Orienteering Australia

Official results for Adventure Series #1 - Maxi 3 Hour, Kimbolton, Lake Eppalock

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Adventure Series #1 - Maxi 3 Hour, Kimbolton, Lake Eppalock
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Sunday 27 August 2017

1030

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Andrew BakerMale Veteran (3)2:59:00

1040

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tim HatleyMale SuperVet (4)2:57:25

150

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Yuanchun Wang / Danzi SongMixed Open (3)3:28:44+38:15

170

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Rob Fisher / Shirley RossMixed SuperVet (1)3:09:01

220

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Frances TheoharisFemale Open (3)2:50:58+4:00

250

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Heather ODonnellFemale Open (3)3:03:42+16:44

270

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Peter MaloneyMale UltraVet (7)3:07:21+9:41

290

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Suzanne OCallaghanFemale SuperVet (5)3:01:01+9:06

320

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Anitra  / Ken DowlingMixed UltraVet (3)2:44:21

360

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Andrew HunterMale Veteran (3)3:01:26+2:26

370

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3John CarberryMale Open (3)3:22:46+26:54

40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7John SheahanMale UltraVet (7)2:41:16

40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Jenny SheahanFemale UltraVet (3)2:41:39

400

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jan BaxterFemale SuperVet (5)2:44:46

420

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Mary EnterFemale UltraVet (3)2:53:06+1:10

420

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Janet Tarr / Emma CatesFamily (2)2:49:42

450

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Peter GroverMale UltraVet (7)2:48:18

470

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Denise PikeFemale UltraVet (3)2:51:56

470

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Don  / Fiona FellMixed UltraVet (3)3:01:44+7:31

480

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Elizabeth HatleyFemale SuperVet (5)2:47:34

490

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Prue DobbinFemale SuperVet (5)2:49:10

500

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Peter YeatesMale UltraVet (7)2:35:34

520

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Eric DavidsonMale UltraVet (7)2:58:47+1:07

520

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Viv / Katherine McMillanFemale Open Team (1)3:00:00

550

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ian CollinsMale Veteran (3)2:54:19

560

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Dennis  / Pat MewsMixed UltraVet (3)2:54:13

570

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Stuart McWilliamMale SuperVet (4)2:58:35+1:10

570

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Margi FreemantleFemale SuperVet (5)2:51:55

610

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Helen WalpoleFemale Open (3)2:46:58

610

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Derek MorrisMale UltraVet (7)2:59:37+1:57

670

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Erin  / Matt van der PeetMixed Open (3)2:57:30+7:01

750

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tim DentMale UltraVet (7)2:57:40

750

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Alan / Moira KufferMixed Open (3)2:50:29

780

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Leo TheohatrisMale Open (3)2:55:48

790

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1James GrayMale Open (3)2:55:52

790

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Rod GrayMale SuperVet (4)2:55:54

790

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Alex Tarr / Ryan CatesFamily (2)2:55:06

930

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Thorlene EgertonFemale Veteran (1)2:59:30

950

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ted van GeldermalsenMale SuperVet (4)2:54:30

Please report errors in the result list to the organiser.