Official results for Vic MTBO Series #4 - Fingerpost Corner, Woodend

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Vic MTBO Series #4 - Fingerpost Corner, Woodend
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Sunday 22 October 2017

Course 1 Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hayden Lebbink- -1:36:47
2Jayden ThrushNo club membership2:22:27
3Steven LawBayside Kangaroos Orienteers2:24:13
4Andrew Baker- -2:43:02
5Simon VandestadtNo club membership3:03:49
James RushNo club membershipdid not finish

Course 1 Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maria PlyashechkoEureka Orienteers2:54:21
Sharon HannaNo club membershipdid not finish

Course 2 Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard EisnerNo club membership1:48:21
2Steve Hanlon- -1:49:49
3Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers1:52:25
4Bruce PatersonBayside Kangaroos Orienteers1:53:09
5Elliot Paulsen (Recreational)- -2:07:50
6Mark PearsonBayside Kangaroos Orienteers2:09:05
7Glenn MartiniNo club membership2:18:12
Tom LothianBayside Kangaroos Orienteersdid not finish

Course 2 Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Caitlin WadeNo club membership2:19:18
2Clare BrownridgeBendigo Orienteers2:25:18
3Jayne SalesMelbourne Forest Racers2:35:30
Sofie Van GunsterenNo club membershipdid not finish

Course 3 Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter HillBendigo Orienteers1:11:24
2Keith WadeTuckonie Orienteering Club1:14:42
3Wilco KerstenNo club membership1:32:06
4Robert EdmondsNillumbik Emus Orienteering Club1:38:46
5Peter MaloneyNillumbik Emus Orienteering Club1:40:42
6Wayne PageNo club membership2:10:58
7John ChellewBendigo Orienteers2:19:16
8Sean Burns- -2:37:38

Course 3 Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kate GavensBayside Kangaroos Orienteers1:13:11
2Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers1:21:48
3Monica DicksonEureka Orienteers1:47:45
4Peta WhitfordYarra Valley Orienteering Club1:51:25
5Lisa PageNo club membership2:13:27
6Lucy McCue- -2:37:52

Course 4 Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Serge KurovEureka Orienteers35:55
2Ralph KochYarra Valley Orienteering Club39:58
3Eliot Paulsen- -44:00
4Blake GordonEureka Orienteers49:24

Course 4 Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club1:00:33
2Helen EdmondsNillumbik Emus Orienteering Club1:05:43
3Carolyn CusworthBayside Kangaroos Orienteers1:10:12

Score

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Adam Smith- -12002:05:18
2Banjo Ford- -12002:05:29
2Sam Ford- -12002:05:29
4Brynn Smith- -12002:05:31
5Kevin MorrisBayside Kangaroos Orienteers9001:45:40
6Jenny Sheahan- -50056:24
7Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers50059:56
8Nick Conquest- -5001:30:22
9Daniel Oster- -5001:30:28
10Clancy Conquest- -5001:30:33
11Leo Oster- -5001:30:38
12Joyce RowlandsNillumbik Emus Orienteering Club5001:42:18
13John Sheahan- -3001:06:24

Please report errors in the result list to the organiser.