Orienteering Australia

Official results for Bush Relay - Hardings Paddock, near Ipswich

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush Relay - Hardings Paddock, near Ipswich
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 3 September 2017

Classes: Show all | Easy | Short A | Long A | Short B | Long B

Easy/Very Easy

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack ReinbottRR.Q7:14
1Paul GarbelliniEN.Q7:14
3Gabriel SchubertRR.Q7:27+0:13
4Ella RogersRR.Q7:30+0:16
5Adrian GarbelliniEN.Q7:46+0:32
6James FergusonUG.Q10:56+3:42
7Xanthe SchubertRR.Q11:10+3:56
8Caelan WilliamsRR.Q11:11+3:57
9Cate NemethTF.Q11:12+3:58
10Chris NemethTF.Q11:16+4:02
11Alara WilliamsRR.Q11:23+4:09
12Sundar RamamurthyEN.Q11:37+4:23
13Josephine GarbelliniEN.Q12:16+5:02
14Jen RamamurthyEN.Q12:56+5:42
15Lachlan FergusonUG.Q14:57+7:43
16Kieran DareRR.Q17:35+10:21
Deb ReinbottRR.Qmispunched

Short A

3 300 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver SchubertRR.Q35:2010:42
2Tony Tavner-CornerTF.Q46:01+10:4113:56
3Sara GarbelliniEN.Q46:26+11:0614:04
4Cameron WilliamsRR.Q46:53+11:3314:12
5Juliana de NooyUG.Q54:32+19:1216:31
6Frances PowellUG.Q54:44+19:2416:35
7Tom SchultsUG.Q55:21+20:0116:46
8Johanna Tavner-CornerTF.Q56:11+20:5117:01
9Clive PopeUG.Q1:03:43+28:2319:18
10Elizabeth FergusonUG.Q1:08:01+32:4120:36
11Scott FergusonUG.Q1:08:17+32:5720:41
12Noelene AndersonUG.Q1:33:50+58:3028:26
13Alan W CoxTF.Q2:03:42+1:28:2237:29
Marcus HetterlingNo clubmispunched
Ingo HetterlingNo clubmispunched
Oscar HetterlingNo clubdid not finish
Alix HetterlingNo clubdid not finish
Christo GerberNo clubdid not finish
John GerberNo clubdid not finish

Long A

4 300 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kurt NeumannEN.Q29:446:54
2Daniel GrayUG.Q32:01+2:177:26
3Caroline PigerreUG.Q34:57+5:138:07
4Anna SheldonUG.Q35:33+5:498:16
5Nicholas BurridgeUG.Q36:54+7:108:34
6Ross McGinnisSO.Q40:54+11:109:30
7Grant ReinbottRR.Q41:40+11:569:41
8Julia GannonRR.Q43:50+14:0610:11
9Anatoly KulikovUG.Q45:48+16:0410:39
10Peter EffeneyUG.Q47:54+18:1011:08
11Neil GannonRR.Q50:39+20:5511:46
12Jess RogersRR.Q54:37+24:5312:42
13Joseph GarbelliniEN.Q1:13:47+44:0317:09
Jacquie RandUG.Qmispunched
Greg ChatfieldUG.Qdid not start
Samuel GarbelliniEN.Qdid not start
Lynda RapkinsEN.Qdid not start
Robert RapkinsEN.Qdid not start
Neil SimsonTF.Qdid not start

Short B

3 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG.Q32:049:43
2Nicole WilliamsRR.Q38:08+6:0411:33
3William CoxRR.Q41:26+9:2212:33
4Annette RogersRR.Q1:05:32+33:2819:51
5Fiona McIntyreUG.Q1:21:33+49:2924:42
6Guy PigerreUG.Q1:21:58+49:5424:50
7Pam CoxTF.Q1:28:29+56:2526:48
Barbara PopeUG.Qmispunched

Long B

4 300 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Krystal NeumannEN.Q29:466:55
2Jack NeumannEN.Q29:51+0:056:56
3Blake ReinbottRR.Q33:34+3:487:48
4Mark NemethTF.Q34:58+5:128:07
5Jaiden FidgeBB.Q35:05+5:198:09
6Thomas GarbelliniEN.Q36:00+6:148:22
7Meredith GrayUG.Q38:02+8:168:50
8Winnie OakhillUG.Q38:59+9:139:03
9Lachlan HowardEN.Q39:25+9:399:10
10Tim McIntyreUG.Q39:37+9:519:12
11Ryan GrayUG.Q40:22+10:369:23
12Laurel GannonRR.Q40:34+10:489:26
13Nina GannonRR.Q58:27+28:4113:35

Please report errors in the result list to the organiser.