Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 11 - Bullock Track

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 11 - Bullock Track
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 24 June 2017

1

7 525 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers37:134:56
2Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering39:44+2:315:16
3Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers41:41+4:285:32
4Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers50:57+13:446:46
5Neil BarrBG V Bendigo Orienteers56:59+19:467:34
6Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers1:02:10+24:578:15
7John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:03:25+26:128:25
8Jayne SalesMF V Melbourne Forest Racers1:06:15+29:028:48
9Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:19:22+42:0910:32
10Rob ClarkBG V Bendigo Orienteers1:37:53+1:00:4013:00

2

5 725 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers34:356:02
2Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers35:59+1:246:17
3Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club36:13+1:386:19
4Adrian PerryEU V Eureka Orienteers37:05+2:306:28
5Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers37:27+2:526:32
6John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers38:43+4:086:45
7Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers39:54+5:196:58
8Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers40:32+5:577:04
9Nic CherryBG V Bendigo Orienteers40:49+6:147:07
10Henry CameronBG V Bendigo Orienteers42:27+7:527:24
11Matt JackelBG V Bendigo Orienteers42:39+8:047:26
12Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers45:06+10:317:52
13Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers46:33+11:588:07
14Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club49:25+14:508:37
15Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers51:09+16:348:56
16Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:03:18+28:4311:03
17Mary EnterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:19:46+45:1113:55
18Terry GavaghanTK V Tuckonie Orienteering Club1:41:02+1:06:2717:38
Anitra DowlingEU V Eureka Orienteersmispunched

3

3 750 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers25:556:54
2Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers33:30+7:358:56
3Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers34:18+8:239:08
4Lian PerryEU V Eureka Orienteers37:15+11:209:56
5Amos WalzBG V Bendigo Orienteers37:38+11:4310:02
6Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers39:22+13:2710:29
7Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers44:56+19:0111:58
8Jason CarterBG V Bendigo Orienteers47:26+21:3112:38
9Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club48:10+22:1512:50
10Leone CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl53:50+27:5514:21
11Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:02:31+36:3616:40
Judy PrendergastEU V Eureka Orienteersdid not finish
Reuben CameronBG V Bendigo Orienteersdid not finish

4

2 925 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers44:1515:07
2Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers55:25+11:1018:56
3Harper KneeboneAU A Australia - No Club55:59+11:4419:08
4Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:07:04+22:4922:55

5

2 125 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlotte OughAU A Australia - No Club20:179:32
2Xavier OughAU A Australia - No Club21:33+1:1610:08
3Jack BarianosAU A Australia - No Club27:28+7:1112:55

Please report errors in the result list to the organiser.