Official results for 2017 MelBushO 4 Brimbank Park, Keilor

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 MelBushO 4 Brimbank Park, Keilor
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Sunday 2 July 2017

1 - Long Hard

5 770 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMFR Melbourne Forest Racers38:346:41
2Glenn JamesBKV Bayside Kangaroos Orienteers38:45+0:116:42
3Simon RouseDRV Dandenong Ranges Orienteering40:02+1:286:56
4Peter HobbsDRV Dandenong Ranges Orienteering41:56+3:227:16
5Scott GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers43:27+4:537:31
6Reuben SmithMFR Melbourne Forest Racers44:18+5:447:40
7Matt van der PeetBKV Bayside Kangaroos Orienteers45:46+7:127:55
8Fredrik JohanssonMFR Melbourne Forest Racers46:15+7:418:00
9Ian DaviesDRV Dandenong Ranges Orienteering48:15+9:418:21
10Andrew BakerBKV Bayside Kangaroos Orienteers48:27+9:538:23
11Martin SteerDRV Dandenong Ranges Orienteering49:14+10:408:31
12Alan KufferYVV Yarra Valley Orienteering Club49:49+11:158:38
13Lucy McgarvaOV/No club Orienteering Victoria50:33+11:598:45
14Clare BrownridgeBGV Bendigo Orienteers51:17+12:438:53
15Warwick WilliamsBGV Bendigo Orienteers52:30+13:569:05
16Bruce PatersonARV Victorian ARDF Group52:56+14:229:10
17Jarrod HarrisDRV Dandenong Ranges Orienteering53:26+14:529:15
18Steve LeicesterBKV Bayside Kangaroos Orienteers53:43+15:099:18
19David Colls- -53:46+15:129:19
20Mark BaxterNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl55:07+16:339:33
21Vic SedunaryBKV Bayside Kangaroos Orienteers55:16+16:429:34
22Geoff ArmstrongNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl55:55+17:219:41
23Martin KozmaBKV Bayside Kangaroos Orienteers56:17+17:439:45
24Raul SiirakOV/No club Orienteering Victoria56:33+17:599:48
25Alex IkinBKV Bayside Kangaroos Orienteers59:17+20:4310:16
26Darren EenjesBGV Bendigo Orienteers1:03:41+25:0711:02
27Jayne SalesMFR Melbourne Forest Racers1:06:31+27:5711:31
28Peter DalwoodDRV Dandenong Ranges Orienteering1:06:39+28:0511:33
29Helen WalpoleDRV Dandenong Ranges Orienteering1:12:48+34:1412:37
30Stuart McWilliamDRV Dandenong Ranges Orienteering1:15:00+36:2612:59
31Andreas StrasserYVV Yarra Valley Orienteering Club1:15:47+37:1313:08
32Rachel BrownOV/No club Orienteering Victoria1:16:46+38:1213:18
33Katherine TurnerOV/No club Orienteering Victoria1:19:00+40:2613:41
34Hamish FreemanOV/No club Orienteering Victoria1:26:20+47:4614:57
35Maria MainBGV Bendigo Orienteers1:28:59+50:2515:25
36Peter ChenDRV Dandenong Ranges Orienteering1:29:10+50:3615:27
37Al McmillanOV/No club Orienteering Victoria1:32:09+53:3515:58
38Gabby McmillanOV/No club Orienteering Victoria1:32:34+54:0016:02
39Mary EnterBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:32:44+54:1016:04
Warwick DavisDRV Dandenong Ranges Orienteeringmispunched
Paul MainBKV Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Max UedaOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Stephanie AndrewsOV/No club Orienteering Victoriadid not finish

2 - Short Hard

4 170 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James RobertsonBGV Bendigo Orienteers26:046:15
2Dion KeechMFR Melbourne Forest Racers28:11+2:076:45
3Tom LothianBKV Bayside Kangaroos Orienteers29:12+3:087:00
4Lanita SteerDRV Dandenong Ranges Orienteering30:22+4:187:16
5Mason ArthurMFR Melbourne Forest Racers30:51+4:477:23
6Melissa GangemiYVV Yarra Valley Orienteering Club32:42+6:387:50
7Bryan StokesOV/No club Orienteering Victoria33:16+7:127:58
8Tim WardropYVV Yarra Valley Orienteering Club34:43+8:398:19
9Damian SpencerDRV Dandenong Ranges Orienteering38:31+12:279:14
10Kate GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers38:35+12:319:15
11Moira KufferYVV Yarra Valley Orienteering Club38:36+12:329:15
12Rebecca ShawBKV Bayside Kangaroos Orienteers39:41+13:379:30
13Andrew HunterBKV Bayside Kangaroos Orienteers40:39+14:359:44
14Ewen TempletonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl41:39+15:359:59
15Ron FrederickNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl41:45+15:4110:00
16Dennis MewsBKV Bayside Kangaroos Orienteers42:03+15:5910:05
17Campbell JamesBKV Bayside Kangaroos Orienteers42:36+16:3210:12
18Julie FrancisMFR Melbourne Forest Racers43:49+17:4510:30
19Deb SutherlandBKV Bayside Kangaroos Orienteers44:18+18:1410:37
20Murray HannaBKV Bayside Kangaroos Orienteers44:21+18:1710:38
21Andras BogdanovitsDRV Dandenong Ranges Orienteering44:51+18:4710:45
22David KnightBKV Bayside Kangaroos Orienteers45:06+19:0210:48
23Mark HennessyCHV Central Highlands Orienteering45:46+19:4210:58
24Ruth GoddardYVV Yarra Valley Orienteering Club46:52+20:4811:14
25Mark BesleyDRV Dandenong Ranges Orienteering47:44+21:4011:26
26Peter MaloneyNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl50:13+24:0912:02
27Jeka MijicOV/No club Orienteering Victoria50:51+24:4712:11
28Libby MeekingYVV Yarra Valley Orienteering Club51:16+25:1212:17
29Jenelle TempletonNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl51:17+25:1312:17
30Pat MewsBKV Bayside Kangaroos Orienteers52:02+25:5812:28
31Geoff AdamsBKV Bayside Kangaroos Orienteers52:08+26:0412:30
32Peter YeatesDRV Dandenong Ranges Orienteering53:06+27:0212:44
33Greg TamblynBKV Bayside Kangaroos Orienteers55:00+28:5613:11
34Carolyn LaytonOV/No club Orienteering Victoria55:02+28:5813:11
35Lincoln PatersonOV/No club Orienteering Victoria55:15+29:1113:14
36Anne RobinsonBKV Bayside Kangaroos Orienteers55:21+29:1713:16
37John MeekingYVV Yarra Valley Orienteering Club55:45+29:4113:22
38Pamela KingDRV Dandenong Ranges Orienteering1:01:12+35:0814:40
39Ian MathiesonOV/No club Orienteering Victoria1:02:53+36:4915:04
40Richard SallmannOV/No club Orienteering Victoria1:06:25+40:2115:55
41Nicole BaxterNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:06:50+40:4616:01
42Laurie NivenNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:09:51+43:4716:45
43Meri-kai PihelgasOV/No club Orienteering Victoria1:10:13+44:0916:50
44Colin MorgansYVV Yarra Valley Orienteering Club1:11:44+45:4017:12
45Peter KempsterNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl1:15:59+49:5518:13
46Wilco KerstenOV/No club Orienteering Victoria1:25:00+58:5620:23
47Anthony JonesBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:26:35+1:00:3120:45
48Thuyen NguyenOV/No club Orienteering Victoria1:28:33+1:02:2921:14
49Bob LeicesterBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:32:33+1:06:2922:11
50Kimberley WongOV/No club Orienteering Victoria1:37:55+1:11:5123:28
51David GoddardYVV Yarra Valley Orienteering Club1:44:25+1:18:2125:02
Schon HudsonNEV Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Ian DiasOV/No club Orienteering Victoriamispunched

3 - Moderate

3 470 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ralph KochYVV Yarra Valley Orienteering Club26:347:39
2Sophie TavernaCHV Central Highlands Orienteering28:10+1:368:07
3Wendy TavernaCHV Central Highlands Orienteering29:24+2:508:28
4Alicia CiacicNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl29:40+3:068:32
5Doug HewardOV/No club Orienteering Victoria31:13+4:398:59
6Ian DiasOV/No club Orienteering Victoria31:40+5:069:07
7Jeka MijicOV/No club Orienteering Victoria32:01+5:279:13
8Leanne timon WoodwardOV/No club Orienteering Victoria32:53+6:199:28
9Ken MooreDRV Dandenong Ranges Orienteering36:27+9:5310:30
10Frank van der PeetBKV Bayside Kangaroos Orienteers39:26+12:5211:21
11Tasha JamesBKV Bayside Kangaroos Orienteers42:35+16:0112:16
12Ian BakerBKV Bayside Kangaroos Orienteers42:39+16:0512:17
13Kevin MorrisBKV Bayside Kangaroos Orienteers43:14+16:4012:27
14Chloe EdwardsOV/No club Orienteering Victoria44:47+18:1312:54
15Nicholas LeongOV/No club Orienteering Victoria46:45+20:1113:28
16Ainslie CumminsDRV Dandenong Ranges Orienteering47:18+20:4413:37
17Claire AdamsBKV Bayside Kangaroos Orienteers48:01+21:2713:50
18Graeme NewtonOV/No club Orienteering Victoria49:04+22:3014:08
19Ian StirlingNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl49:25+22:5114:14
20Des GregoryBKV Bayside Kangaroos Orienteers50:47+24:1314:38
21Brendon MceniryOV/No club Orienteering Victoria51:06+24:3214:43
22Lindsay ThomasDRV Dandenong Ranges Orienteering53:01+26:2715:16
23Jo CannyOV/No club Orienteering Victoria56:49+30:1516:22
24Rob Mili bajwaOV/No club Orienteering Victoria59:44+33:1017:12
25Ilze YeatesDRV Dandenong Ranges Orienteering1:04:06+37:3218:28
26Rosie SalvarisBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:05:17+38:4318:48
27Michael HubbertBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:11:21+44:4720:33
28Sanna KerstenOV/No club Orienteering Victoria1:15:30+48:5621:45
29Lily BlakeOV/No club Orienteering Victoria1:18:03+51:2922:29
30Tanya BlakeOV/No club Orienteering Victoria1:18:08+51:3422:31
31Simon LovellOV/No club Orienteering Victoria1:26:12+59:3824:50
32John NguyenOV/No club Orienteering Victoria1:27:42+1:01:0825:16
33Harsha PalwaiOV/No club Orienteering Victoria1:38:25+1:11:5128:21
Mon PlantOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Sunny PlantOV/No club Orienteering Victoriamispunched

4 - Easy

2 380 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sophie ArthurMFR Melbourne Forest Racers19:248:09
2Ryan CiacicNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl21:43+2:199:07
3Hannah SpencerDRV Dandenong Ranges Orienteering24:59+5:3510:29
4Luca BogdanovitsDRV Dandenong Ranges Orienteering26:20+6:5611:03
5Simon CookOV/No club Orienteering Victoria26:55+7:3111:18
6Sunny PlantOV/No club Orienteering Victoria28:12+8:4811:50
7Cathryn LiebauOV/No club Orienteering Victoria28:39+9:1512:02
8Arika BogdanovitsDRV Dandenong Ranges Orienteering30:16+10:5212:43
9Ben CollsYVV Yarra Valley Orienteering Club34:08+14:4414:20
10Emily WardropYVV Yarra Valley Orienteering Club34:54+15:3014:39
11Montinee PlantOV/No club Orienteering Victoria34:56+15:3214:40
12Amelie CollsYVV Yarra Valley Orienteering Club35:10+15:4614:46
13Evan GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers37:15+17:5115:39
14Hannah AdamsBKV Bayside Kangaroos Orienteers38:10+18:4616:02
15Mia GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers40:16+20:5216:55
16Simon CheelOV/No club Orienteering Victoria44:02+24:3818:30
17Kayoko MukaiOV/No club Orienteering Victoria46:13+26:4919:25
18Sachiyo IwasakiOV/No club Orienteering Victoria46:16+26:5219:26
19James CattonOV/No club Orienteering Victoria46:25+27:0119:30
20Ann-maree AlexanderOV/No club Orienteering Victoria47:59+28:3520:09
21Carol MorgansYVV Yarra Valley Orienteering Club48:02+28:3820:10
22Lachlan RobertsonOV/No club Orienteering Victoria48:28+29:0420:21
23Charlie RobertsonOV/No club Orienteering Victoria48:39+29:1520:26
24Emrys GisborneOV/No club Orienteering Victoria50:36+31:1221:15
25ARLO LITTLEROV/No club Orienteering Victoria50:41+31:1721:17
26Lisa KellyOV/No club Orienteering Victoria52:56+33:3222:14
27Eve BlakeOV/No club Orienteering Victoria53:55+34:3122:39
28Joshua PlantOV/No club Orienteering Victoria56:51+37:2723:53
29Prague HouseOV/No club Orienteering Victoria58:34+39:1024:36
30Cameron PlantOV/No club Orienteering Victoria58:42+39:1824:39
31Family OkabeBKV Bayside Kangaroos Orienteers1:08:31+49:0728:47
Angelina KozmaBKV Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Joey YatesOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Jack YatesOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Sam LothianBKV Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Duncan BrownOV/No club Orienteering Victoriadid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.