Official results for 2017 MetrO League #2 - Wianamatta

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 MetrO League #2 - Wianamatta
Organisers: Orienteering NSW / Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 21 May 2017

Div 1

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ondrej PavluUR31:35
2Richard MorrisBN35:16+3:41
3Toby WilsonGO35:33+3:58
4Andrew HillWH36:04+4:29
5Simon LouisIK38:52+7:17
6Angus SheddenSH39:22+7:47
7Duncan CurrieGO41:05+9:30
8Mark ShinglerBF42:02+10:27
9James McQuillanWH44:22+12:47
10Douglas JaySH44:50+13:15
11Simon GeorgeBF46:23+14:48
12Aniko Fozo-KerteszGO47:14+15:39
13Peter AnnettsGO48:41+17:06
14Istvan KerteszGO53:13+21:38
15Ewan ShinglerBF53:23+21:48
16Dean WilliamsonSH53:26+21:51
17Alexander KaravaevIK56:24+24:49
18Matt HackettWH1:13:00+41:25
Michael FreeGOmispunched

Div 2

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ian JonesUR32:04
2Tom KennedyGO36:25+4:21
3Finn MackayUR36:25+4:21
4Wayne PepperBN39:02+6:58
5Ross MorrisonGO40:56+8:52
6Tony HillGO41:23+9:19
7Gordon WilsonBN42:01+9:57
8Nikolett HalmaiGO43:15+11:11
9Georgia JonesUR43:49+11:45
10Jamie KennedyGO44:17+12:13
11Peter FozoGO45:12+13:08
12Paula ShinglerBF45:35+13:31
13Paul PrudhoeCC46:10+14:06
14Joanna ParrBF50:08+18:04
15Alex KennedyGO50:29+18:25
16Stuart ButlerBN50:33+18:29
17Darren SlatteryBN50:57+18:53
18Helen ParkerWH52:30+20:26
19James DunlopWH54:23+22:19
20David BrayGO55:27+23:23
21John BrayanGO56:27+24:23
22Dan SmithWH58:39+26:35
23Martin CousinsGO1:01:24+29:20
24Brett SewellBN1:04:35+32:31
25Jim MackayUR1:04:50+32:46
26Joshua BraidwoodWH1:09:24+37:20
27Robert BradleyWH1:17:09+45:05
28Maureen FitzpatrickWH1:40:15+1:08:11
Miles EllisBFmispunched

Div 3

35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tom GordonBF34:45
2Alitia DougallBN39:41+4:56
3Ross BarrGO44:54+10:09
4Melissa AnnettsGO45:22+10:37
5Colin CurrieGO47:01+12:16
6Michael HalmyBN47:07+12:22
7Keith JayIK47:09+12:24
8Oliver PitmanKN48:01+13:16
9Hilary WoodCC48:27+13:42
10David McGheeBN49:57+15:12
11Clyde McGheeBN50:02+15:17
12Jim MerchantGO50:24+15:39
13Airdrie LongGO51:14+16:29
14Ruth SheddenSH51:41+16:56
15Dick OgilvieUR51:47+17:02
16Margaret JonesUR52:16+17:31
17Ross BarkerIK52:25+17:40
18Peter HopperBN52:30+17:45
19Emmanuelle ConvertWH52:34+17:49
20Belinda KinneallyWH52:51+18:06
21Peter ThomasonBN53:40+18:55
22Ian JessupGO53:43+18:58
23Dmitry StukovWH56:21+21:36
24Marie RingerWH56:47+22:02
25Tania KennedyGO57:58+23:13
26Jackson BoothBF58:33+23:48
27Tim PerryWH59:14+24:29
28Stephan WagnerSH1:00:23+25:38
29Isaac RobertsBF1:00:37+25:52
30Robyn PallasCC1:01:02+26:17
31Colin BurnettGO1:01:15+26:30
32Angus LeungGO1:02:03+27:18
33Samuel TsangUR1:03:13+28:28
34Peter ErlandsenGO1:07:27+32:42
35Samm PitmanKN1:26:50+52:05

Div 4

35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Terry BluettBN40:50
2Bob MorganBN40:59+0:09
3Garry StewartSH43:16+2:26
4Andrew LumsdenBF43:38+2:48
5Carol JacobsonGO45:37+4:47
6Salme FullerIK45:41+4:51
6William LiuKN45:41+4:51
8Johnny PetersenGO45:57+5:07
9Steve DunlopWH45:58+5:08
10Mark BrindleyGO46:08+5:18
11Ellis LeungGO46:58+6:08
12Riley GraingerGO47:12+6:22
13Sharon LambertBN47:56+7:06
14Dan RedfernGO48:00+7:10
15Ron JunghansGO48:23+7:33
16Michael RoylanceBF48:52+8:02
17Ken JacobsonGO49:26+8:36
18Jay SeehoWH50:32+9:42
19Julian LedgerBN51:07+10:17
20Kerry HooppellBN51:29+10:39
21Carolyn DaviesGO51:43+10:53
22Anette LarsonWH52:59+12:09
23Tom BartnikKN53:24+12:34
24Janice SeehoWH53:47+12:57
25Rod EckelsGO54:02+13:12
26Tshinta HopperBN54:04+13:14
27Sandra StewartSH54:23+13:33
28Keith GoodeBF55:17+14:27
29Harry PartridgeMaiden Gully56:25+15:35
30James StuartIK57:19+16:29
31Val HodsdonSH58:10+17:20
32Ted MulherinWH58:51+18:01
33Jake EvansKN1:03:08+22:18
34Lachlan HwangBF1:30:31+49:41
Lachan YeldsKNmispunched

Div 5

38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Serena DoyleUR41:32
2Andy PovahBN41:47+0:15
3Ian FroudeIK43:13+1:41
4Kevin CurbyIK45:18+3:46
5Sue froudeIK45:31+3:59
6Rachael PovahBN45:54+4:22
7Karen LanganWH46:17+4:45
8Robert SprySH47:25+5:53
9John HodsdonSH47:39+6:07
10Vicki WilmottIK48:25+6:53
11Dave LottyUR50:20+8:48
12Peter MeyerSH51:22+9:50
13Maria StankovaWH54:24+12:52
14Kyle Lassau-WrayKN55:10+13:38
15Melanie ChristieUR58:04+16:32
16Ross DukerGO59:45+18:13
17Stephen HollowayWH59:49+18:17
18Lyn MalmgronSH1:02:50+21:18
19Nerise McQuillanWH1:03:58+22:26
20Robert NewmanGO1:04:22+22:50
21Elizabeth BulmanGO1:05:33+24:01
22Janet MorrisWH1:06:24+24:52
23Oscar SpiersKN1:06:52+25:20
24Andrew Vesey-WellsWH1:13:34+32:02
25Maureen OgilvieUR1:14:10+32:38
26Ernest WindschuttelGO1:15:42+34:10
27Barry PearceWH1:21:06+39:34
28YC LeeGO1:23:10+41:38
29Dennis SparlingGO1:28:23+46:51
30Clare Murty Nathan ArdrenIK1:32:49+51:17
31Lisa TaylorGO1:45:27+1:03:55
Linda & Stephanie ChanWHmispunched
Cheryl BluettBNmispunched
Phillips Family 1Maiden Gullymispunched
Phillips Family 2Maiden Gullymispunched
Monique PhillipsGOmispunched
Sue ThomsonGOmispunched
Jim WellsGOmispunched

Easy

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jannie NelUppsala27:15
2Rory SheddenSH35:38+8:23
3Euan SheddenSH36:18+9:03
4Zachary FarebrotherWH37:40+10:25
5Tracy Tumilty- -41:14+13:59
6Louis Nel Pauline Nel- -41:25+14:10
7Neville FathersSH1:15:45+48:30
Malcolm GledhillWHmispunched

Very Easy

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Justine BrindleyGO28:04
2Lachlan GraingerBendigo32:44+4:40
Tiah Graingar Ksenia SofronovaBallarat Northmispunched
Mia NelBallarat Northmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.