Orienteering Australia

Official results for Pumicestone Road - Sunshine Orienteers

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Pumicestone Road - Sunshine Orienteers
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 18 June 2017

Classes: Show all | H2 | H3 | H4 | H5 | Mod | Easy | VEasy

Hard 2

6 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oskar BoothNoosaville46:557:13
2Thomas GarbelliniEN.Q47:17+0:227:16
3Tim McIntyreUG.Q50:17+3:227:44
4Paul ElbyEN.Q53:04+6:098:09
5Nicholas BurridgeUG.Q58:30+11:359:00
6Caroline PigerreQueen1:01:32+14:379:28
7Samuel GarbelliniEN.Q1:03:16+16:219:44
8Mark PetrieSO.Q1:10:10+23:1510:47
9Murray HainesSO.Q1:13:58+27:0311:22
10Ross McGinnisSO.Q1:16:16+29:2111:44
11Walter KelemenSO.Q1:25:53+38:5813:12
12Niamh ShulmeisterBrisbane1:26:50+39:5513:21

Hard 3

5 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malcolm PowellUG.Q44:178:12
2Su Yan TayUG.Q51:43+7:269:34
3Robert RapkinsEN.Q51:59+7:429:37
4Peter RussellSO.Q55:13+10:5610:13
5Brendan HenrySO.Q1:00:34+16:1711:12
6James ShulmeisterUG.Q1:04:10+19:5311:52
7Kathy PetrieSO.Q1:07:36+23:1912:31
8Murray PowellUG.Q1:10:48+26:3113:06
9Sue ClarkeSO.Q1:13:35+29:1813:37

Hard 4

3 700 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacquie RandUG.Q44:1011:56
2Reid MoranTF.Q44:48+0:3812:06
3Lynda RapkinsEN.Q50:17+6:0713:35
4Clive PopeUG.Q53:57+9:4714:34
5James BowlingQueen55:00+10:5014:51
6Juliana de NooyUG.Q58:10+14:0015:43
7Frances PowellUG.Q59:16+15:0616:01
8Jane ZimmermanEN.Q1:01:08+16:5816:31
9Andrew Mac NeillBracken Ridge1:01:56+17:4616:44
10Robin SpriggsQueen1:02:14+18:0416:49
11Angela LissettBracken Ridge1:17:19+33:0920:53

Hard 5

3 100 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joseph GarbelliniEN.Q31:2210:07
2Stuart GordonSO.Q32:34+1:1210:30
3Christopher SpriggsQueen42:33+11:1113:43
4Judith HayTF.Q43:50+12:2814:08
5Debbie GordonSO.Q46:01+14:3914:50
6Matthew RossTF.Q48:54+17:3215:46
7Karyn RossTF.Q49:01+17:3915:48
8Fiona McIntyreUG.Q51:37+20:1516:39
9Rhonda BowlingQueen52:37+21:1516:58
10Neville CobboldUG.Q54:05+22:4317:26
11Jennifer BrettTF.Q56:36+25:1418:15
12Barbara PopeUG.Q1:00:43+29:2119:35
13Jen RamamurthyEN.Q1:05:35+34:1321:09
14Pam CoxTF.Q1:08:40+37:1822:09
15Alan W CoxTF.Q1:13:44+42:2223:47

Moderate

3 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amy Langford- -28:228:51
2Cody Irvin- -33:02+4:4010:19
3Kate Schroeder- -34:07+5:4510:39
4Paul GarbelliniEN.Q37:01+8:3911:34
5Sara GarbelliniEN.Q43:38+15:1613:38
6Josephine GarbelliniEN.Q52:56+24:3416:32
7Alisa Alden- -1:05:54+37:3220:35

Easy

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Linda BurridgeUG.Q20:169:12
2Victoria Hudson- -26:17+6:0111:56
3Laura Irvin- -34:23+14:0715:37
Joshua NewnesEN.Qdid not start

Very Easy

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian GarbelliniEN.Q19:0511:13

Please report errors in the result list to the organiser.