Official results for 2017 MelBushO 6 Woodlands, Greenvale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 MelBushO 6 Woodlands, Greenvale
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Sunday 20 August 2017

1 - Long Hard

6 440 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kerrin RattrayMelbourne Forest Racers31:464:55
2Bruce ArthurMelbourne Forest Racers32:36+0:505:03
3Glenn JamesBendigo Orienteers34:01+2:155:16
4Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering35:01+3:155:26
5Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers36:04+4:185:36
6Dion KeechMelbourne Forest Racers36:10+4:245:36
7Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers37:08+5:225:45
8Matt van der PeetBayside Kangaroos Orienteers38:14+6:285:56
9Martin SteerDandenong Ranges Orienteering39:29+7:436:07
10Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club39:41+7:556:09
11Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club39:47+8:016:10
12Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club39:59+8:136:12
13Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers40:00+8:146:12
14Emma PrimeTuckonie Orienteering Club40:02+8:166:12
15Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering40:36+8:506:18
16Chris NorwoodEureka Orienteers40:43+8:576:19
17Clare BrownridgeBendigo Orienteers41:26+9:406:26
18Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers43:56+12:106:49
19Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club45:16+13:307:01
20Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Cl46:05+14:197:09
21Liis JohansonMelbourne Forest Racers46:26+14:407:12
22Jarrod HarrisDandenong Ranges Orienteering47:00+15:147:17
23Lucy McgarvaOrienteering Victoria49:01+17:157:36
24Kirsten FairfaxMelbourne Forest Racers49:06+17:207:37
25Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers52:17+20:318:07
26Rebecca ShawOrienteering Victoria54:42+22:568:29
27Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Cl56:14+24:288:43
28John CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl56:16+24:308:44
28Alex IkinBayside Kangaroos Orienteers56:16+24:308:44
30Jim GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl57:48+26:028:58
31Janine SteerDandenong Ranges Orienteering59:30+27:449:14
32Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering59:33+27:479:14
33Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering1:00:07+28:219:20
34Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering1:00:49+29:039:26
35Nicholas LeongOrienteering Victoria1:00:58+29:129:28
36Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering1:09:33+37:4710:47
37Daniel CahirTuckonie Orienteering Club1:12:45+40:5911:17
38Josephine YeatmanNillumbik Emus Orienteering Cl1:12:57+41:1111:19
39David KehoeOrienteering Victoria1:14:06+42:2011:30
40Sylvain ClementOrienteering Victoria1:22:23+50:3712:47
41Ian MathiesonOrienteering Victoria1:24:32+52:4613:07
42Mary EnterBayside Kangaroos Orienteers1:29:47+58:0113:56
43Michael StillwellNillumbik Emus Orienteering Cl1:47:34+1:15:4816:42
44Tim RobimsomOrienteering Victoria2:09:34+1:37:4820:07
45Mark StephensOrienteering Victoria2:10:30+1:38:4420:15
John TemplerOrienteering Victoriamispunched
Ray AzzopardiOrienteering Victoriamispunched
Nick TaylorOrienteering Victoriamispunched

2 - Short Hard

4 160 m, 38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stephen HanlonCentral Highlands Orienteering26:596:29
2Torren ArthurMelbourne Forest Racers28:07+1:086:45
3Asha SteerDandenong Ranges Orienteering29:40+2:417:07
4Heather O`DonnellYarra Valley Orienteering Club33:51+6:528:08
5Alex TarrYarra Valley Orienteering Club34:30+7:318:17
6Mark HennessyCentral Highlands Orienteering35:14+8:158:28
7Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers36:39+9:408:48
8Campbell JamesBendigo Orienteers38:50+11:519:20
9Chris CroweOrienteering Victoria41:13+14:149:54
10Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club41:29+14:309:58
11Kelly BarrettNillumbik Emus Orienteering Cl42:47+15:4810:17
12Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers43:03+16:0410:20
13Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering44:14+17:1510:37
14Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club44:58+17:5910:48
15Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers45:01+18:0210:49
16Mike WhittonDandenong Ranges Orienteering45:03+18:0410:49
17Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club45:34+18:3510:57
18Ian PhillipsCentral Highlands Orienteering46:14+19:1511:06
19Richard SallmannOrienteering Victoria47:08+20:0911:19
20Pat MewsBayside Kangaroos Orienteers47:16+20:1711:21
21Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers47:23+20:2411:23
22Nicole BaxterOrienteering Victoria48:16+21:1711:36
23Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers49:08+22:0911:48
24Deb SutherlandBayside Kangaroos Orienteers50:34+23:3512:09
25Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Cl52:36+25:3712:38
26Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers54:01+27:0212:59
27James CattonOrienteering Victoria55:15+28:1613:16
28John MeekingYarra Valley Orienteering Club55:31+28:3213:20
29Colin MorgansYarra Valley Orienteering Club56:26+29:2713:33
30Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering58:54+31:5514:09
31Rebecca FordOrienteering Victoria1:00:26+33:2714:31
32Pamela KingDandenong Ranges Orienteering1:01:26+34:2714:46
33Leone CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl1:06:16+39:1715:55
34Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Cl1:10:44+43:4517:00
35Rex NivenNillumbik Emus Orienteering Cl1:10:59+44:0017:03
36Mark KorvinDandenong Ranges Orienteering1:33:41+1:06:4222:31
37Leonie KempOrienteering Victoria1:35:38+1:08:3922:59
38Sarah KempOrienteering Victoria1:35:42+1:08:4323:00

3 - Moderate

3 140 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan CatesYarra Valley Orienteering Club23:557:37
2Ralph KochYarra Valley Orienteering Club24:43+0:487:52
3Sophie ArthurMelbourne Forest Racers26:20+2:258:23
4Erin van der PeetBayside Kangaroos Orienteers33:52+9:5710:47
5Ian DiasDandenong Ranges Orienteering34:06+10:1110:51
6Alicia CiacicEureka Orienteers35:04+11:0911:10
7Janet TarrYarra Valley Orienteering Club35:08+11:1311:11
8Ambrose GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl36:00+12:0511:27
9Ken MooreTuckonie Orienteering Club36:13+12:1811:32
10Chiara BoccaOrienteering Victoria36:25+12:3011:35
11Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers47:05+23:1014:59
12Ian BakerBayside Kangaroos Orienteers47:18+23:2315:03
13Graeme NewtonOrienteering Victoria48:17+24:2215:22
14Brendon MceniryOrienteering Victoria48:20+24:2515:23
15Tasha JamesOrienteering Victoria48:39+24:4415:29
16Lachlan MacleanOrienteering Victoria49:38+25:4315:48
17Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering51:42+27:4716:27
18Barrett FamilyMelbourne Forest Racers54:00+30:0517:11
19Kathleen BarrettMelbourne Forest Racers54:22+30:2717:18
20Per NeergaardOrienteering Victoria54:27+30:3217:20
21Noel McVeyTuckonie Orienteering Club56:07+32:1217:52
22Peter BlackYarra Valley Orienteering Club56:28+32:3317:58
23Des GregoryBayside Kangaroos Orienteers59:43+35:4819:01
24Jeanette FineganBayside Kangaroos Orienteers59:45+35:5019:01
25Alex RowlandsBayside Kangaroos Orienteers1:02:44+38:4919:58
26Patrick KethersOrienteering Victoria1:05:46+41:5120:56
27Sal PalayOrienteering Victoria1:05:54+41:5920:59
28Jack GilbertOrienteering Victoria1:06:07+42:1221:03
29Stellan OconnellOrienteering Victoria1:06:14+42:1921:05
30Gus GilbertOrienteering Victoria1:07:01+43:0621:20
31Family GrahamOrienteering Victoria1:11:11+47:1622:40
32Chloe EdwardsOrienteering Victoria1:12:26+48:3123:04
33Alexandra LaceyOrienteering Victoria1:18:29+54:3424:59
Aya YasunagaOrienteering Victoriamispunched
Leah BlochOrienteering Victoriamispunched
Natalie AisbettOrienteering Victoriadid not finish

4 - Easy

2 170 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl23:0510:38
2Ian McleanOrienteering Victoria23:39+0:3410:53
3Emma CatesYarra Valley Orienteering Club24:34+1:2911:19
4Brooke AyresOrienteering Victoria27:26+4:2112:38
5Sheila AyresOrienteering Victoria27:28+4:2312:39
6Angus HewittMelbourne Forest Racers32:39+9:3415:02
7Evan GavensBayside Kangaroos Orienteers34:34+11:2915:55
8Mia GavensBayside Kangaroos Orienteers34:43+11:3815:59
9Artem OsmerkinOrienteering Victoria36:05+13:0016:37
10Toby van der PeetOrienteering Victoria39:20+16:1518:07
11Katherine DentYarra Valley Orienteering Club39:43+16:3818:18
12Fiona CaristoOrienteering Victoria39:59+16:5418:25
13Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers40:30+17:2518:39
14Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers41:02+17:5718:54
15Maia DoddsOrienteering Victoria43:29+20:2420:02
16Carol MorgansYarra Valley Orienteering Club46:39+23:3421:29
17Lily MartinOrienteering Victoria47:15+24:1021:46
18Annette WoodwardOrienteering Victoria48:54+25:4922:32
19Leanne timon WoodwardOrienteering Victoria49:02+25:5722:35
20Lachlan MarshallOrienteering Victoria57:29+34:2426:29
21Wendy PotterOrienteering Victoria1:00:54+37:4928:03
22Kyra MooreOrienteering Victoria1:08:49+45:4431:42
Theresa PriorOrienteering Victoriamispunched
Matilda HuttonOrienteering Victoriamispunched
Alex HuttonOrienteering Victoriamispunched
Prague HouseOrienteering Victoriamispunched
Michelle PriorOrienteering Victoriamispunched

Please report errors in the result list to the organiser.