38:49+20:4219:24

Very Easy

900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caelan WilliamsRR.Q7:358:25
2Alara WilliamsRR.Q7:40+0:058:31
3Adrian GarbelliniEN.Q10:40+3:0511:51
4Lachlan FergusonUG.Q11:27+3:5212:43
5Cate NemethTF.Q21:22+13:4723:44

Easy

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul GarbelliniEN.Q11:027:21
2Alara2 WilliamsRR.Q12:44+1:428:29
3Caelan2 WilliamsRR.Q13:00+1:588:40
4Sara GarbelliniEN.Q13:14+2:128:49
5Josephine GarbelliniEN.Q14:51+3:499:54
6Chris NemethTF.Q17:42+6:4011:48
7James FergusonUG.Q31:48+20:4621:12

Please report errors in the result list to the organiser.